XBMC-Kodi.cz
EVOLVEO Android Box H4 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: EVOLVEO Android Box H4 (/prispevek-evolveo-android-box-h4)

Stran: 1 2 3 4


RE: EVOLVEO Android Box H4 - Foolproof - 21.4.2017

LibreElec a tam IPTV Simple client funguje.


RE: EVOLVEO Android Box H4 - Pete1790 - 08.7.2017

Ahojte, mám takový zajímavý problém. Koupil jsem si krabičku Evolveo H4, abych mohl mít svou HD filmotéku i na TV. Používám KODI na mobilu, Honor 6X a notebooku naprosto bez problémů. Filmy mám uložené v NASu WD My cloud mirror 2. Co je na tom zajímavé je to, že v notebooku i v mobilu se jakýkoliv film načte okamžitě a jede plynule po celou dobu, tak na Evolveu jde hned po pár sekundách trhaně a bez zvuku. Kdyby to tak šlo na všech zařízeních, tak ok, ale takhle to moc nechápu. Čím by to mohlo být? Wifi signál je ok. Předem děkuji za reakce.


RE: EVOLVEO Android Box H4 - Rossi D - 08.7.2017

... že by právě ona WiFi na daném zařízení???


RE: EVOLVEO Android Box H4 - Pete1790 - 08.7.2017

Jak jsem již psal, tak signál mám skoro plnej, Youtube mi jede naplno. Tam bych problém neviděl.


RE: EVOLVEO Android Box H4 - JiRo - 08.7.2017

@Pete1790 Zkusil bych se ještě podívat na zatížení procesoru při přehrávání, na to, jak se daný stream dekóduje a taky na to, jak máš nastaveno HW dekódování a zkusil si s tím pohrát.


RE: EVOLVEO Android Box H4 - Pete1790 - 09.7.2017

Tak beru zpět. Signál WiFi sice ukazuje, že je plný, ale skutečnost je jiná. Jakmile jsem zařízení dal přímo vedle wifiny, tak šly filmy libově, ale jakmile jsem ji vzal o něco dál, tak se trhání vrátilo, i když byl signál plný. Zařízení se slabou wifinou je mi k ničemu (velký byt). Poradil by mi někdo nějakou alternativu kvalitního boxu k TV se silnou wifinou? Díky


RE: EVOLVEO Android Box H4 - Rossi D - 09.7.2017

Nekvalitní WiFi modul na těchto zařízeních není ničím neobvyklým  8  Ač je to někdy nepraktické a pro někoho těžce nepřijatelné, je volba "drátového" připojení k síti v případě multimediálního boxu tou pravou a zřejmě tomu ještě nějaký čas tak bohužel bude ....


RE: EVOLVEO Android Box H4 - matchboxx - 09.7.2017

jj, resenim je prechod na 5GHz a prislusny 5GHz AP a bude fungovat i to co mas, mam to tak taky a funguje to skvele


RE: EVOLVEO Android Box H4 - danboy - 15.7.2017

Dobry den, mam otazku ohladne tohto boxu. Kupil som si ho ako nahradu za dosluhujuci Evolve Blade 1.5TB a najma preto, ze niektore formaty uz nechcel prehravat.

H4 box mam zapojeny v domacej LAN sieti cez LAN kabel. Siet je 1Gbitova a zdroj medii je NAS MyCloud EX2 Ultra.

Na boxe je predinstalovany Kodi, takze cez tento sa snazim pozerat filmy. Vsetko je v pohode, namapujem si prislusny NAS adresar a pustim film.

S kvalitou ale nie som spokojny. Prehravanie nie je uplne plynule, ale pocas celeho filmu jaksi trhane, viac ci menej sa to prejavuje pri kazdom filme, aj celkom kvalitnych Brip kopiach. Uplne iritujuce je to pri scenach, kde kamera ide pomaly po krajinke ... Skusal som nastavovat vselico, ale nepodarilo sa mi dosiahnut prijatelne zlepsenie. Je jedno ci ide o 23.97, 25, 29,97 fps ...
V kabloch a inej infrastrukture to nebude. Lebo ked rovnaky HDMI a LAN kabel znovu zapojim do stareho prehravaca, tak tam ide rovnaky film z rovnakeho NAS krasne plynule.

Normalne mam pocit ze bud je tento box nekvalitny, alebo nieco neviem nastavit, len neviem prist na to, co.

Mali ste aj vy podobny problem? Ako ste to vyriesili?
Budem vdacny za akukolvek radu.


RE: EVOLVEO Android Box H4 - matchboxx - 15.7.2017

myslim, ze jsi si odpovedel sam


RE: EVOLVEO Android Box H4 - Foolproof - 16.7.2017

Dobrá rada nad zlato. 9

to Danboy

Kup si SD kartu a na ni nainstaluj LibreElec a vyřešeno.

Přečti všechny odkazy v threadu

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40939-Amlogic-S905S905X-lacne-MMC-pre-KODI-hlavne-vlakno


a budeš v obraze. Oha


RE: EVOLVEO Android Box H4 - sachlj - 07.8.2017

Zdravím. Předělal jsem doma celou síť. Vše na LAN cat6, aktivní prvky - nový router ASUS RT-AC58U a switch D-Link GO-SW-8G. Videa v síti na NAS serverech s GLAN. Televize Samsung UHD. Televize přehrává bez problémů filmy v UHD z NAS serveru. Samotný Evolveo BOX s instalovaným nativním přehrávačem také. KODI 17 (i s novou instalací) se zasekává, film se spustí a čas od času se obraz i zvuk zastaví, na televizi se zobrazí odpočet a cca půl minuty to trvá než se znovu film spustí. Původní KODI jsem dal pryč a teď mám čistou instalaci bez jakýchkoliv doplňků co by mohli brzdit. V čem může být problém ?


RE: EVOLVEO Android Box H4 - matchboxx - 07.8.2017

hardware nebo zdroj doplnku


RE: EVOLVEO Android Box H4 - sachlj - 07.8.2017

matchboxx: Hardware, tj. evolveo box H4 by mělo KODI zvládnou levou zadní. Instalace je čistá. Napadlo mě, že jestli nemám zapnuto stahování titulků a zastavení videa. Titulky nepotřebuji, nechci přehrávat filmy online, jen to co mám na NAS serverech. Síť by neměla brzdit, televize je na stejné lajně a ta zvládne přehrát film v 4K jako nic. HDMI kabel mezi televizí a evolveem je HDMI 2.0.


RE: EVOLVEO Android Box H4 - matchboxx - 07.8.2017

jeslize jsem to dobre pochopil pouzivas kodi pouze na prehravani filmu z nasu. jesli je to tak, otazka je proc kodi, nestaci v androidu mxplayer nebo nejaky jiny prehravac (vlc...)


RE: EVOLVEO Android Box H4 - JiRo - 07.8.2017

@sachlj A co nastavení akcelerace v Kodi přehrávači? Nemáš tam povypínanou HW podporu?


RE: EVOLVEO Android Box H4 - sachlj - 07.8.2017

Používám ho proto, že vlc je pro ovládání myší, nativní přehrávač je shit. KODI mi natáhne filmy a seriály ze všech úložišť (3x NAS, PC a 2 úložiště na něm) a natáhne mi i informace o filmu. Televize to taky přehraje ale nemá info o filmu, televize umí online úložiště taky ale s kompletní UPC to nepotřebuji. KODI chci právě pro ty informace o videu. Televizi mám samsung co kodi nemá. Pro ní zatím není portován. Mám ještě xtreamer prodigy black co nezvládne videa v 4K a kodi taky pro něj není. A důvod proč Evolveo? Umí zvuk v optice. Televize ne. Mám starší reciver co umí THX 7.1 ale v té době nebyl HDMI a trueHD. Televize počítá, že zdroj (např. přehrávač) se cestou hdmi propojí s reciverem a z něj pak jde jen obraz do televize a o zvuk se postará on. Nechci měnit to co mám, zvukově je to špička, jen funkce už nestačí.

JiRo: To nevím, podívám se doma. Včera jsem dával čistou instalaci, odinstaloval jsem v 17.3 s doplňky co se zadírala a po restartu dal novou verzi. Nechal jsem to v nastavení co bylo, jen změnil na češtinu.


RE: EVOLVEO Android Box H4 - matchboxx - 07.8.2017

pokud mas cistou instalaci kodi, melo by byt vse ON


RE: EVOLVEO Android Box H4 - sachlj - 07.8.2017

A teď babo raď. KODI se zasekne i u filmu 1080p. Tak jsem chtěl zjistit jestli není problém v drátě co jde z routeru do switchu do kterého je připojená televize, KODI i jeden NAS. Na televizi jsem spustil apku na youtube a vyhledal 4k videa testy. Vybral jsem ty v UHD a pár si jich pustil. Zvuk a obraz prostě super. Na EVOLVEO Android Box H4 jsem spustil apku youtube a vybral ty stejná videa. I tam běhali jak z praku. Jedno, stejné video mám i na NASu https://www.alza.cz/wd-my-cloud?dq=499030 co mám zapojený na stejný switch. Video se v KODI zadrhne po 5 sec a pak se rozsype na kostičky. A teď babo raď kde je problém. Železo to utáhne v pohodě přehrávat i videa v 4k UHD, ale KODI má nějaký problém a já nevím jaký. Navíc KODI špatně nastavilo co zvládne moje televize. Nastavilo cca 1/2 rozlišení...natvrdo, změnit se to nedá.
Babo raď na druhou. Na KODI jsem přidal youtube a tam vyhledal 4K videa a pustil jsem si tohle https://www.youtube.com/watch?v=Ctbx3Gt7-lI
v plné palbě. A světe div se, ani jeden zásek, zvuk v plný palbě...


RE: EVOLVEO Android Box H4 - matchboxx - 07.8.2017

preflesuj to na libreelec, nekde tu pisi ze to funguje, myslim ze android ma evidentne nejaky problem