XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Jak dostat video addon O2TV Go do LiveTV
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Titulek se zmiňuje o O2TV Go, ale návod je možné využít obecně, pro jakýkoliv video addon.

Návod využijí především ti, kteří dnes používají O2TV Go addon a rádi by, aby ke kanálům mohli přistupovat přes funkce LiveTV Kodi. Hlavně tedy, aby moli používat EPG. Jistě, nedostane se jim plnohodnotné funkce LiveTV & PVR se vším všudy, ale bude to přeci jen krůček k nim. A také třeba popíchnutí, aby se nakonec rozhoupali a začali používat místo video addon nějaký addon nebo script který jim stáhne playlist a zprovoznili si například Tvheadend backend Server. Ale to je už jiná kapitola a to tady řešit nebudu.

Návod předpokládá, že uživatel ví, co je to playlist, jaká je (nebo může být) jeho struktura a obsah a také umí pracovat s IPTV Simple Client. To tady nehodlám vysvětlovat, o tom už bylo na tomto fóru napsáno více než dost.

Dále uvedený postup využívá vlastnost IPTV Simple Client v Kodi 18, že když místo adresy stream v playlistu najde volání addon, tak ho spustí (tuto vlastnost například využívá poměrně populární addon Skylink LiveTV Addon [Beta]). Naším cílem je tedy vytvořit si playlist, kde místo adres streamů bude takové volání O2TV Go addon, které spustí požadovaný stream (kanál vysílání O2TV).

Postup je poměrně jednoduchý:

1. Spustit O2TV Go addon a najet na vybraný kanál (např. O2TV Sport HD)

2. Vybraný kanál uložit do Oblíbených

3. V editoru otevřít soubor s favourites.xml a najít řádek s uloženým kanálem. Bude vypadat nějak takto:
Kód:
<favourite name="O2TV Sport HD" thumb="http://www.o2tv.cz/assets/images/tv-logos/original/o2-sport-hd.png">PlayMedia(&quot;plugin://plugin.video.o2tvgo/?play=O2+Sport+HD&quot;)</favourite>

4. Z uvedeného řádku v souboru s budoucím playlistem vytvořit záznam (tedy 2 řádky) pro příslušný kanál. Například nějak takto:
Kód:
#EXTINF:0 tvg-logo="https://marhycz.github.io/picons/1024/o2tvsport.png" group-title="Sport" tvg-id="O2TV Sport HD", O2TV Sport HD
plugin://plugin.video.o2tvgo/?play=O2+Sport+HD

5. Myslím, že vzájemné relace mezi obsahem souborem favourites.xml a souborem vytvářeného playlistu jsou celkem jasné. Jen na vysvětlení, zcela záměrně jsem do playlistu nedal odkaz na logo kanálu jejichž odkazy nabízí addon, ale použil loga od . Naopak jsem pro ukázku přidal definici skupiny kanálů. Pro EPG jsme použil standardní jména, bude samozřejmě záležet na jeho zdroji. Ale i to je standardní problematika IPTV Simple Client, kterou najdete popsanou v příslušném tématu zde na fóru.

6. Takto budete postup opakovat do té doby, dokud do playlistu nevložíte všechny kanály, které takhle chcete v LiveTV sledovat. Samozřejmě, že je vhodné si nejdříve všechny kanály uložit do oblíbených a pak je najednou přenést a zeditovat ve vytvářeném playlistu. Také je možné uspět s jednoduchým postupem, že si obsah řádků zeditujete "naslepo". Jediné, co se v řádcích mění jsou názvy kanálů, které je možné poměrně dobře odhadnout. Použijete-li, jako já, loga od , měli byste se seznámit s tím, jak názvy souborů tvoří on.

7. Po vytvoření plalylistu je pak zcela standardním postupem vložíte do IPTV Simple Client. Samozřejmě nesmíte zapomenout, jaký obsah playlist má, a že ho tedy nikde jinde než v Kodi nepřehrajete.