XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Rpi4 klonování displeje
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Dobrý den,

Mám nějakou dobu rpi4 a na něm libreelec. Dnes sem stáhl poslední betu v domnění, že už konečně bude výstup na obou hdmi výstupech. No není...
Proč to chci... Mám televizi a projektor. Chci libreelec ovládat ovladačem od televize LG, což jde pouze v případě, kdy je rpi4 spojené přímo s TV, nikoliv přes jakýkoliv hdmi rozdělovač. Proto chci druhý výstup mít pro projektor. Jak toho mohu docílit?

Předem děkuji za rady.
RPi4 by mělo dávat video na oba výstupy HDMI, pokud není nastaveno v config.txt: hdmi_enable_4kp60=1
Jednička jako TRUE, tak zřejmě 0 je FALSE.
Samozřejmě v 60Hz při FALSE pak jen FullHD.
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-raspb...2#pid69992

EDIT: Ještě dotaz. Ty jsi tester vývojových verzí, že instaluješ betu?
Zdravím. Nakonec se klonování nepovedlo a vyřešil jsem problém s ovládáním přes Flirc. Jenže řeším jiný problém.
Kdyz je 4k TV přímo na výstup rpi4, funguje 4k v pohodě. Jakmile použiji rozbočovač hdmi, abych mohl poslat i video s audiem do fullhd recieveru a dále do projektoru, tak po restartu Rpi4 mi že seznamu zmizí všechny 4k a 2k rozlišení. I filmy se pouští maximálně na fullhd. Lze někde zapnout vynucení 4k rozlišení? Případně vypnout automatickou detekci připojených zařízení?
Vysvětlení připojení: Rpi4 výstup do hdmi rozbočovače, jeden přímo do TV, druhý do recieveru a následně do projektoru. Reciever zvládá jen fullhd a taky se tak hlásí. A právě proto mi stále mizí 4k ze seznamu rozlišení.

Díky za pomoc
smazáno
Neupřesnil jsi typ rozbočovače, ale já myslím, že bys musel použít HDMI prepínač. Buď pošleš do TV nebo do dalších. Jestli to ale zafunguje bez restartu, když máš odlišná rozlišení obrazu, nevím.
Přepínač není potřeba. Můj reciever si ze 4k udělá fullhd pro projektor. Potřebuji z jednoho výstupu rpi4 vyslat 4k obraz. Ale aby tam byl i v případě restartu kodi. Je to otázka nastavení v kodi, respektive nějaký string do configu.
Mám vyzkoušené, že zapojení funguje. V případě zapojení bez restartu to funguje v pohodě, ale když naběhne kodi znovu, nastaví se jen fullhd. Takže nějakým způsobem vynutit 4k rozlišení v seznamu povolených, aby správně fungovala změna rozlišení a framerate při spuštění filmu.
Tak to jo.