XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: Problém s protokolem UPnP v Kodi
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Ahoj, mám doma starou televizi, která ještě nemá moderní technologie jako Chromecast atd., ale mám ji propojenou HDMI kabelem se stolním počítačem na kterém mám nainstalovány win 10 64bit a Kodi Matrix. Abych mohl přehrávat obsah telefonu přes UPnP protokol zakoupil jsem si aplikaci Yatse. V kodi jsem povolil podporu UPnP/DLNA. Mám ale problém s detekcí rendereru UPnP v kodi. Vždy, když přijdu domů pustím počítač a zapnu Kodi aplikace v telefonu Yatse nedetekuje UPnP Kodi v síti. Musím vždy provést restart PC poté již Kodi UPnP vyhledá. Je zajímavé, že je to vždy, když přijdu domů a pustím počítač. Když počítač restartuji poté již UPnP funguje i když počítač znovu vypnu a zapnu. Nevím zda je nějaký problem s Kodi nebo je chyba někde jinde. Prosím o radu Díky
Kvôli UPNP si nemusel nič kupovať, vedia to aj appky zdarma, respektíve free verzie ako bubbleupnp a pod.
Skús namiesto PC reštartovať router, či sa to chytí.. čo keď je to sieťou a nie PC.
Zkoušel jsem vypnout a zapnout router, ale to nepomohlo. Ve wmp, upnp funguje tak nevím jestli ten problém není v Kodi. Taky jsem zjistil, že nemusím počítač restartovat stačí se odhlásit a přihlásit. Potom se UPnP detekuje.
No ano, tím odhlášenim a přihlašením proběhne dialog s routerem. Máš rezervované adresy DHCP?
Myslím, že adresy rezervované nemám. Koukal jsem se na NET a tam je nějaký návod https://pctuning.tyden.cz/hardware/site-...fi?start=3
Tak jsem to podle toho zkoušel nastavil jsem statickou IP pro můj počítač, protože mám kodi instalováno na PC nastavil jsem tam stejnou adresu jakou jsem tam měl. Po otevření Kodi program Yatse UPnP kodi nenašel.
Ještě jsem koukal na nastavení toho routeru a je tam u položky UPnP Configuration: UPnP is activated only when there is a live WAN service with NAT enabled. Tak nevím zda to má něco společného s mým problémem.
Já tedy nevím, ale když tady sleduji ty pokusy o hledání problému v "routeru" *), tedy části zařízení, které zajišťují funkce routeru (L3) a souvisejících, NAT atp., myslím, že hledáte špatně. Ty mezi těmi stroji, kterých se to týká, komunikuješ po LAN (tedy v úrovni L2), tzn. že na to mohou mít vliv pouze ty funkce "router", které se týkají funkce LAN. Ty věci v nastavení routeru, které se týkají UPnP, ty na by na to měly vliv, pokud šlo o komunikaci mimo LAN, tedy přes LAN/WAN rozhraní (L2/L3). Ale to se tvého problému v tomto případě snad netýká. Nebo ano?!

*) "router" - zařízení, router - síťová funkce

Určitý vliv by na to mohla být funkce DHCP serveru, ale sám jsi psal, že IP adresy máš fix. Nehledě na to, že adresy přes DHCP se většinou nastavují ještě před přihlášením, takže i tento vliv bych považoval za méně pravděpodobný.

Já bych to spíše, s ohledem to, že se tomu pomáhá logout/login sekvence, zkusil hledat problém v nastavení firewall Windows případně v tom, jak máš ve Windows definovanou síť, ve smyslu privátní, veřejná a jak sis při prvním povolení UPnP v Kodi nastavil firewall-ová pravidla.
Jednou to jde, jednou ne (vyp/restart). V čem může být rozdíl...
Máš ve W10 (funkce vypínacího tlačítka) rychlé vypnutí, nebo jsi je zakázal?
Rychlé vypnutí mám povoleno
Vyzkoušej NEPOVOLENO
Tak jsem to nastavil na nepovoleno. Vypnul jsem počítač. Po zapnutí a spuštění Kodi nic nenašel. Ale je zajímavé, že o Win media playeru ano.
Když jsem povoloval UPnP v Kodi, tak jsem si žádná firewall-ová pravidla nenastavoval. Ale zkoušel jsem vypnout bránu firewall úplně a stejně to UPnP Kodi nenašlo. Ještě mě napadlo jestli nejde povolit nějaká služba, která zajišťuje UPnP v kodi, něco jako je to u WMP.
V nastavení služeb Kodi přeci UPnP povoluješ, bez toho by to nikdy nechodilo...?

Ještě dotaz - mobil s Yatse ma IP adresu také rezervovanou?
A ještě pokus - pokud to nejde, změni se něco(?) po příkazu ve W10 v cmd: ipconfig -renew
Tak jsem si rezervoval i adresu na mobilu a zadal příkaz ipconfig /renew a nic. Zjistil jsem, že pokud mám rezervovanou adresu a odhlásím se z win, tak to nejde vůbec. Pokud tu rezervaci zruším tak po odhlášení a příhlášení to UPnP Kodi naběhne.
A ty win jsou Home nebo Pro ?
Win jsou Home
A ty Home nemají náhodou ořezané funkce proti Pro ?
Nemají náhodou proti Pro verzi ořezané i UPNP a DLNA protokoly ?
Nemáš náhodou “agresivně” nastavený Windows firewall nebo antivirus ?
Zamysli se nad odpověďmi a zkus to prověřit.
Mě neodpovídej, já se ve Widlích nevyznám, jsem odkojený Unix systémy (Linux, macOS) a Windows znám jen ve verzi 3.11 která byla integrovaná v OS/2 Warp 4.