XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Náhrada Raspberry Pi 3 s DTS a HEVC
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Zdravím.

Hledam novy mini počítač jako nahradu Raspberry Pi v media centru. Na filmy koukám pres Stream Cinema CZ/SK a tam je cim dal tím vic filmu s DTS zvukem ci v HEVC, které moje sestava bohužel nedokáže přehrát.

Aktuálně vypadá moje sestava takto: Raspberry Pi 3 -> HDMI -> fullHD TV Panasonic (bez OS) -> SPDIF -> čínský box na prevedeni zvuku z optiky na analog -> 6x cinch -> Genius SW-5.1 Home Theather 

Chvíli to vypadalo nadějně, za jsem nasel vhodné řešení - koupil jsem si suptronics x6000 7.1 - rozsirujici kartu k raspberry pi, která z hdmi vytahne zvuk a posle ho dal pres jack nebo spdif. Zvuk hral perfektně, ale bohužel mi pri pouziti teto karty nefungoval HDMI CEC. A druhym problemem bylo, že pri prepnuti hdmi zdroje na jiny a zpet nebyl obraz ve fullHD a bylo třeba restartovat raspberry, aby se obraz vzpamatoval. 

Takže hledám nějaký minipocitac, který bude mit podporu DTS zvuku a HEVC kodeku, ideálně i 4K rozlišení, kdybych v budoucnu nahradil televizi. Samozrejme i HDMI CEC. A nejaky chipset, který bude mit podporu linuxu delsi dobu. Nechci Android, vyhovuje mi LibreElec.

Pokukoval jsem po Odroid C2, vypada to, ze by mel umet to, co chci. Ale jde o zarizeni z roku 2016, tak se zároveň ptám, jestli není neco novejsiho? 

Muzete mi něco doporučit, prosím? 

Diky.
Nebyl by řešením nákup AV receiveru?
su aj novšie, ale ako jedina singl doska ktorá ide dobre je odroidC2, audio ako dts hd master  i 4K okrem HDR
a ďalšie singl dosky su už na rock chipe a tam, je to vo vyvoji, moj odhad rok, tu singl dosky z podporou od libreelec
(17.2.2019, 17:38)Lucky005 Napsal(a): [ -> ]Nebyl by řešením nákup AV receiveru?

Ale jo, řešením by to bylo, nicméně bude stat 5k+, takze raději koupim nějaký minipocitac do 1,5k.

(17.2.2019, 17:44)forsajd Napsal(a): [ -> ]su aj novšie, ale ako jedina singl doska ktorá ide dobre je odroidC2, audio ako dts hd master  i 4K okrem HDR
a ďalšie singl dosky su už na rock chipe a tam, je to vo vyvoji, moj odhad rok, tu singl dosky z podporou od libreelec

Koukal jsem na Pine64 Rock64 a vypadala dobře. Takže radis koupit spíš ten Odroid a do experimentu s jinou (treba z odkazu, co jsi posilal) se radeji nepoustet?