XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: BerryBoot a Domoticz
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Je možný současný provoz Kodi a Domoticz?
Ještě kdybych věděl co je to Domoticz 6 ?, pokud se jedná o operační systém, tak určitě tu je možnost instalovat spolu se systémem kde Kodi hraje prim, jako například Libreelec nebo Openelec. Hlavní úlohou Berrybootu je instalování a přepínání mezi OS + nějaké další užitečné funkce: jednotné nastavení (config.txt....), možnost zálohy, instalace na různá media....
Je to domácí automatizovaný systém.Dají se k němu připojit různá teplotní,bezpečnostní a jiná čidla.Instaluje se také na RPi ARM 32bit nebo 64bit.Systém by musel jet pořád,na pozadí.Nevím jestli Berryboot něco takového umožnuje.
: microSD s LE si schovej, kup si další čistou a nainstaluj na RPi2 Raspbian, do něj app Domoticz (viz https://www.domoticz.com/wiki/Initial_Ra...y_Pi_Setup) a app Kodi (viz https://www.youtube.com/watch?v=IuMWUUiRZ6A). Mělo by to jít. Otázka je jestli to RPi2 utáhne.
Domoticz znám, ale mě to jede na routeru.
Klidně bych vzal Rpi3.Když to pojede.Asi to zkusím nainstalovat a pokud by se to nějak sekalo tak Rpi3
: jj, napřed to vyzkoušej resp. se to nauč na RPi2, sám uvidíš, co to bude dělat. RPi3 můžeš koupit vždycky.


Můžu vědět proč má být spuštěno Kodi a Domoticz na jednom přístroji, případně co vše bude Domoticz řídit ?

Videonávod na instalaci v Raspbianu:
Mělo by na tom jet pár bezdrátových teplotních čidel a bezdrátove ovládání topení.Je mi jasné,že je lepší to mít na samostatném Rpi.
Zaleží jestli počítáš s dalším rozšířením, možná by stačilo napsát pár skriptů a ovládat přímo přes Libreelec...
Při větším rozsahu bych však určitě zvážil samostatné zařízení.
Můžeš prosím nepsat v čem vidíš hlavní výhody Domoticz ? Tento nástroj neznám proto se ptám, co vše je možné v něm nastavit a také mě zajímá jestli si díky němu lze ulehčit psaní programů pro řízení chytré domácnosti ?
Petrvald:S domácí automatizací začínám,tak ti toho moc neřeknu.Domoticz je multiplatformní .Dají se požívat zařízení od různých výrobců,různé protokoly.A co se týče ulehčení,tak obsahuje jednoduchý grafický editor.Tam se dají poskládat formou puzzle podmínky fungování automatizace.Pro mě jako začátečníka ideální.
Ještě se zeptám mimo.Vidím podle podpisu ,že máš na Kodi LibreElec Krypton.Ptal jsem se zde na foru,ale nikdo se neozval.Jede ti doplněk online soubory(ulozto).Mě od doby přechodu na Krypton a LibreElec nejde.
Doplněk "uloz.to" je na RPi nefunkční, již delší dobu nebyl aktualizován. Nepoužívám, reakce zde: http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-soubory-online

Dík za info, jak píšeš dle oficialních stránek, lze Domoticz instalovat na různé systémy.

Postup instalace a další informace : https://www.domoticz.com/wiki/Main_Page

Když by chtěl někdo testovat na Berryboot, zde již předinstalovaný Domoticz na Minibianu: http://berryboot.alexgoldcheidt.com/sear...h=domoticz

Návod instalace v češtině (RPi - Raspbian):
https://domaciautomatizace.blogspot.cz/2...-zero.html
: jestli jsem ho na začátku pochopil, tak chce, aby Domoticz jel na pozadí. Co to všechno umí je částečně porovnatelné s: https://www.mojefibaro.cz/system/s-cim-v...ro-pomuze/ . Má to grafické rozhraní a přistupuje se k tomu přes prohlížeč, má to appku do mobilu, takže můžeš na dálku kontrolovat nebo spuštět různé spotřebiče. Rozdíl je v tom, že u specializovaných výrobců (jako např. zmiňované Fibaro) nemůžeš kombinovat jednotlivé prvky od různých výrobců včetně toho co koupíš v Lidlu nebo v Ikea. Z toho vychází, že jednotlivé prvky jsou cenově diametrálně odlišné.