XBMC-Kodi.cz

Úplná verze: DŮLEŽITÉ: Fórum Kodi.tv čelí hackerskému útoku - UPDATE: VYŘEŠENO, vše opět funkční
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Na adrese Kodi Community Forum se místo tradiční úvodní strany diskusního fóra Kodi objevilo závažné sdělení, ve kterém se - ve zkratce - uvádí, že prostřednictvím účtu v současnosti  neaktivního člena týmu administrátorů fóra, byl 16. a 21. února stažen, a poté odstraněn, kompletní obsah MyBB databáze fóra. Dá se přitom předpokládat, že by mohly být také potenciálně kompromitovány přístupové údaje účastníků fóra (jsou v databázi uloženy v zašifrovaném tvaru).
[attachment=8951]
Momentálně je tedy jak web fóra, tak weby Kodi pastebin a Kodi wiki mimo provoz a nelze odhadnout dobu, kdy budou opět v provozu. Team Kodi bude v dané chvíli preferovat důkladnost provedení analýz a všech následných akcí před jejich rychlostí a nabádá všechny uživatele k tomu, aby zvážili, zda a jak je může případné prolomení jejich přístupových údajů k fóru Kodi ohrozit. Útočník má teď k dipsozici nejen obsah příspěvků členů fóra, ale například i obsah jejich soukromých zpráv.
No jo, něco se děje... V poště na adrese, kterou jsem použil ne registraci ve fóru, mi přistál mail obsahující odkaz ma "resetování hesla Kodi". 1
A resetovals?  2
Bleee
Update informací o dění kolem napadeného fóra
Originální článek

Team Kodi usilovně pracuje na návratu k normálu. Protože je fórum provozováno na srevrech v Británii, informoval o situaci příslušné auitority a také oznámil událost britské policii.

Co se týče vlastního fóra, team využije situace k update na poslední verzi MyBB, která byla ostatně v plánu již dříve. Takže nepůjde pouze o prostou obnovu, ale také o migraci. To si vyžádá ještě nekolik dalších dnů navíc. Současně s tím se zkoumá jakým způsobem nejlépe provést proces resetování hesel uživatelů.

Obsah Kodi Wiki se přesune ma jiný hostitelský server a i tady bude použita nejnovější verze MediaWiki. Team si uvědomuje, že je Kodi Wiki pro mnoho uživatelů důležitá (což potvrzuji), a proto má tato činnost prioritu. To neplatí pro "paste" server, který bude také přesunut a obnoven, ale to má momentálně nižší prioritu.
 
A pokud někdo bez Kodi Wiki nemůže žít, nabízí se její archivní verze a podobné je to i pro fórum, jehož read-only archivní verze je také přístupná.
Kodi wiki obnoveno. Official Kodi Wiki

Fórum ještě ne.
Fórum už je také v provozu.
Kdo se chce znovu přihlásit, musí použít postup jako při ztraceném hesle.
Přijde e-mail (mně spadl do spamu) s výzvou k resetování hesla.
Po zresetování přijde druhý e-mail s novým heslem.
Nejnovější stav na fóru a spol. - poslední aktualizace, pondělí 1. května 2023


Aktuální stav
- Stránky Forum, Wiki a přidružené jsou už aktivní.
Systémy byly od zakladu přebudovány a zabezpečeny.
Všichni uživatelé si budou muset před přihlášením resetovat svá hesla.
Registrace do fóra je už otevřena pro nové uživatele.

Známé a opravené zavady:
- Identifikovali jsme chybu přihlášení v softwaru fóra, tu jsme opravili a nahlásili autorům. Řešení může vyžadovat, aby někteří uživatelé znovu resetovali svá hesla.
- Po opětovném povolení registrací došlo k počátečnímu problému s registrací nových účtů na fóru. To je nyní vyřešeno.

V řešení:
- MyAlerts/Pings nebyly dostupné, protože neexistuje žádný podporovaný plugin, který by tuto funkci poskytoval. Věříme však, že jsme našli nápravu, a dáme vám brzy vědět.
- Někteří uživatelé mají problémy s neočekávaným odhlášením. Sledujeme.

Nebude řešeno:
- Neplánujeme implementovat integraci Tapatalk.

: Možná by šlo zaměnit v nadpisu slovo DŮLEŽITÉ za [VYŘEŠENO].