• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPi2 umrelo
#1
Ahojte. Včera mi odišlo rpi2 a rozmýšľam akú náhradu miesto neho, či ísť do rpi3 alebo niečoho iného, rpi2 som používal ako prehrávač z disku, po sieti, nemám doma okrem neho nič, od nikoho tv signál nečerpám, TV klasickú pozerám max futbal, čiže primárne na prehrávanie po sieti, sosáč a iptv

Ďakujem za typy.
 
Citovat
#2
Rozhodnout se musíš sám na fóru je pár krabiček popsáno, takže stačí si jen porovnat klady - zápory a jistě se dopracuješ k tobě vyhovujícímu řešení.
Jen bych ještě dodal že RPi sice nepatří ke špičce co se týče HW výkonu, ale dohání to především všestraným použitím a softwarovou podporou.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#3
Pokud nepotřebuješ x265 nebo z nějakého důvodu vyšší výkon, tak RPi je asi nejlepší vzhledem k podpoře a ceně.

x265 má např. Odroid C2, Wetek Hub, NVIDIA Shield (Android)...

Pokud umíš anglicky, tak pěkné shrnutí je na oficiálním kodi fóru: Pick the Right Kodi Box
Raspberry Pi 3 - OSMC

 
Citovat
#4
Tak z RPI2 som bol spokojný, čiže do druhého hw sa mi nechce, to že odišlo sa stane ... Preto že tento hw trocha poznám, ta ksa do druhého veľmi púšťať nechcem, ešte pozriem ten NVIDIA Shield... Android mám rád :) Ale čínske krabičky moc nie :) A ak by som ostal u RPi, je už asi lepšie siahnuť po 3 ako ísť znova do 2? Viem aký je medzi nimi rozdiel, v podstate nič z toho navyše nevyužiejm, max bluethoout, ale soundbar ktorý mám, podporuje aj BT, tak nie je dôležité :)
 
Citovat
#5
Určitě už ber RPi 3. RPi 2 sice stačí, ale je tam malý cenový rozdíl, tak nevidím důvod jít do dvojky.

Pokud se ti do toho chce dát víc peněz a chceš Android, tak ten Shield je taky možnost, ale u těch Android krabiček si dej pozor pokud používáš synchronizaci frekvence TV s videem, protože to spousta Android krabiček nepodporuje a nevím jak je to teď u Shieldu. Např. Wetek by to měl podporovat pomocí vlastní aplikace.
Raspberry Pi 3 - OSMC

 
Citovat
#6
Zde máš porovnání výkonu RPi: https://www.raspberrypi.org/magpi/raspbe...enchmarks/
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#7
Varianta "mini" PC → mini PC či dospělácké HTPC v podobě HiFi komponentů → HTPC ("střeva" dle libosti až do full ATX)  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
Wau, super, je z čoho vyberať
Tak už iba sadnúť a vybrať. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujem za pomoc. Napíšem prečo som sa nakoniec rozhodol
 
Citovat
#9
Tak pokud ti nevadí utopit v tom hodně peněz a využiješ výkon, 4k a x265, tak bych šel cestou toho HTPC postaveném na Intelu s nejnovější grafikou.

Další věc je ovládání. U toho RPi máš HDMI-CEC a pokud ho používáš, musíš si ověřit jestli to mají i zařízení ze kterých vybíráš. Případně potom ovládat jinou cestou.
Raspberry Pi 3 - OSMC

 
Citovat
#10
Veľa nemám v pláne, akože chcel by som, ale od mája bývam sám ( po rozvode a ako sa vraví z holou ritou ;) ) tak navyše veľa nie je, ale zasa kupovať všetko na 2x ze teraz lacno a pak drahšie nie je cesta... Tak možno zainvestujem. Hdmi Cec podpora nie je u mňa :)

Edit: nakoniec vyriešené ;) brat mal dve RPi2 a jednu nepoužíva už, tak mi ju posunul ;) Tak zatiaľ vydržím s tým co je...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)