• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
služba Samba v Kodi
V Kodi OpenELEC (provozuji na Raspberry Pi3) je volba "Služby" - "Povolit Sambu". Předpokládám, že "služba" je zde ve významu "server" a externí disk připojený k Pi3 bude sdílený. Jinde v nastavení mám povolenou volbu sdílet externí disky. Bohužel ale v síti nevidím žádnou sdílenou složku z Pi3 nebo Kodi. Funguje to někomu? Je zde služba Samba opravdu služba (server), nebo je chyba v popisu a má se na mysli klient? Pokud je to skutečně server, budu rád za každou radu, jak v síti vidět složky z Rp3, případně jak určit složku ke sdílení.
U Pi3 mám připojený externí disk s obsahem (filmy, hudba) a rád bych tento obsah měnil bez přendavání externího disku k PC, tedy právě přes Sambu. Taktéž bych na disk rád ukládal i jiný NEmultimediální obsah.
Děkuji.

Citovat
Stačí takhle ? : [Only registered and activated users can see links Click here to register]
RPi 2 - BerryBoot - LibreELEC 7.0.2 + Retropie 4.0.2 + Raspbian PIXEL + LibreELEC Krypton 7.90.006

Citovat
Bohužel to jsem zkoušel a nejde to. Povolené mám vše. V průzkumníku se mi zobrazují složky Music Library a Video Library. Tyto složky ale nejsou na připojeném disku, pravděpodobně budou na SD kartě se systémem. Při zadání IP adresy (mám nastavenou fixní, aby mi DHCP nepřidělilo jinou) píše, že "Vzdálené zařízení nebo prostředek nepřijímá připojení". Už jsem se někde dočetl, že i jiní mají problém s připojením z Win10. Ještě zkusím nějaký live Linux a připojit se z něj. Třeba není problém v Pi3 ale ve Win10. Přikládám printscreen.

Tak to nejde ani z Linuxu. Chyba je tedy někde v Pi3 nebo Kodi. Už jsem z toho jelen i daněk.
Could not connect to host for smb://192.168.2.200/

VYŘEŠENO.
Snad to pomůže i jiným, co se nemohou připojit z Win10. Vypnutý firewall a je to.
Teď už jen musím přijít, proč tomu firewall brání a nastavit průchod. To už ale bude brnkačka když vím, kde je problém.
Díky za pomoc, každá rada člověka posune o myšlenku vpřed :-)

Přiložené soubory Miniatury

Citovat
A v Linuxu? Já mám třeba LinuxMint a nemusím v něm nic nastavovat. Sambu v OpenElec/Kodi povolím. V LM Prohlížeč souborů kouknu do Procházet síť a vidím ikony síťových zařízení včetně OE/Kodi názvů. Proťuknu, přihlásím se... OK.
OpenELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi2 > Samsung LED46. BerryBoot-LibreELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi3 > LED32. SD 8GB Kingston (10) + USB Kingston G2. Kodi na NB HP 15" s W7-32bit. Kodi na LinuxMint PC.

Citovat
A nenastavil sis, ze ses ve "verejne siti" na tech Win? Zkontroluj si, jestli mas opravdu nastaveno "Domaci sit".
2x Raspberry Pi 2B - OpenELEC v6.0.3 (KODI 15.2) & 32 GB SD card
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16
iPhone 7 128 GB v10.1.1 nonJB CZ & Apple Watch v3.1
iPad Air 2 128 GB v9.0.2 JB CZ (KODI 15.2)

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)