XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Ovladani hlasitosti Kodi ovladac TV
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Da se ovladacem od TV Samsung ovladat hlasitost na Kodi? Myslim ne na TV ale primo Kodi.
Záleží jak ovladač připojuješ ke Kodi, jaká tlačítka chceš pro to používat, jaký máš systém, atp.

Pokud použiješ ovladač TV výlučně pro Kodi, tzn. nebudeš ho chtít dál používat pro TV, tak je to věc nastavení parametrů a způsobu zpracování na úrovni aplikace, která IR signál zpracovává a pak případně i mapování tlačítek v Kodi. V takovém případě pak ale nemůžeš ovladač použít současně pro ovládání TV. Ale o takový případ ti patrně nejde.

Pokud ale chceš používat ovladač dále jako ovladač TV a Kodi ovládáš přes CEC komunikaci, tak v takovém případě ti TV tlačítka hlasitosti do Kodi pochopitelně nepustí. Stále ale máš možnost použít pro to jiná tlačítka, která z TV přes CEC prochází a na ty si namapovat funkce ovládání hlasitosti Kodi. Ale to je nešikovné, protože volných tlačítek, které ti TV pustí do Kodi moc není a navíc ovládat hlasitost jinými tlačítky, než která jsou pro to určena, asi není to pravé.

Asi by bylo lepší popsat tvoji motivaci k takovému dotazu a celou konfiguraci multimediálního řetezce a to, co a jaké funkce v něm vykonává. Např. přes co chceš přehrávat zvuk. Přes TV patrně ne, když chceš ovládat hlasitost na Kodi a ne v TV. V takovém případě nějaké jednoduché řešení neexistuje, tedy pokud nepůjdeš do nějakého programovatelného DO, které by ti i ty sebe komplikovanější požadavky vyřešilo "levou zadní".
Raspberry Pi 2 + TV Samsung + SoundBar
Tady je doplněk v popisu z r.2016 http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-jak-si...ni-ke-kodi
a pomocí zkoušky vysílaného kódu zjistíš, jaká (v Kodi nepoužitá) tlačítka D.O. mají v CEC průchozí signál. Všechna to nebudou.
Rossi D uvádí ještě odkaz https://kodi.wiki/view/Add-on:Keymap_Editor

Předpokládám, že chceš řídit hlasitost odděleně kvůli soundbaru. Můžeš napsat, jaký máš přesně konkrétní typ?