XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Raspberry Pi 4 - 2019
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Což jistě se těšíme, ale je to zatím hudba budoucnosti - bohužel  8
No v podstatě jediné, co jsem se z toho článku dozvěděl je to, že po uvedení na trh bude nedostatková :-)
Důležité je, zda nabídne to, co potřebují fandové Kodi. CPU, LAN a USB, to se dá předpokládat, zbývá tedy GPU. Zvláště přijde-li "čtyřka" až roce 2020, kdy budou požadavky na dekódování videí mainstreamových uživatelů zase o kus jinde než dnes.
Taky by to chtělo Gigabitovou síťovku.
Právě jsem se díval do křišťálové koule a vychází mi toto:

Datum vydání: 2020
CPU: 64-bit quad-core 1.6 - 1.8  GHz  
GPU: zcela přepracované  - VideoCore V,  podpora 4K  
RAM: 2GB
Gigabit ethernet, WiFi , BT
USB 3.0 (minimálně dva porty)
SATA port
Konektor pro připojení externí WiFi antény
Podpora USB Boot

....no uvidíme za dva roky co se mi podařilo trefit 1.
Však právě, článek v IT Pro je o ničem, hádání.
Zatím RPi nikdo pořádně díky nedotažené podpoře nekonkuruje. Snadností využití a cenou.
U nástupce očekávám vydání v cenových verzích.
A protože v NB už mimo SATA začíná konkurence NVMe, ... ... ... ...
Kdo ví, co se objeví za rozhraní a v něm.
@ Petrvald
... a není to málo, Antone Pavloviči?  1

1 sranda musí bejt, ale tipu celkem věším cca 70% . Někdo další s představou jak bude vypadat nová malina ?
Bude celkem zajímavé si to zde přečíst po vydání RPi 4 .
No jo, bylo by to hezké, ale poněkud by to už opustilo prvotní ideu, proč RPi vzniklo. BTW, ten Anton Pavlovič, to bylo první, co mě napadlo u té věštby. Ona, je taky otázka, zda za ty dva roky bude pro nás něco takového ještě zajímavé...
Pro mne tedy zajímavé "kdo ví jestli". Full HD mi totiž úplně stačí a díky tomu ten nevyzpytatelný "internet" celkem nemá záseky. Jen to přímé rychlé připojení SSD by se hodilo, pokud nechci NAS.

Příroda a věda ve vysokém rozlišení, to je opravdu pěkné. Ale všimli jste si, že to zároveň dělá potíže maskérům, aby zastřeli stáří hvězd filmového plátna? Začalo jiné svícení, protisvětlo, jednolité plochy, změkčování, ...a největší trhák jsem zaznamenal u jednoho německého seriálu, kde používali "líčení" elektronické - rozmazávali hrdinům vrásky na čele. Možná je to už běžné. Pro tohle 4K a více? 3D ve filmech s triky CGI se pro TV neujalo, protože vypadá jak kulisy maňáskového divadla. Atd.
Takže mi bude stávající RPi dlouho stačit, pokud bude podporované softvérově.
O 4K je zajímavý názor v tomto rozhovoru: https://www.televizniweb.cz/2018/02/pave...-obyvatel/ (přibližně uprostřed). Vyberu zajímavé fráze:

Proč se poslední dobou z televizí vytratily dramatické studiové pořady? Protože už i v HD je problém, aby diváci neměli pocit, že se dívají na něco nereálného z papundeklu.

Na čem zkrachovala 3D TV? Samozřejmě není pohodlné nosit speciální brýle, ale hlavně se nevygenerovalo dostatečné množství obsahu.

4K a zejména 8K je samozřejmě otázkou digitálních kin a multikin, kdy se velkofilmy budou touto technologií natáčet a promítat, ale pro televizi se bude zhoršovat na normální HD. Možná, že budou existovat nějaké prémiové kanály, které je budou vysílat obsah vyrobený ve 4K, ale mám obavu, že u nich bude taková míra reprízovosti, že diváci budou moci jeden snímek zhlédnout třeba dvacetkrát v jednom roce.

Ona je také otázka, zda 4K dává smysl pro normální použití v domácnostech. Podle mě moc ne. Když se podíváte na pozorovací vzdálenost a jak velkou obrazovku byste musel mít, abyste to poznal… Při 1,5 metru je optimem uhlopříčka mezi 65″ až 75″. To rozhodně běžná velikost televizoru v českých domácnostech není.

Za mně: kvůli slabému internetu streamuju z "venku" v SD, filmy z lokálního úložiště a DVB-T stream ve FULLHD a vzhledem k důvodům výše v horizontu 5 let nepředpokládám změnu. Co mi opravdu chybí je GLAN, to si myslím mohla mít už RPi3. Velkou výhodou RPi3 je však spotřeba a pasivní chlazení (nulový hluk). Takže bych zase netlačil na pilu...
Tak GLAN jen pro RPi s jejím max zobrazením není zrovna potřeba. Ale kdo má doma síť s hodně zařízeními, je to přínos pro funkci routeru a switche, protože vyřídí rychleji množství požadavků (pošle víc paketů v čase).
Mně bohužel odešel před dvěma roky GLAN switch a náhradní mám 10/100 ...a stejně to není poznat. To už je poznat, když si dává na čas DNS server a webovky se někde zapomněly.
No já používám disk na RPi jako síťový s multimedii, dále streamuju do LAN televizi a celou domácí síť mám v gigabitu. Tak už jenom ten přístup na disk, teda v kombinaci s USB3.0 by to bylo fajn. Ale možná je to jen o pocitu, že krom tiskáren mám všude gigabit a na MMC ne. To je asi fakt.
Bude mít ještě někdo něco dalšího? Např. funkci kávovaru, mikrovlnky, ...  1 Pokud ne, tak se už jen musíme dohodnout, kdo to sepíše a pošle Raspberry Pi Foundation jako naše oficiální požadavky na budoucí funkce RPi 4.  1 1 1
... možná ještě Popcornovač... a to všechno do 10Ł...  3
Ale vážně - co je pro mě důležité je to, aby se i další generace obešla bez větráku.
A na půl cesty ke čtyřce ...možná nadoraz svým možnostem
ve stávající cenové hladině kolem 1000 Kč, je RPi3 Model B+
Jak o tom začal psát S474N:
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-raspbe...-3-model-b
A je to venku! Raspberry pi 4B je k dostaní (i u nás)
https://www.raspberrypi.org/products/ras...4-model-b/
Zrovna s tim sem jdu, ta nastavena cenova politika mi doslova vyrazila dech, pozitivne!

> Raspberry Pi 4B, 1 GB RAM - 988 Kc
> Raspberry Pi 4B, 2 GB RAM - 1262 Kc
> Raspberry Pi 4B, 4 GB RAM - 1536 Kc
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18