XBMC-Kodi.cz
Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? (/prispevek-jak-jste-spokojeni-s-rychlosti-webshare-a-sosace)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - hansolo - 24.8.2018

ou ou pevnou znám
dsl , adsl  ,jen problémy skus pripojení po 20"00
a jde výkend špatná kombinace
preji ti pevné data ,dej vedet   4

doplneno -musí bít i možnost pripojení 
na optiku/pevná linka -jen se prý vymeni krabice na prípojce na sloupu
a krabice doma aspon tak se mi to pri výpovedi snažili natlouct do hlavy - nebral sem to, ty léta ignorace a snižováni dat na výkend mi stačili ,plať a nestežuj si , heslo mnoha poskytovatelu netu 8


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - prase66 - 24.8.2018

před touto událostí jsem měl ping stabilně 8ms. a tím myslím že ani 7 ani 9. perfektně šlapalo a stahoval jsem opět stabilně 12 mega/s i ve špičce. a to jsem taky přes "pevnou" Ted aktuálně opravdu ping klesl a většinou se drží kolem těch 8 ale vidím že občas i tak vylítne ojedinele výš, což nikdy před tím nedělal. takže síť není stále v pořádku !! , třeba je právě nižší provoz a při lehkém zvýšení se zase rozsype. večer uvidíme ale moc tomu nevěřím že to odstranili podle toho jak lítá ping i je nestabilní rychlost k kontextu toho jakou jsem měl dříve než to začalo. a včera jsem navečer sledoval že to bylo 5 minut dobrý, 5 minut blbý....... fakt nahodile.


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - hansolo - 24.8.2018

otevri si v cmd exe v PC
dej tam ping 185.201.232.19 enter
a porovnej to ted a večer 4
večer se mi to zvedne z prumeru 18ms až nekam k 50/70ms ale i tak nemám problém 
dle mne nemá ping co z rychlosti dat tak moc na práci 
max ti spomalí první pripojení  ,samotné sledováni doplnku ovšem ne  8


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - Rossi D - 24.8.2018

.. tak ping tu zmiňujeme v kontextu s problémy které jdou již přes týden napříč sítí O2, od kolísání internetu přes utlumení dat z webshare téměř k nule až po onen ping, kdy PC hráči dostříleli či byli zastřeleni pro nepohyblivost či "skákavou" nemoc  4


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - prase66 - 24.8.2018

ano, hodnota pingu (v rozumné toleranci) jako taková nemusí ovlivnit rychlost. v tomto případě si taky nemyslím že vinou pingu se rychlost snižuje, jen jsem chtěl poukázat na spojitost. Příklad: O2 je hodné a nezlobí. Ping na webshare 8ms. Ping na youtube 11ms. z obou stahuji rychlostí  12Mb/s.  O2 není hodné a zlobí. Ping na webshare je 110ms a stahuju s bídou 1Mb/s. Na youtube je ping stále 11ms a stahuju stále 12Mb/s. jediné co z toho vidím že to je selektivní omezování z jejich strany a jestli mi půjde přehrávat online film z WS už zjistím z pingu (ale samozřejmě je to specifické pro O2 a tento okamžik, ne generelně). a že se zpomalují  zrovna všemožná úložiště na kterých je nejvyšší datový tok. jaká náhoda. ten ping bych tedy odhadl jako druhotný vedlejší efekt toho jejich FUPu. Ale nejsem IT. Jen se musím domýšlet protože z O2 se nedozvíme nic.


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - roman331979 - 24.8.2018

Tak, dneska mám po týdnu klid ? zatím vše jede ?


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - prase66 - 24.8.2018

u mě dnes večer taky dobrý, relativně. na filmy to je ok. Rychlost na obě strany bez problémů. Bez výpadků. Ale oproti dřívějšímu stavu to pořád není ok. latence je už na dřívějších hodnotách, ale má znatelný jitter (nic hrozného), občas si toho všimnu  když telefonuju přes voip a vidím to i na diagnostice. Stabilní jako dříve ještě není. Navíc pokud spustím stahování tak se uvedené problémy zatížením projeví ještě víc. Nic z toho se dřív nedělo. Takže do původního stavu se ještě síť nedostala. Ale pokud zůstane v tomhle stavu tak budu naprosto štastnej. Uvidíme za pár dní....


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - Ari37 - 25.8.2018

Mno vypada to ze jsem uz postizeny kvalitnimi sluzbami O2 taky....
A nejenom na streamovaci sluzby, ale i na herni servery ala Warcraft. V poslednich dnech byla odezva a stabilita tak hrozna, ze jsem porad hledal, co je kde rozbite ci zda se nekdo nedostal dovnitr moji site a nepouzivaji ji na neco jineho (coz uz se pred casem stalo).

No nastesti na tohle existuje i pomerne jednoducha pomoc. O2 dokaze analyzovat a ovlivnovat pouze packety, kde vidi zdroj a cil. Coz u zasifrovanych packetu nedokaze a ty potom nedokaze ani zpomalovat (a nebo presneji musel by to udelat na blind s CELYM provozem a to by neokecal).
Takze jakmile se to objevi znovu, tak znovu nainstaluju zpet vysokorychlostni VPN a proste budu cely provoz tunelovat mimo sit O2.

Private Internet Access je ted za 2.91$ mesicne kdyz si ho clovek vezme na dyl. Pouzival jsem ho roky, no tak holt nastal cas ho pouzivat znovu.


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - Rossi D - 25.8.2018

Tak jsem se včera poprvé za více jak týden mohl podívat večer na film v SC - jak dlouho to vydrží a zda se jednalo o poruchu či omezování - je velkým ?


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - roman331979 - 25.8.2018

Taky,jsem zvědavý jak to dlouho pojede ?


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - prase66 - 25.8.2018

O2 forum je toho plný, stížností je/bylo hafo. např https://forum.o2.cz/pomoc-a-podpora-22/posledni-dobou-vysoka-latence-a-kolisani-rychlosti-210  . možná se nakonec mohlo spíš než o omezování jednat o poruchu. ale težko říct.


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - roman331979 - 25.8.2018

Tak uvidíme přepis Poslední týden hrůza děs, zpomaluji,stale výpadky internetu !
1

O2 CZ Díky za upřesnění. Na některých linkách jsme v posledních dnech skutečně evidovali kolísání rychlosti a pingu, nicméně nyní by již vše mělo být v pořádku. Pošlete nám tedy, kolik nyní měříte a případně vše předáme na techniky.
Peťa, O2 Guru
Spravovat
To se mi líbíZobrazit další reakce · Odpovědět · 1 min


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - roman331979 - 06.9.2018

Tak po výpadku přiznaly chybu a sleva na internet 165 Kč ?


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - Rossi D - 07.9.2018

Nějak jsem neměl čas celou kauzu sledovat dále, vše funguje a tak nebyl ani důvod .....  imho kam zmizela stránka z mého odkazu  → Omezování rychlosti z webshare.cz  ← ?
@roman331979
kde jsi informace o přiznání chyby a slevě na internet četl ?


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - polulin - 11.9.2018

Měl bys to vidět ve faktuře.


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - Rossi D - 11.9.2018

Něco tam v kolonce slevy/kredity je - 165,29 Kč - leč důvod, omluvu či něco jiného naznačujícího přiznání chyby na jejich straně nikde nevidím - je to jen položka .....  8


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - predator.1 - 11.9.2018

nééééé Big Grin


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - prase66 - 12.9.2018

jojo, dostal. já sice jen 80,- ale ve vyúčtování na druhý stránce to je popsáno jako "kredit za 4 dny výpadku internetu". a vypadlej nebyl, jen jsem měl problémy s WS ap viz výše, takže opravdu tímto nepřímo uznali chybu na svoji straně. upřímně mě to (zrovna u O2) překvapilo.


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - izerman - 14.9.2018

Zdravím,
jak vám jedou seriály na Stream Cinema CZ a SK?
Mě se to v posledním týdnu dost seká, přitom rychlost netu 70/10 se zda v pohodě i ping je do 20ms, koukáme na to současně na TV a PC, což mi v minulosti žádné sekání nedělalo (mimo zde zmiňovaný problém u O2).
Díky


RE: Jak jste spokojeni s rychlostí Webshare a Sosáče ? - predator.1 - 14.9.2018

izerman: WS má nějaké problémy poslední týden, mi to zase vypíná třeba v půlce filmu/seriálu. Netem to není, chyba je u nich. Píše se o tom i jinde, takže je třeba čekat