• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Berry Boot- nedostanu se na disk
#1
Koupil jsem RPi3 a k němu byla karta s NOOBS 8GB. Koupil jsem si větší 32GB a nahrál tam Berry Boot vše nastavil a šlapalo to. Jenže pak jsem zjistil, že se nemůžu dostat na externí HDD připojený k RPi3. Když tam dám origo NOOBS tak se tam dostanu. Teď jsem dal znova Berry Boot a čistou instalaci a opět se nedostanu na disk. Vyskočí hláška "Přístup k cílové složce byl odepřen k provedení téhle akce je nutné oprávnění" Díval jsem se na oprávnění a vše je povolené na úplné řízení.  Zkoušel jsem si tna tu novou Kartu 32GB nahrát NOOBS ,ale po vložení do RPi3 vyskočila hláška o vadných clustrech nebo co a systém se nespustil. S Berry Boot se systém spustí navíc kopírovaní na tu kartu je příšerně pomalé zhruba 1MB/s tuhle
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
#2
S tímhle problém nemám, z PC (Win7) kopíruji rychlostí 9-10 MB/s a z noťase (Win8) přes Wifi kolem 5-6 MB/s.
Co vím, tak problém dělají poze Win 10, takže zkusit doladit sitove nastavení, třebas někdo poradí...
Jinak mám u vešech zařízení v siti fixnutou IP adresu, díky tomu nemůže dojit k jejich změně či kolizi.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#3
Adresu mám taky fixnutou, ale měnil jsem karty. Na jedené byl NOOBS + Libreelec kdy jsem se dostal na disk pak jsem ji vyměnil za kartu s Berry Boot + Libreelec a tam jsem se na disk už nedostal. když jsem se vrátil zpět na NOOBS zase jsem se na disk dostal. Win10 vím že mají občas problémy, ale tohle je naprostá prasečina. Jen se bojím toho ať se dostanu potom na NASdisk Synology co jsem si objednal když to takhle blbne s externím diskem
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
#4
A ten disk v LibreELEC vidíš nebo ho nevidíš jen po síti ? Kopírovat rychlostí 1 MB/s je opravdu prasečina, to máš pravdu :-).
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#5
Ano, normálně ho vídím po síti jen když dám na něj něco kopírovat tak vyskočí tahle hláška. Když dám z něj spustit film tak se spustí, ale nic nezapíšu. Teď mám dotaz, co je nejlepší nahrát na SD kartu buď systém NOOBS nebo Berry Boot a nebo jak jsem se dočetl čistý Libreelec přes Libreelec SD creator win32

PS: Mám konečně novou SD kartu, která konečně funguje (předchozí 2 jsem musel reklamovat SanDisck) a nahrál jsem čistý Libreelec přes Libreelec SD creator a už mi opět funguje přístup na disk z PC na RPi3
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
#6
Pokud mas v planu pouzivat pouze jeden system bude vhodnejsi instalovat pouze LibreELEC/OpenELEC ....
Berryboot umoznuje instalaci na jakekoliv medium, ale jelikoz mas dostatence velkou kartu bude ti opravdu stacit cista instalace .
Disk mam naformatovany na NTFS , ale o neco vhodnejsi bude pouzit ext4 (tohle ale tvuj proble resit nebude).
Muzes vyzkouset jine zarizeni v siti (notebook, druhe PC...) ? Je rychlost kopirovani u vsech stejna cca 1 MB/s ?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#7
Mám novou kartu Kingston a ta už funguje normálně oproti SanDiscku. Soubor Libreelec byl nakopírován během 30sec. NOOBS jsem kopíroval přes 30minut a s vyýsledkem vadné clustry. Takže teď je vše OK. I na externí disk se dostanu. Dneska mi Ježucha naježil Synology 216 tak budu mít o zábavu postaráno s nastavením
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
#8
Celkem zajímave že může vadná karta ovlivnit kopírování po síti, jinak je dobré si otestovat medium speciálním programem např. H2testw .....
Na Synology lze dohledat podrobné návody, takže by nastavování nemělo být až tak velký problém, každopádně to nějaký čas zabere.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#9
Když jsme u toho, existuje nějaká možnost, jak otestovat SD kartu přímo v RPi? Nemyslím na rychlost, ale na chyby.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#10
Tady záleží na systému, pokud by to byl raspbian, tak určitě půjdou požít klasické nástroje fsck, testdisk
http://wiki.ubuntu.cz/z%C3%A1chrana_dat?...a&s[]=ext4
 
Citovat
#11
Dík, ale já mám OpenElec, viz podpis, tam by to nefungovalo? Třeba přes SSH?
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#12
Pokud tam fsck, testdisk budou, tak to určitě fungovat bude. Takže otestuj, jestli ti to vyhodí, že fsck neexistuje.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)