• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreELEC (Leia) v8.90.003 ALPHA
#1
Information 
LibreELEC (Leia) v8.90.003 ALPHA

[Obrázek: masthead_wordpress.png] Citace:

The LibreELEC 9.0 Alpha cycle has started! and releases for Generic (x86_64) and Raspberry Pi hardware have been published. At this stage there are still some important technical decisions to make and work to complete before we start Alpha releases for Amlogic, Rockchip and Slice hardware (August is also holiday season). There are no plans to release LibreELEC 9.0 images for NXP/iMX6 hardware as support was removed from Kodi some months ago. Support will be reinstated in a future LibreELEC release and we will update you on progress with the next-generation Kodi video pipeline (which makes that possible) soon.

Alpha releases are important to the team because we cannot test every scenario and sometimes sidestep issues without realising. The project needs a body of regular testers to go find the problems we miss. Testing will be particularly important for LibreELEC 9.0 as Kodi v18 includes substantial internal changes to VideoPlayer and introduces new retro-gaming capabilities.

TEST NOTES

Our current focus is the OS core and we are more interested in hardware and driver bugs than Kodi problems. Please report the issues you find by starting a thread in the forums or use our bug tracker. Raspberry Pi users are reminded that dtoverlay=lirc-rpihas now been deprecated. Please read the infrared remotes wiki page  before updating.

** CAUTION **

Alpha builds exist for hands-on testing not a hands-off experience. If you run Alpha builds you must be willing to report issues and engage the LibreELEC and Kodi developers in hunting bugs. If you have no idea what a debug log is or “wife acceptance factor” is critical, these builds are not for you. If you want to run Alpha builds please make a backup and store it somewhere off-box first. Your failure to make a backup is not our problem.
Enjoy [Obrázek: 1f642.svg]

LibreELEC 9.0 Alpha 003 (Kodi 18 Alpha 3)

To update an existing installation from within the Kodi GUI select manual update in the LibreELEC settings add-on and then check for updates; select the LibreELEC 9.0 channel and then the 8.90.003 release. To create new install media please use our simple USB/SD Creator App. The following .img.gz files can also be used to create install media or update the old fashioned way:

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Navolil jsem Update kanál "Libreelec 9.0", vybral update na 8.90 alpha... začalo to stahovat ten TAR soubor nebo cosi... no a velký kulový... v 1/3 se to přerušilo (to stahování). Zkoušel jsem 3x po sobě. Že by to nezvládalo updatnout na 2GB paměťové kartě?
Asi to nechám na to až bude verze 9.02 (ne 9.0, ale 9.02 - tj. s hotfixy po vydání). A přefláknu to z čistý vody.

Do té doby to nemá smysl lámat přes koleno.
 
Citovat
#3
Update LibreELEC 9.0 funguje bezproblému...
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 20\
 
Citovat
#4
Update na zkoušku proběhl bez problémů.
Ale na skinu Confluence nefunguje systémový zvuk,funkční seznam IPTV je nefunkční a není možnost skrýt složku Hry.
Tedy návrat na verzi 8.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#5
RPi2, update z verze 8.2.5. Vše proběhlo bez problémů, včetně následného update instalovaných addons, s výjimkou jediného, a to vlastního MOD-u Estuary Stream.Cinema. 10 Tam to bude chtít ještě nějakou práci, kterou momentálně provádím na Leia 18 pro Windows, teď se tedy přesunu na LE. Přeci jen, pod Linuxem se pracuje lépe.

Vyzkoušel jsem (zatím):
  • namátkou knihovny filmů, seriálů a hudby z lokálních síťových zdrojů - bez problémů
  • TV z TVH serveru 4.2 na síti pomocí TVH HTSP Client 4.3 - Live TV, EPG, nastavení nahrávání, přehrávání dříve pořízení nahrávky - bez problémů, jen drobné nedostatky ve formátování EPG s vodorovným řazení programů - ale kdo ten nesmysl bude používat, že? 1
  • Stream-Cinema - bez problémů
Za mě tedy zatím OK, jako obvykle ale s instalací do produkce počkám nejdříve na nějakou pozdější Betu.
 
Citovat
#6
Update na zkoušku :
Ve skinu Confluence jsem rovněž nepřišel jak skrýt složku Hry,zvuk a seznam IPTV funguje...
Zatím rovněž ok.dále testuji...
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 20\
 
Citovat
#7
@harrym Bylo by dobré zjistit, proč nebylo možné soubor s update stáhnout. I jako informace pro ostatní. Pravděpodobnost, že je to kvůli nedostatku místa na kartě, je samozřejmě vysoká. 2 GB může být pro stažení update LE je skutečně málo, ale to se dá samozřejmě zjistit. Ale aby nedošlo k mýlce, ono nejde o to, kolik GB karta má, ale o to, kolik je na ní aktuálně volného místa.
 
Citovat
#8
Update proběhl v pořádku. Po aktualizaci ale nejde přehrávat MKV soubory. Po dlouhém načítání se pouze přehrává zvuk.
Rpi2 B
 
Citovat
#9
Jaký má smyl psát o průběhu update a jeho výsledku, když chybí informace o cílovém systému, případně způsobu instalace (čistá/update)?
 
Citovat
#10
Na RPi3, LIbreELEC 8.2.5 jsem updatoval přes kanál 9.0. Aktualizace proběhla OK, musel jsem pouze aktualizovat doplněk AeonNoxSilvo pro Leia.
Nicméně jsem se opět vrátil na 8.2.5, protože při přehrávání StreamCinema po chvíli vypadává zvuk.
Na 8.2.5 vše OK.
To samé dělalo, když jsem použil testovací buildy Leia Nightly
 
Citovat
#11
@pavren Mně to funguje dobře. Můžeš poslat příklad filmu/seriálu (včetně konkrétního streamu), kde ten zvuk vypadává (nebo ti to dělá u všech) a také, přes co ten zvuk přehráváš?
 
Citovat
#12
Zvuk jde přes HDMI do televize
Konkrétně to bylo např. Teorie velkého třesku, 11.série, jakýkoliv díl 1080p
ale dělalo to i u 720p
možná zkusím ještě čistou instalaci, ale je s tím moc práce :)
 
Citovat
#13
@pavren Vyzkouším doma (ale až večer).

EDIT: Vyzkoušeno, u mne všechno v pořádku. Testoval jsem ale jen na RPi2, takže to nebud 100% průkazné.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)