• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada pri kúpe NASu
#21
Prakticky máme rovnaké zmýšlanie...na toto všetko chcem aj ja svoj cloud...žiadne prenášanie na klúčoch,diskoch...pc stiahne film rovno na cloud či už z trackeru,webshare a htpc si ho tam nájde...
takisto mám len filmy v hd kvalite(trezzor),a nechcem sa spoliehať na sosáč a iné,môžu hocikedy umrieť...
tá budúcnosť ked bude vštko v cloude niekde v číne a všetci budu mať rýchly dostupný net je ešte hodne daleko...svet nieje až taký ružový...skôr do hneda...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#22
Neřekl bych, že je ona budoucnost tak daleko, vždyť ještě nedávno (necelých 20 let) jsem s bratrem zkoušel superrychlý analogový modem (tuším 33,6k) přes dial-up připojení (CESNET ?).
Byla to pecka (i finanční), později následovalo neméně "levné" rychlé ISDN 64/128kbps (128kbps = 2x kanál = 2x dražší připojení - novou verzi Internet Exploreru jsem tehdy stahoval celou noc ) - bohužel to byla jediná dostupná konektivita a byla na dost dlouho  8.
O pár let později báječné a relativně levné (ano oproti ISDN báječné a levné) ADSL které se cca před 4 lety proměnilo v celkově dostačující VDSL (v současnosti 50/5 Mb/s).
A pak, že to nejde rychle  1 2 1
O2 jsem stále věrný, měl bych dostat za těch 20 let "manželství" doživotní internet zdarma a to ten nejrychlejší !!!   1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#23
Tak z hladiska vesmíru je ten pokrok neskutočne rýchly...
stačilo mi ked som viezol autom babku so zapnutou navigáciou...a jej prekvapenie ako to vie kde sme a ešte to aj hovorí !!!!

PS: doma mám dva ext.disky hitachi,3 a 4TB 3,5" ...bolo by možné ich vložiť do synology? že by som kúpil ibá búdku bez hdd? nezmazal by ich...disky sú ešte aj delené na 1TB oddiely(kvôli popcorn hour ktorý nevedel čítať väčšie disky)...
Ale asi by bolo múdrejšie zobrať aj s diskami a neskôr externé disky predať...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#24
Osobně jsem vždy kupoval "holý" stroj a disky dodával dodatečně své, vyšlo to i finančně lépe (nevím jak nyní).
V každém případě si NAS disky upravuje pro následné použití a tudíž o zapsaná data přijdeš pokud si je někam nezazálohuješ ... Snad by ono smazání nemuselo proběhnout pokud by HDD bylo s linuxovým souborovým systémem ext4 v kterém pracuje i NAS , nemám to však vyzkoušené ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#25
rozdiel na alze je cca 20€...pri tej cene je to už jedno...je otázne že ked umrie jeden disk či je nutné reklamovať celé synology,ale myslím že asi nie...ale to už není problém vybaviť s alzou...

Nebudem riskovať stratu cca 5TB filmov poslať do kremíkového neba...zoberem to aj s HDD a Hitachi neskôr predám...nič im neni...nemal byť problém sa ich neskôr zbaviť...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#26
karci78: Každý bude zřejmě obhajovat svou značku. Sám mám Synology hlavně jako úložiště důležitých souborů včetně pravidelného zálohování dat z PC a NB. Také jsem kupoval holý stroj a disky z edice WD RED. Dosud žádný problém. Takže bych šel do Synology znovu. Pokud nechceš RAID, pak podle mého názoru je zbytečné jít do dvou a vícešachtového NASu.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#27
(30.10.2016, 10:11)PetrM Napsal(a): A já si koupil Zyxel. 19
Ale vážně, jsou to tvoje peníze, a jde o to, jestli chceš využít možností NAS naplno.
Já třeba také volil podle ceny, a teď lituji, protože spoustu výborných feature, o kterých jsem se dočetl třeba zrovna tady na fóru, jako např NFS, iSCSI, MySQL, ten můj NAS nepodporuje, narozdíl od Synology, a já bych je moc rád vyzkoušel.

Nevím co máš za Zyxel, ale já ve svém Zyxel NAS542 (koupený letos) iSCSI mám a NFS i MySQL lze doinstalovat. Na což jsem zatím neměl čas tak žádné podrobnosti nemám k dispozici, přístup z chalupy k filmům na NAS v bytě řeším přes FTP, stahování v Transmission ovládnu i mobilem.
 
Citovat
#28
Jak jsem psal, volil jsem podle ceny, aniž bych příliš zkoumal vybavenost, takže mám NSA320s. Ale kupoval jsem ho v době, kdy jsem ani tyto funkce nepožadoval, protože jsem o nich nevěděl, s výjimkou NFS, které ve specifikacích sice je, ale ve staré verzi, kterou RPi nepodporuje, jak jsem zjistil po mnoha marných pokusech o jeho zprovoznění. Další zklamání přicházela postupně, když jsem zjišťoval, co všechno neumí.
Ale chápu, že za málo peněz málo muziky.
Jinak ale nechci značku jako takovou hanět, na ty základní funkce, které od NAS za takovou cenu lze očekávat, slouží výborně, včetně toho, co popisuješ, tedy FTP, stahování apod. Jen dnes jsem prostě moudřejší, a taky náročnější, takže bych radši našetřil na lepší, a při srovnatelných parametrech, kvůli lepší podpoře, volil Synology.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#29
Synology DS216j je doma,zatial som to len tak jedným okom trochu popozeral,ale mal by som pár otázok..

Disky sú 2x3TB spojené v JBOD,súb.systém ext4.
Vytvoril som si adresár na filmy s podadresármi pre 1080p,720p a podobne.

1.Prečo ked som kopíroval cez total kommander film tak po 4GB mi to hodilo hlašku že treba odstrániť ochranu proti zápisu.win prieskumník to zvladol ok.(TC má ds216j ako počitače v sieti,pristup k adresárom bezproblémov)
2. ext4 sa nedá zmeniť na ntfs?nikde pri vytváraní zvazku mi to neponúklo...linux formáty sú mi cudzie...
3.Dá sa celý zväzok(6TB disk) pridať do win7 ako sieťový disk...skúšal som,hodilo chybu...
4.Ked pripojím externý disk na usb3 vzadu na synology ako skopírujem obsah ext.hdd do synology?k tomu som sa nedostal,pýtam sa dopredu,....
5.Mám tento router tp-link tl-wr841n ,zistil som že je to iba 100Mbit,poradíte alternatívu od tp-link s 1Gbit sieťou?
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#30
S Nas ti neporadím používám raspberry a windows neznám, takže taky musí někdo jiný. Jen k bodu 2 proč tam chceš dát "hloupý" a zastaralý NTFS? Navíc předpokládám, že systém Nasu běhá na linuxovém jádře, které je s prací ext4 na tom líp. Tady se mrkni na test výkonu filesystému:
http://phoronix.com/scan.php?page=news_i...7-FS-5-Way
A bod 5 já používám TP-LINK Archer C7 AC1750 Dual Band s TP-LINK Archer C5 AC1200 Dual Band + 2x 1GB switche
 
Citovat
#31
Tak hlavně z uživatelského hledska nemusíš vůbec řešit, jaky je v NAS file systém, není to externí, ale síťový disk.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#32
5. Router si nech, kup gigabitovy switch.
65XH9096 * Dinobot 4K+ + PS50B650
 
Citovat
#33
Kopírovanie filmov z ext.disku funguje na parádu... priamo v nase... horšie je že neviem pridať zdroj videa v kodi na tablete...tak ako v pc to nejde...permitted operation...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#34
Zapni NFS zdielanie na synology a po nastaveni to pripoj cez nfs
http://trendblog.net/how-to-connect-your...s-to-kodi/
 
Citovat
#35
Nemám s tým skúsenosti,ucim sa.,skusim,vdaka za radu....

Vďaka,mam to trochu inak,ale podarilo sa...

Už funguje aj kopírovanie v TC,pomaly ho plním filmami.... rýchlosť 65-70MB/s.....skúšal som aj sťahovať torrenty,ale rýchlosť sa mi zdala nejaka pomalá....v dsm nieje normálny web prehliadač?ako sa dá rýchlo a elegantné s trackery stiahnuť torrent a spustiť sťahovanie v synology?
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#36
Nastavil som v uTorrente cestu na sťahovanie adresar v nase synology.ked sťahujem niečo tak rýchlosť sťahovania je ok,ale odosielanie je max. 1,5MB/s....keď ten istý torrent odosiela download station tak to ide naplno,aj 5,5MB/s....

neviete kde mám čo nastavit aby aj uTorrent odosielal dáta plnou rýchlosťou?nikde nieje žiadne obmedzenie rýchlosti,100mbit sieť by nemala byť problém...

Vopred ďakujem za odpoveď....
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#37
omlouvám se, špatná sekce
 
Citovat
#38
To, jak to máš nastavené, podle mě nedává moc smysl, proč udržovat 3 knihovny, když stačí 1. Trochu to popírá účel té Mysql db. Nicméně řešil bych to v Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#39
Databázu zatiaľ neriešim,robim migráciu z dvd a ext.hdd do nasu...následne sa bude robiť centrálna databáza....aj keď neviem či to zvladnem,som z toho úplný jeleň,ani neviem čo to je mysql...

Skôr ma trápia tie torrenty,skoda že sa to nedá nastaviť tak že keď dám stiahnuť torrent súbor v ie alebo chrome,tak by sa rovno otvoril download station v nase....
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#40
To určitě půjde, když to jde na mém levném Zyxelu. Mám ve stahování na NASu nastavenou složku, kam když stáhnu torrent soubor, hned začne stahovat.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)