XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Nove HTPC - HEVC HDR10
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Zdravim,

chystam se behem pristiho pul roku poridit novy televizor. Bude tedy i nacase poridit novou "krabicku".

Aktualne mam pripojene k TV RPi2 (Openelec). Vyuzivany prevazne na prehravani obsahu ze StreamCinema (par dalsich CZ addons) a pripojeneho WD My cloud, nic vic.

Od nove HTPC mam tedy stejne pozadavky + schopnost prehrat obsah ve formatu 4K HEVC HDR10.

Budu vdecny za kazdou radu a tip. 
Budget bych videl na 2-4K...


Predem dekuji vsem!
Obávám se, že se tady trochu míchá terminologie. Ty píšeš, "Od nového HTPC..." a neuvědomuješ si, že HTPC je zcela specifická kategorie zařízení, postavená na HW a systémové architektuře PC a platformě x86. Mluviš-li zároveň o budgetu 2-4K... (předpokládám, že tím myslíš 2-4 tisíce Kč), je zjevné, že nemyslíš skutečné HTPC ale prostě jen nějakou krabičku, nejspíše něco s ARM procesorem a architekturou.

S takovými tématy se tady roztrhl pytel, kdybys chvilku hledal, našel bys jich plno. Naposledy se na něco podobného někdo ptal v Jaké vybrat zařízení, tak začni tam, na konci je odkaz do dalšího zajímavého tématu, tam můžeš pokračovat, ...
HTPC PRO HDR10 za 4k nepostavíš. Na desktopu zatím umí HDR pouze Windows s MadVR přehrávačem (musíš si ho napojit na Kodi), což není podle mého názoru ideální systém k televizi, kde chceš ovládat rozhraní dálkovým ovladačem a neinstalovat updaty a obecně představa, že pod tím běží celý Windows mi je divná. Každopádně je to možné samozřejmě.

A linux drivery pro Intel, Nvidii, AMD to ještě neumí, -> LibreElec pro PC s HDR kompatibilní grafikou HDR neumí.

Pokud slevíš z HTPC a bude ti stačit cokoliv co rozběhne Kodi, tak pak jdi do sekce na kterou tě odkázal výše . Máš tam výpis všech HDR zařízení. Není třeba to psát dokola. Nic se stále nezměnilo dle mého názoru.