• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nováček s raspberry pi 3
#1
Zdravím, jsem novým majitelem Pi3 a měl bych pár dotazů.
Instalace s SD karty proběhla úspěšně, ale v nabídce nebyl sestém OPENelec, ale LIBREelec, ale v tom asi nebude rozdíl, že?
Kodi najelo v pohodě. Nainstaloval jsem si dva moduly EXODUS a Kodi cz/sk. Exodus funguje i s titulkama není problém, ale než jsem si koupil Pi3 tak jsem si nainstaloval Kodi do telefonu a Exodus jsem přes Chromecast 2 zrcadlil do Tv. Obraz byl více než skvělý. Díval jsem se na film Mechanics 2 a obraz byl fat parádní. Pustil jsem si i kousek filmu Sebevražedný oddíl kdy byl Will Smith na začátku ve vězení a obraz taky super 1080p. Jenže po instalaci Pi3 jsem se podíval na tyhle dva filmy a obraz byl opravdu příšerný jak nějaký starý DivX. Tak jsem hledal v nastavení a našel změnu rozlišení a dal těch 1080p. Filmy se zlepšily to jo, ale pořád to není ono. Když jsem si pustil film s HDD co jsem připojil k Pi3 tak se to nedalo srovnat. Nevíte kdy by mohl být problém?
Další věc je, že mám Kodi nějak moc roztařené na výšku a hodiny jdou vidět jen z půlky a navíc jdou o 2 hodiny pozadu, ale nikde jsem nenašel nasavení.
A další věc čím nejlépe ovládat Pi3. Na AlliExpresu jsem viděl takovou malou bezdrát klávesnici nebo stačí jen myš.
 
Citovat
#2
Ahoj,
co se týče filmů a jejich kvality, tam si nejsem jistý, ale nemůže to být zdrojem, ze kterého sleduješ daný film? Stalo se mi párkrát (v případě Exodus), že jiné servery, i když Exodus ukazoval stejnou kvalitu, měli odlišnou kvalitu přehrávaného videa. Ale nevím, každopádně pokud přijdeš na nějaké řešení, dej vědět.

Co se týče roztažené výšky, doporučuji toto: http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zaklad...aveni-kodi, především pak Nastaveni -> System -> Video vystup a video kalibraci, tam si pomocí šipek na klávesnici navolíš potřebné zobrazení na obrazovce.
Tesla Mediabox XA400 / AndroidTV 11
Raspberry Pi 3 / LibreElec / BerryBoot
 
Citovat
#3
@optimas
Projdi si fórum, na většinu otázek tu odpověď najdeš.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#4
Ovládání: nejlepší je na televizi mít povolen CEC, pak jde malina ovládat dálkáčem. Záleží na typu televize, někteří výrobci to mají v základu povolený (např. Samsung) u jiných to musíš povolit (LG - simlink)
 
Citovat
#5
Tak pánové děkuji za odpovědi a panu pokročilému bych jen vzkázal, že se nemusel mamáhat s takovou odpovědí pokud memá zájem poradit. Žádný učený z nebe nespadl
 
Citovat
#6
Tak kamaráde panici, já jsem to nemyslel nijak osobně, jen prostě považuji za standard slušného chování, že než se na něco zeptám, tak se podívám, jestli už to tu není řešeno, abych se neptal po sté na to samé. Toho jsem se snažil drzet i při svých začátcích s Kodi. Navíc jsi se mohl dozvědět spoustu dalších užitečných věcí, ale jak myslíš.

Jinak vřele doporučuji tvoji pozornosti následující
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-naucte...zky-a-ptat
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#7
Ahojte, nejaky ten tyzden sa hram s PI3. Prichadzam mu postupne na chut. Podla navodu tu, som si nastavil kodi cz/sk depozitar, postupne to lustrujem a skusam. Zaujma ma, ci je tam nieco kde si mozem prehliadat plnohodnotne web (zobrazovanie flash, videii) a ci je doplnok na youtube.
Otazku mam este na zapinanie/vypinanie PI3. budem ho mat pripojene k telke LG, po pripojeni mozem PI ovladat ovladacom, ale koli webu chcem si pripojit BT set (klavesnica + mys)
Zapne sa mi PI spolu s telkou a aj sa mi vypne ked telku vypnem? Aby som situaciu lepsie popisal. Toto cele zriadujem koli zene, aby mohla dcere pustat rozpravky, ktore mam na NAS + pustanie youtube video (dcera ma proste rada AC/DC a podobne vecicky). Preto to potrebujem srpavit co najkonfortnejsie. Dcera ma len 3 roky, takze este si to nevie pozapinat a zene zas nemozem urobit nic extra zlozite. Viete mi pripadne poradit ako toto vsetko zkombinovat co najlepsie? Dakujem
 
Citovat
#8
S tím browserem záleží, co máš na RPi nainstalováno za systém. Youtube doplněk samozřejmně je, přímo v oficiálním repozitáři.
Zapínání/vypínání RPi se tu řeší často, stačí hledat.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#9
mam openelec 6.0.3 a kodi 15.2

ohladne toho browsera a youtube. Ked pozeram tu ponuku v original doplnkoch tak na youtube je tam zrejme asi youtube-dl Control a z browseru by ste ktori doporuculi na zakladne skusenosti?
 
Citovat
#10
Doplněk YouTube 5.2.1. Na Kodi i web si pod BerryBoot (multiloader) nainstaluj systémy LibreElec s Kodi a Raspbian s prohlížečem Epiphany nebo Firefox. Podle mne nejpřijatelnější řešení.
Přímo v Kodi není ideální prohlížeč webu a na Raspbianu zase Kodi nejde nic moc.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#11
dakujem ;)
 
Citovat
#12
Mám v BB Raspbian Jessie a v ní je Chromium
dle mého názoru opravdu funkční webový prohlížeč
vše chodí jak potřebuji, (idnes, idos, xbmc-kodi, ... )
pravda, když bych zapnul NB, tak  to bude trvat stejně dlouho, jako když restaruji RPi2 a nabootuji do Jessie 1 
ale ten pocit, že jsem aktivně prožil čas věnovaný nastavení Maliny,
no nééé všichni doma to vnímají stejně 2

několikrát jsem již pokoušel pomocí Multiloaderu udělat z Viery smart TV
teď mám pocit, že se to podařilo 62
Windows 10 - Kodi 20
H96 max X2 - Coreelec 9.2.5 Kodi 18.9
X96 max+ - Coreelec 9.2.5 Kodi 18.9 (NAND dualboot Slimbox/CE)
X96 max+ - Coreelec 20 Matrix (NAND dualboot Slimbox/CE Matrix)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)