XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Foto z disku
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Zdravim
existuje neaky pohodlny doplnok v kodi pre prezeranie fotografii z disku. Na vysvetlenie mam foto zoradene v adresaroch po rokoch v nich po mesiacoch a v nich po dnoch. Existuje nieco aby mi urobilo kniznicu z nahladmi a potom by som si pustil prezentaciu napr daneho mesiaca? Moja predstava ze neaka podobna kniznica ako ked pridam filmy z disku a cez scraper mi nacita poster a info...
vyskusam uvidim, vdaka za tip
nie nefunguje to tak ako chcem a pri prezerani vnorenych priecinkov to na konci vyhodi chybu....
Fotografie mám též rozdělené do složek podle roku a v nich podsložky s názvem a dnem.
Vystačím si však bez pomoci dalších doplňků, jen je třeba si zvolit vhodný náhled složek nebo samotných obrázků.

Možnosti je opravdu hodně, zde příklad u základního skinu Confluence:

Náhledy složek
[attachment=2131][attachment=2132]

Náhledy fotografií
[attachment=2135][attachment=2133][attachment=2134]

Prezentace je možné spouštět u jednotlivých složek nebo lze vybrat složku s rokem a spustit tak všechny podsložky. Promítat lze popořadě nebo i náhodně :
[attachment=2136]
dik za radu vyskusam to
Ahoj, fotky z disku jsem rozchodil, ale ignoruje mi to kratka videa ztazena z fotaku (telefonu) ve formatu .mov, prestoze je v nastaveni nastaveno, ze se maji videa v obrazkach zobrazovat. Nejsou videt ani v seznamu. Poradite mi prosim co s tim?

Martin
(25.1.2017, 15:16)Petrvald Napsal(a): [ -> ]Prezentace je možné spouštět u jednotlivých složek nebo lze vybrat složku s rokem a spustit tak všechny podsložky. Promítat lze popořadě nebo i náhodně :

Když takto spustím prezentaci, tak mi všechny fotky lehce zoomuje. Při ručním prohlížení to nedělá. Máte stejný problém? (efekty přiblížení a posunu obrázku v nastavení mám vypnuté)
Zkus Nastavení > Nastavení médií > Obrázky > Zobrazovat soubory videí ve výpisech

Mně to funguje podle očekávání (po zapnutí i vypnutí efektů). Jaké máš Kodi?
JiRo: Děkuji za odpověď, Kodi mám bohužel staré 16.1, LE 7.0.3, protože jsem už na své RPi1 novější nedostal. Delší dobu si říkám, že bude na čase přejít na novější, tak se tím problém snad vyřeší...
Chcem sa spytat ako funguje knižnica obrazkov a jej aktualizácia.
Chcel by som mať možnosť prehliadať fotky z nas synology v kodi.
Kedže som nenašiel doplnok photo station tak to chcem cez kniznicu ale na disku mam cca 40 000fotiek
a bojim sa ze to bude strasne spomalovať system.V nastaveni som nasiel len moznosti knižnice pre video a hudbu
kde sa zapina či sa ma aktualizovať pri štarte.V knižnici obrázkov sa vytvoria nejaké náhľady ako vo photo station?
Systém mám coreelec na tv boxe s cpu 905D a 2Gb RAM.
Prípadne mi poradte nejaký doplnok.
Ďakujem.
@j.jusko Fotografie v Kodi knihovnu v tom smyslu, jakou mají filmy, seriály nebo hudba, nemají. Náhledy se samozřejmě ukládají, ale teprve v okamžiku, když vstoupíš do dané složky nebo na vyžádání z kontext menu. Samozřejmě musíš počítat s nárůstem thumbnails cachce. Zatížení Kodi je minimální, z toho bys strach mít neměl.
Foto ze Synology na Kodi (příklad) .... NAS mám jako záložnu všech fotografií (v surovém stavu, bez úprav), jinak aktivně používám Google Foto, je to prostě pohodlné a já jsem již starý lenoch ....  4

Já přistupuji k NASu přes Sambu (nepodařilo se rozchodit NFS). Jakmile otevřu složku fotek a začne vytvářet náhledy, tak do několika minut spadne kodi. Kodi běží na Android TV Phillips. Při prohlížení fotek jde i vidět velká prodleva. Asi se mu fotky se zrcadlovky nechce chroupat.

Ještě dotaz, lze mu nějak nastavit, aby zobrazoval jen 5 megapixelů a ne originální fotografii. Napřk. jako to umí Twonky server?