• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak přehrát obsah telefonu na TV přes Kodi
#1
Viete mi prosim poradit ako sa da nastavit, ze obsah telefonu sa mi prehra v kodi. Ak mam video v mobile ako to prehrat v KODI?

Mam android TV box zapojeny cez HDMI do TV.

Dik
 
Citovat
#2
Za necelých 200,- Kč toto. Nejlepší sw ovladač pro Kodi. Investice se určitě vyplatí.
 
Citovat
#3
barney222: Všeobecne na to slúži plugina "pushbullet add-on", posielať odniekal niekam niečo v lokálnej sieti sa dá aj hocakým UpnP kontrol programom - samozrejme musí mať takéto ovládanie KODI povolené.
 
Citovat
#4
kodiman: diky ale nepotrebujem sw ovladat kodi, chcem si prehrat fotky co mam v mobile ale video v KODIcez wifi alebo podobne. Bez toho aby som musel vybrat sd kartu z mobilu. Moc sa do toho nevyznam tak neviem ako tie UPNP programy fonguju. Yatse som skusal ale je to zrejme len na ovladanie kodi.
 
Citovat
#5
Pokud nechceš Yatse těžko radit, jsou tu i jiné programy, ale s Kodi mají pramálo společného:

[Obrázek: AyvPoU5SVtrM2jqmp3PdE-cEZoeUxw4UW9s_5YZq...qA=w300-rw]
iMediaShare

https://play.google.com/store/apps/detai...mspersonal

No nevím nevím
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
Pokud jsem to dobre pochopil, tak dotycny hleda analogii AirPlay na Android. Proste, aby "klonoval" obrazovku na televizi.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#7
S474N: ano to hladam, mam iba ten TV BOX a "hlupu" TV (som vdacny ze tam je aspon HDMI, nie je tam ani USB port)

skusal som X aplikacii z GooglePlay a nic mi nejde. Neviem ci musim mat nejaku spacialnu vlastnost v mobile alebo staci len android aplikacia?
 
Citovat
#8
tak asi len chromecast resp. miracast
 
Citovat
#9
conkast: ale na chromcast alebo miracast potrebujem asi nieco ine okrem TV BOXU nejaky USB dongle? alebo nieco podobne? ci stacia aplikcie?
 
Citovat
#10
barney222: No miracast a chromecast je vlastne upnp kontrolsoft, netreba k tomu HW pokial sa to posiela na pocitac alebo android telku, HW treba iba ked nejde o "smart" TV - ten dongl je vlastne graficka wifi karta ktora zabezpeci videosignal do TV cez HDMI, ale smarty a pc si to vedia dekodovat tak to u nich netreba - staci soft.
nechapem preco ti nejde pushbullet, vsak sa zapne plugina na KODI a do androidu mobilu sa cez google shop alebo co to je nainstaluje pushbullet do mobilu, a je to.

ten android tv box je co ? ta mala tycinka do hdmi ? napis co vlastne mas - model TV a model tv boxu, nech sa tu nestriela odboku, a pohneme s tym dalej.
 
Citovat
#11
Tronsmart Vega S89 Elite Quad Core TV BOX

http://www.tronsmart.com/products/tronsm...elite.html

to mam prepojene cez hdmi s TV Panasonic (nie smart tv)

tak. pushbullet som vyskusal ale nie je to "ono" toto funguje na akomsi posielani suborov cez nejaky messanger. nie je to zle ale predstavoval som si to ako mirroring, ze vsetko co budem robit na mobile sa mi bude zrkadlit v TV a to tato aplikacia pushbullet nedokaze.
 
Citovat
#12
Urob si na mobile ftp server a v kodi vytvor IP adresu s portom tu ktoru ti v mobile ukazuje

Odroid N2+ 4GB EMMC 32GB
Xiaomi Mi Box 4K
Raspberry pi 4 Raspbian Buster
 
Citovat
#13
nedari sa mi s tym ftp serverom ak to uz aj v mobile vytvorim nikde ten telefon nevidim ani v PC ani v KODI
Beelink GT1 TV Box Octa Core Amlogic S912
Xiaomi Redmi Note 3 Pro


 
Citovat
#14
Ja pouzivam tuto app
https://play.google.com/store/apps/detai...r8ywPbxYd4

A v kodi vo videos pridas sietove umiestnenie ftp a zadas udaje z tej aplikacie
Odroid N2+ 4GB EMMC 32GB
Xiaomi Mi Box 4K
Raspberry pi 4 Raspbian Buster
 
Citovat
#15
aaaa uz to ide, zrejme bol problem v tom ze tv box je pripojeny na LAN a mobil na wifi, akonahle som pripojil tv box na wifi rovnaku ako mobil tak to uz funguje, dakujem. budem to musiet zapinat v pripade ak si budem chciet prehrat obsah mobilu v TV . toto je jedna vec ze to ide to som rad, a myslite ze by to slo aj to druhe co som chcel? mirrorin telefonu, aby bolo vidno LIVE co je v telefone aj na TV. priklad: pustim si hru v mobile ale vidim to LIVE v TV ako hram.
Beelink GT1 TV Box Octa Core Amlogic S912
Xiaomi Redmi Note 3 Pro


 
Citovat
#16
inac ja mam pripojene raspberry pi2 na lan a mobil na wifi a pozeral som si fotky na mobile a vyskocil mi tam ze je v dosahu projektor KODI..tak som dal a zrazu som kukal fotky na televizore Big Grin
 
Citovat
#17
Toto asi funguje pouze přes placené Yatse, či to máš jinak?
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#18
yatse platene nemam nechcel som too platit ked som si neni isty ci to pojde, tam ten mirroring funguje?
Beelink GT1 TV Box Octa Core Amlogic S912
Xiaomi Redmi Note 3 Pro


 
Citovat
#19
Nevím co funguje či nefunguje na placeném Yatse, neb jej placený nemám a celkově mobilní ovládání ani moc nepoužívám, mám raději DO v podobě Harmony One či klávesnici v jakémkoliv formátu ...

edit: něco o funkcích, placené jsou označeny hvězdičkou  →     
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#20
Rossi ale mne nejde o dialkove ovladanie KODI (na to mam DO), mne ide o aby sa mi zrkadlil obsah telefonu v KODI. chcem napriklad spustit hru v mobile a hrat ju a vidiet to v TV kde mam kodi na velkej obrazovke ale ovladat tu hru mobilom.
Beelink GT1 TV Box Octa Core Amlogic S912
Xiaomi Redmi Note 3 Pro


 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)