XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: OSMC síťová adresa mimo rozsah mojí sítě
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Zdravím a prosím o pomoc.
Jsem úplný nováček v této oblasti (OSMC, KODI Raspp atd.) - zakoupil jsem VERO 4k+, zapojil, připojil síťový kabel zprovoznil TVHeadEnd a byl jsem naprosto nadšen - 2 dny. Nyní Má Vero adresu mimo moji síť a nejsem schopen ho nijak přesvědčit, resp nevím kde, aby adresu přiděloval v rámci mé sítě.
Router má adresu 192.168.1.1 Po prvním zapojení mělo VERO přidělenu adresu 192.168.1.117 vše bylo v pohodě, VERO vidělo NAS, který je ve stejné síti, z PC jsem se dostal na KODI na adrese 192.168.1.117, TVHeadEnd z PC šel konfigurovat apod. vše chodilo. V průběhu včerejšího dne jsem provedl UPDATE systému, standardně z menu na VERO. Měl jsem pocit, že vše je OK. Dnes již VERO ze své sítě nevidím a VERO nevidí NAS. Adresa ne VERO je 192.168.0.1. Nevím jak mohu nastavit výchozí bránu nebo cokoliv jiného abych byl opět ve správné síti. Co se ještě opticky změnilo, je v menu OSMC nastavení sítě, zde je vše podstatně menšími písmeny než všude jinde v menu a prakticky nic nejde nastavit. U Wired mohu pouze zapnout nebo vypnout adaptér.
Děkuji za jakoukoliv radu.
Ještě mám upřesnění:
Podle všeho by v MyOSMC, v nastavení sítě, mělo být možné nastavit zda se síť konfiguruje pomocí DHCP nebo si ji chci nastavit sám. A mělo by být možné nastavit výchozí bránu apod. Já v této sekci mám pouze možnost zapnout adaptér a počkat na síť. Nic víc zde nemám, pokud zaškrtnu, že chci zapnout adaptér, tak se to chvíli snaží a následně vypíše že není připojení. 
Obdobně to vypadá i u bezdrátové sítě, mohu pouze vybrat síť ke které se chci připojit, po zadání hesla mi to řekne, že nemá síť.
: Tak si nastav IP adresu pro svoje zařízení přímo v routeru. Namapuj si MAC adresy WIFI a LAN toho zařízení na IP adresy, které jsou mimo rozsah DHCP.
Díky za radu, zkusím to
Tak nastavení adresy v routeru bohužel nepomohlo. Ani v rozsahu ani mimo rozsah. Vero stále nemá síť, ani možnost nastavit síť.
: pokud nastavujes IP dle MAC primo na routeru (respektive v DHCP serveru), tak je potreba na vsech zarizenich nastavit, aby si taky lizali IP z DHPC. Tedy zkontroluj, zdali mas zapnute ziskavani z DHCP na VERO.
Díky za rady, problém byl asi někde jinde. Pomohla přeinstalace OSMC, nyní vše chodí bez problémů a síť se již neztrácí.