• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada pri kúpe NASu
#1
Ahojte....potreboval by som poradiť s výberom NASu pre domáce použitie ,hlavne s KODI.

Vybral som si tieto dva : Synology DiskStation DS216j 2x 3 TB RED a WD My Cloud 6000 GB

Požiadavky na NAS : Uložisko dostupné z PC,HTPC,android tablet a neskôr Sony Android TV.Nepotrebujem dáta zálohovať,disky v NASe nepotrebujem spájať ani RAIDovať.Budú tam len filmy,obrázky,hudba a dokumenty,dôležité budú zálohované aj inde.

Potreboval by som vedieť niekolko vecí:

1.Je možné rozdeliť 6TB kapacitu na viac oddielov? 2-3,každý určený na niečo iné?filmy,hudba,dokumenty?

2.Po pripojení je disk viditelnyna PC (Win7) ako sieťový disk?Má svoju IP adresu ako PC,HTPC,tablet a podobne?

3.Ako tento sieťový disk pridám do kodi ako další zdroj videa.

4.Je možné nasatviť NAS tak aby každé zariadenie mohlo/nemohlo zapisovať/mazať údaje v jednotlivých adresároch?

5.Je možné nastaviť kodi tak aby bola databáza filmov na úložisku/NASe a používali by ju spoločnú všetky zariadenia s kodi (HTPC,PC,tablet) ? PC vytvorí databázu s filmov na NASe,kodi v HTPC a tablete ju budú len používať.O sosáč databázu nemám záujem.

6.Ak nemám pevnú IP adresu je možné s tabletom,poprípade s iným PC pristupovať na disk aj s internetu,mimo mojej domácej siete?Pomocou aplikácii výrobcu??


To je asi tak všetko čo na teraz napadlo.

Vopred dakujem za odpovede....
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#2
1. Ano → Vytvoření svazku
2. Ano → Připojení vzdálených složek (Synology)
3. Jako jakýkoliv jiný zdroj → Adding video sources
4. Ano → Správa nastavení seznamů ACL na serveru Synology NAS (Synology)
5. Ano → Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze
6. Ano → Vytvoření přístupu k serveru Synology NAS přes Internet
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
vdaka za odkazy...diskové oddiely na win vytvoriť viem...ale nikde v návodoch k synology a hlavne WD nieje písané že sa dajú deliť...potrebujem to v nase,nie vo wine...

Dal by som prednosť WD kvôli cene...250€ a 450€ je predsa už rozdiel...všetky tieto veci sa dajú nastaviť ako na synology tak aj na WD ???
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#4
Ok, nepřesný odkaz stran oddílů / svazků opraven  - je to podobně jednoduché 4
S WD nemám žádné zkušenosti - tedy neporadím, vždy jsem byl majitelem Synology a měnit tuto značku ani do budoucna nehodlám 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
1.bod je vlastne zbytočný,ked som si to preštudoval,v kodi ako zdroj videa zadávam adresáre a môžem si ich aj pomenovať,tým pádom nemusím deliť disk na partície ale stačí rozdeliť súbory do adresárov a tie potom jednotlivo pridať ako zdroje videa,hudbya podobne...

Trápi ma skôr ako tam pridám uživateľov ...v mojom prípade ako rozpozná PC,HTPC, tablet a tak...trošku som z toho zmätený...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#6
Uživatele s klientskou IP adresou (či jednotlivá zařízení) a jejich oprávnění (přístup) řešíš přes danou sdílenou složku (video, hudba, fotografie atd.)  → Konfigurace oprávnění uživatelů a sdílených složek (Synology)
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Thumbs Up 
Rossi D: perfektní návod jak na NAS
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 20\
 
Citovat
#8
vdaka za nápovedu...zajtra v práci nato kuknem...vdaka za tvoj cas....
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#9
Pokud máš vícero zařízení které budou na NAS síťově přistupovat, popřemýšlel bych nad nějakým lepším směrovačem (router), tedy samozřejmě jestli něco trošku sofistikovanějšího již nemáš.
U mne tuto funkci zastává jedno z těch levných řešení, ale za to bohatě dostačující v podobě MikroTiku.

→ Kompletní routery MikroTik

[Obrázek: my_home_network_anonymous.jpg]

4 1 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#10
Na Synology bacha. Mám myslim 410j a běhal luxusně(rychlost kopírování), ale každý nový firmware ho spomalil. Někde na netu psali něco o tom že to snad dělaj i schválně
 
Citovat
#11
router mám tp-link WR841N,bude musieť stačiť,som s ním spokojný....
radšej by som šiel do WD my cloud,hlavne kvôli cene tých 200€ rozdiel už nie je zanedbateľný faktor...RAIDovanie nepotrebujem...neni som raketový fyzik.. ako som zistil,delenie disku nepotrebujem a správa užívateľov a nastavenie prístupu tam musí byť tiež ako v synology,inak by to nebolo konkurencie schopné...ešte to popozerám...je pravda že synology má podstatne lepšiu online podporu...

PS: Ked NAS spí,ako dlho mu trvá prebudenie? ext.disku Hitachi tak cca 15-20 sekund...neviem presne...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#12
Osobne bych se zajimal zejmena o realne rychlosti zapisu/cteni, protoze tam si myslim, ze bude zakopany pes v te cene.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#13
no tak tento faktor ma nenapadol...pozriem sa nato...porovnám...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#14
Ohledně spaní NASu Ti já osobně neporadím, moje mašinky ho nenechají ani na nanosekundu v klidu a pokud i Ty plánuješ nějaký hromadný přístup - budeš na tom stejně  1  Prostě služba 365 dní v roce po 24 hodin denně, od toho je to NAS  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#15
Ano, Synology má lepší online podporu, protože má velkou uživatelskou základnu, přičemž většina těch uživatelů je dokonce ochotných s čímkoli poradit, jako tady nás skvělý Rossi D.  4
A já si koupil Zyxel. 19
Ale vážně, jsou to tvoje peníze, a jde o to, jestli chceš využít možností NAS naplno.
Já třeba také volil podle ceny, a teď lituji, protože spoustu výborných feature, o kterých jsem se dočetl třeba zrovna tady na fóru, jako např NFS, iSCSI, MySQL, ten můj NAS nepodporuje, narozdíl od Synology, a já bych je moc rád vyzkoušel.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#16
tak ja ho zase nebudem naháňať každý deň...len by som to chcel urobiť tak ked na pc stiahnem film povedzme cez torrenty,aby som ho nemusel prenášať na ext.disk alebo do htpc,jednoducho by ho mohol utorrent v pc stiahnuť rovno do NASu a tam by bol hned prístupný aj pre pc,htpc a podobne...takisto databáza...

teoreticky ani pniaze niesú problém,ale človek je už taký...200€ je dosť veľký rozdiel a určite tam bude nejaký zádrhel...

tak zbežne som pozrel to mysql a to bude morda...zo sietí som úplne mimo , takéto experimenty som ešte nerobil...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#17
Přesně tak,jak píše PetrM - Synology je dobrá volba...
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 20\
 
Citovat
#18
Kolega koupil qnap místo synology a neumí to co synology. Za méně peněz drahé. Mám DS211j a to j znamená slabé CPU. Nedá se provozovat co bych všechno chtěl.
65XH9096 * Dinobot 4K+ + PS50B650
 
Citovat
#19
No našiel som reálne rýchlosti v testoch...wd 40MB/s a synology najpomalšie 97MB/s....takže asi je ozaj lepšie trošku zainvestovať...
 Sony bravia Android TV Android 9 ,Kodi 20.2 Nexus ,NAS Synology DS216j, 
 
Citovat
#20
Také mám obyčejnou 212j a pokud po ní nechci aby suploval MMC s Kodi, bohatě mi ve všem dostačuje. Primární využití je u mne ve sdílené home DB a jako úložiště domácí filmové kroniky či fotografií, vše mám pro sichr ještě na cloudu. Další neméně důležitou funkci zastává jako centrální bod pro občasné nahrávky ze všech domácích STB a jako poskytovatel grafických doplňků pro tyto stroje (picony, piconOled, ZZPicony, picon_50x30, extraScreens, menuIcons, piconWeather atd...... je jich mnoho  1) Například ZZPicony si přebírjí i HTPC či maliny a jejich PVR doplňky v Kodi k označení jednotlivých kanálů (programová loga)
Paradoxně se má sbírka filmů díky internetovým stream pluginům pomaloučku tenčí a tenčí, zůstávají pouze opravdové perly a myslím, že i ty brzo ustoupí. Nemám tedy motivaci či potřebu k update velikosti úložiště, místa na ono domácí archivářské použití je až dost. Myslím si, že v tomto cloud / stream přístupu k médiím tkví asi ona "růžová" "net" budoucnost, samozřejmě podpořená rychlým a stabilním internetem pro všechny a všude, pak se asi obří kapacity disků pro domácí uživatele stanou zbytečnou investicí, stejně tak jako VHS, CD, DVD, BD?  - můj názor - nikomu jej nevnucuji ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)