XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Program na analýzu/porovnanie iptv playlistu (pridané/zmenené stanice)
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Ahojte. Používate nejakú overenú aplikáciu/program na kontrolovanie zmien playlistu?

Môj momentálny poskytovateľ platenej iptv dáva na stiahnutie m3u playlist, v ktorom je len link k môjmu účtu a nič iné, čiže žiadna možnosť úpravy. Preto som si zo simple clienta vytiahol už vygenerovaný normálny playlist, kde už sú možnosti úpravy (aj linky na .ts streamy) a v ňom porobil potrebné zmeny ako úprava tvg-id kvôli epg, zmena skupín, odstránenie nepotrebných staníc a zmena poradia staníc. Používam tento svoj upravený playlist, ale potreboval by som si raz za čas skontrolovať, či sa v pôvodnom niečo nezmenilo a o aké zmeny ide, respektíve, či bola pridaná, zmenená alebo odobratá nejaká stanica. Predpokladám, že na to existuje nejaký overený a funkčný nástroj, ktorým by som si to raz za čas skontroloval, len keď som hľadal na nete, tak mi to ponúkalo hlavne pochybné "online nástroje" u ktorých sa obávam kradnutia linkov.
Já jsem tenhle problém v raných dobách pokusů s OTT streamy, kdy jsem také stahoval playlist od providera (myslím, že to bylo zapni.tv), řešil jednoduše tak, že jsem po každém stažení playlistu spustil sed a ten mi stažený playlist zeditoval podle připraveného souboru. Pokud nějaký kanál přibyl nebo se změnilo jeho jméno, tak to bylo v LiveTV Kodi hned vidět. Chyběly tam ty dodatečně doeditované parametry. Stačilo je pak doplnit do souboru pro editaci a sed spustit znova.

Řádky souboru pro sed pak vypadaly nějak takto:
Kód:
s|#EXTINF:-1,CT 1 HD|#EXTINF:-1 tvg-id="CT 1" tvg-logo="/storage/.kodi/media/logo/ct1hd.png",CT 1 HD|
s|#EXTINF:-1,CT 2 HD|#EXTINF:-1 tvg-id="CT 2" tvg-logo="/storage/.kodi/media/logo/ct2hd.png",CT 2 HD|
...
Je to jednoduché, až triviální řešení, ale myslím že ti poskytne přesně to, co potřebuješ. Funguje to samozřejmě bez dalšího jen v Linuxu. Pokud se vyskytne nějaký problém (například shodné subřetězce - např. Nova, Nova 2) nabízí sed mnoho možností jak to vyřešit. Zde tedy např. Nova$, Nova 2$, ale to už vyžaduje o něco více znalostí o možnostech sed. Ale není to nic zas tak složitého, pokud nejsi znalec, tak popisů je všude dost.