XBMC-Kodi.cz
KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 (/prispevek-kiii-pro-dvbt2-s2-amlogic-s912)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - JiRo - 22.10.2018

@wolwzz Proč by "společná anténa" nepropouštěla vůbec žádné DVB-T2? Ano, nemusí mít zesilovač (kanálovou vložku) pro daný kanál, ale to, jestli je na daném kanále vysíláno ve standardu DVB-T nebo DVB-T2, je "společné anténě" úplně jedno.


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 22.10.2018

(21.10.2018, 10:01)Pan.Fazole Napsal(a): ahoj

mám KIII pro pár dní, tak do toho ještě úplně nevidím.
Hodil jsem poslední coreelec na sd kartu, nabootoval, nainstaloval TVHEADEND 4.2, ale za boha se nemůžu přihlásit do webovýho rozhraní (localhost:9981) Sad

Normálně na KIII se přes síť dostanu.


Měl jsem na začátku stejný problém. Pomohlo mi až to, že jsem dal coreelec do továrního nastavení a TVH nainstaloval znovu. Pak to najednou šlo.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - wolwzz - 22.10.2018

Nevim odkud jsi, ale u nas na Ostravsku je ted dvbt2 na 26,28 a 31 na kterych nic nebylo. Takze ja aktualne na spolecne antene nemam z dvbt2 nic. A je spoustu lidi kteri o antenach nevi zhola nic a mysli si, ze kdyz si daji dvbt2 zarizeni tak maji hned dvbt2 kanaly. A pokud pan Fazole nechyta nic v androidu ani tvheadendu, je toto mozne reseni jeho problemu.
(22.10.2018, 9:13)JiRo Napsal(a): @wolwzz Proč by "společná anténa" nepropouštěla vůbec žádné DVB-T2? Ano, nemusí mít zesilovač (kanálovou vložku) pro daný kanál, ale to, jestli je na daném kanále vysíláno ve standardu DVB-T nebo DVB-T2, je "společné anténě" úplně jedno.



RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - packy1 - 22.10.2018

(21.10.2018, 10:01)Pan.Fazole Napsal(a): ahoj

mám KIII pro pár dní, tak do toho ještě úplně nevidím.
Hodil jsem poslední coreelec na sd kartu, nabootoval, nainstaloval TVHEADEND 4.2, ale za boha se nemůžu přihlásit do webovýho rozhraní (localhost:9981)     Sad

Normálně na KIII se přes síť dostanu.

Jestli v prohlížeči na PC voláš >> (localhost:9981), tak je jasný, že se nemůžeš dostat na webové rozhraní  TVHEADENDu, kterej běží na KIII.  

Localhost >> nahrazuje IP adresu daného zařízení, ze kterého bylo toto jméno zavoláno, to samé platí pro IP adresu (127.0.0.1). Jinými slovy voláš IP adresu PC a ne IP adresu KIII, proto se nemůžeš dostat na web TVHEADENDu.

Nejdřív zjisti IP adresu na které běží KIII, zjistíš v KODI v nastavení sítě.

Příklad zjistíš že, KIII má IP např.  192.168.1.30 v prohlížeči do adresního řádku napíšeš >> 192.168.1.30:9981  
To před dvojtečkou je IP zařízení, to za dvojtečkou je port na kterém běží nějaká služba, v tomto případě  TVHEADENDu.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - plesi - 22.10.2018

To mu už psal i @wolwzz a prd platný ...asi to přehlédl.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - JiRo - 22.10.2018

@wolwzz Stačilo úplně napsat např. "nemáte společnou anténu naladěnou na kanály, na kterých vysílá DVB-T2". To byl smysl mé výtky, protože po takové formulaci, co jsi použil, získá zase řada lidí dojem (mimochodem stejný jako při přechodu z analogu na digital), že jsou potřeba nějaké speciální antény.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Pan.Fazole - 22.10.2018

Díky za navedení správným směrem.
O společnou anténu se opravdu jedná, vyzkoušeno s jiným settopboxem (taky nic).
To že bude potřeba upravit kanálové filtry přímo na anténě jsem netušil. Tak - zas sem chytřejší aspoň :)

(22.10.2018, 15:54)packy1 Napsal(a):
(21.10.2018, 10:01)Pan.Fazole Napsal(a): ahoj

mám KIII pro pár dní, tak do toho ještě úplně nevidím.
Hodil jsem poslední coreelec na sd kartu, nabootoval, nainstaloval TVHEADEND 4.2, ale za boha se nemůžu přihlásit do webovýho rozhraní (localhost:9981)     Sad

Normálně na KIII se přes síť dostanu.

Jestli v prohlížeči na PC voláš >> (localhost:9981), tak je jasný, že se nemůžeš dostat na webové rozhraní  TVHEADENDu, kterej běží na KIII.  

Localhost >> nahrazuje IP adresu daného zařízení, ze kterého bylo toto jméno zavoláno, to samé platí pro IP adresu (127.0.0.1). Jinými slovy voláš IP adresu PC a ne IP adresu KIII, proto se nemůžeš dostat na web TVHEADENDu.

Nejdřív zjisti IP adresu na které běží KIII, zjistíš v KODI v nastavení sítě.

Příklad zjistíš že, KIII má IP např.  192.168.1.30 v prohlížeči do adresního řádku napíšeš >> 192.168.1.30:9981  
To před dvojtečkou je IP zařízení, to za dvojtečkou je port na kterém běží nějaká služba, v tomto případě  TVHEADENDu.

samozřejmě jsem tam nepsal "localhost:9981" ale ip


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - wolwzz - 22.10.2018

Ja si myslim, ze ma formulace " spolecna antena vubec zadne dvbt2 propoustet nemusi." je dostatecna aby se zacal zajimat o tuto problematiku pokud na STA je.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - packy1 - 24.10.2018

Pro Pan.Fazole: 
Pokud se ti ještě nepodařilo dostat do webovýho rozhraní TVHEADENDu můžeš zkusit použít  tvh2kodi addon, umožňuje konfiguraci TVHEADENDu přímo z KODI.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - om1aeg - 28.10.2018

Par postrehov za 2 dni hrania sa s novou krabickou KIII Pro.

Android - Malaysk 6.1:
Naladenie 6 orbitov + 7 DVB-T muxov v ramci 2 hodin, rychlost prepinania znesitelna, oscam nastaveny na prvy sup, KODI (WBMC) slape, ale strasne mi vadi, ze nedokaze prepinat framerate vystupu do TV podla obsahu. Zatial sa mi nepodarilo zlomit DTS cez optiku. Obraz pri priamom porovnani DVB-T cez TV a cez box je subjektivne lepsi na boxe.

CoreELEC 8.95.4.1:
Rozbehat TV Headend a klienta celkom porod, prednastavene muxy pre Astru 19 ziadne, pre 23E z roku kona (az 2 su funkcne), DVB-T vyklikane rucne (pre Bratislavu tam chybaju MUXy a mam aj CZ muxy). Nedari sa mi nastavit 5 a 6 poziciu cez 8p switch, prve 4 pozicie idu. Co ale spalilo cely den a stale nefunguje spolahlivo je oscam, raz to ide, raz nie. Prepinanie kanalov otrasne pomale aj pri nekodovanom streame. System je pre ovladanie cez DO lepsie pouzitelny ako android. Streamovanie som mal aj na Enigme, tu ide lepsie, ale nepredpokladam vyuzivanie, skor vyuzijem Skylik apku (archiv), malokedy sledujem "online" TV (aktualna verzia Skylink Live TV cez KODI nepodporuje archiv). Obraz pri priamom porovnani DVB-T cez TV a cez box je subjektivne lepsi na TV. Obraz voci RPi3 cez OSMC je lepsi na kIII boxe.


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - wolwzz - 28.10.2018

Dts pres android neprotlacis. Naguglil jsem toho myslim dost a nikam jsem se neposunul.


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 28.10.2018

(28.10.2018, 18:00)om1aeg Napsal(a): Par postrehov za 2 dni hrania sa s novou krabickou KIII Pro.

Android - Malaysk 6.1:
Naladenie 6 orbitov + 7 DVB-T muxov v ramci 2 hodin, rychlost prepinania znesitelna, oscam nastaveny na prvy sup, KODI (WBMC) slape, ale strasne mi vadi, ze nedokaze prepinat framerate vystupu do TV podla obsahu. Zatial sa mi nepodarilo zlomit DTS cez optiku. Obraz pri priamom porovnani DVB-T cez TV a cez box je subjektivne lepsi na boxe.

CoreELEC 8.95.4.1:
Rozbehat TV Headend a klienta celkom porod, prednastavene muxy pre Astru 19 ziadne, pre 23E z roku kona (az 2 su funkcne), DVB-T vyklikane rucne (pre Bratislavu tam chybaju MUXy a mam aj CZ muxy). Nedari sa mi nastavit 5 a 6 poziciu cez 8p switch, prve 4 pozicie idu. Co ale spalilo cely den a stale nefunguje spolahlivo je oscam, raz to ide, raz nie. Prepinanie kanalov otrasne pomale aj pri nekodovanom streame. System je pre ovladanie cez DO lepsie pouzitelny ako android. Streamovanie som mal aj na Enigme, tu ide lepsie, ale nepredpokladam vyuzivanie, skor vyuzijem Skylik apku (archiv), malokedy sledujem "online" TV. Obraz pri priamom porovnani DVB-T cez TV a cez box je subjektivne lepsi na TV. Obraz voci RPi3 cez OSMC je lepsi na kIII boxe.


Mám KIII už pár týdnů a vím že jsem udělal dobře. Původně jsem chtěl vyhodit prachy za Vuplus ultimo, ale řekl jsem si, že KIII pro aspoň vyzkouším. Android je nepoužitelnej co se tv týče. Přes CoreElec to ale chodí dokonale. Také jsem měl problem naladit 19.2, ale když jsem manuálně přidal 1 mix tak se to chytlo a najelo mi vše. Jedu DVB-T2, a DVB-S - 19.2, 23.5 a 28.2. Všechno bez problémů. Skvělé funguje i Plex server a Emby server. Včetně sdílení tv do dalších zařízení. Prostě jsem z KIII pro díky COREELEC Udělal takový malý NAS :) a ono to funguje. Android je nepoužitelnej. Ten je dobrej leda tak na brouzdání po netu. Jinak nemá vůbec smysl do něj bootovat.
Rychlost přepínání kanálů mi taky nevadí. Trvá to 2-3 sekundy a to mi neva. Měl jsem dřív starý box s enigmou a tam to trvalo stejně. Někdy i dýl.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - matchboxx - 29.10.2018

Pomale prepinani progamu a nejsou to 2-3 vteriny to je asi nejvetsi bolest tvheadendu a to nezminuji vyhledavani, editaci programu , avsak i Android v KIII je absolutne bezproblemovy a pristroj ma daleko vice moznosti, ale je to na kazdem co si do nej nahraje, u mne osobne uz KIII lezi ve skrini.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - packy1 - 05.11.2018

Chtěl jsem se zeptat zkušenějších, mám na rychlé SD poslední AlexELEC + Tvheadend.
Při sledování DVB-T2 v TVH_PVR se mi stává že, se někdy v rychlých scénách na chvilku sekne obraz a pak se zrychleně rozběhne a dohnání zvuk, nevíte čím by to mohlo být, když koukám v KODI na prostředky tak jsem max v třetině zatížení jak CPU tak Ram, pokud mám spuštěné nahrávání v nahrávce je vše v pohodě, dělá to i když nenahrávám.
Box nechladim teplota kolem 60°C, používám origo zdroj, jedu ještě na staré CRT TV, takže nízké rozlišení AV výstup . 

Postřehy CoreElec vs AlexElec
Alex má mnohem lépe propracovanou funkci DO, v závislosti na otevřené obrazovce a při různé  délce stisku tlačítek, což je super, můžete tak např. jednim tl. (OK dlouhý stisk) vyvolat list prg. a v okamžiku kdy se list otevře stejným tl. (opět dlouhý stisk) vyvolat nabídku možností, podobné je to u EPG apod.. 
Alex má v základu otevřené FTP, není potřeba používat SFTP (putty apod.) je vidět root celého systému.

Skin používám Aeon Nox 5 SiLVO s úpravou Live TV mod by Maniac.
Oprava nepoužívám Live TV mod by Maniac ale tohle: Artwork for Recordings and Live-TV

A super doplněk PVR Switchtimer, v EPG lze nastavit na jaký program se má TV v budoucnu přepnout.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - JiRo - 05.11.2018

@packy1 Aby ta informace byla úplná, je třeba doplnit, že ne všechny funkce, které jsi zmínil, jsou podmíněny použitím AlexELEC (AE), lze je realizovat stejně nebo podobně i v jiných instalacích. Popsané funkce DO jsou věcí editace souboru mapování DO, což lze provést pro jakoukoliv instalaci Kodi. Pro to, abych viděl root celého systém nepotřebuji nutně ftp, na to mi v podobných systémech stačí i samba. Jinak je samozřejmě AlecELEC pozoruhodný, jen si nejsem jistý, jestli je natolik pozoruhodný, že bych ho nutně musel provozovat na svých strojích.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - matchboxx - 05.11.2018

@ packy1 -troufam si rici ze je to softwarova chyba, ale co mne zajima mas ten plugin Live TV mod by Maniac , kdysi jsem to mel ve Weteku, ale jak se mi zborilo pc prisel jsem o to a ke stazeni to nikde neni. :-)


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - packy1 - 06.11.2018

re: JiRo 
Souhlasim, taky mam radši důvěryhodnější zdroje, pouze jsem chtěl předat ostatním své poznatky.
Příjde mi, že Alex má systém dotaženější, samozřejmě netušim jestli neni v systému závadný kod.
Ani jeden návod, kterej sem našel o konfiguraci DO v Kodi mě nedovedl k nalezení souboru v (AE) kde je nastaveno jak se má dané tlačítko zachovat v závislosti na právě otevřeném okně, nemluvíme tu pouze o namapování adres jednotlivých tlačítek DO (remote.conf), musí v systému existovat soubor, kde jsou nastaveny tyto závislosti a musí to bejt mimo skin, protože to funguje jak v Estuary tak v Aeon Nox. Pokud by jsi uměl poradit budu velice rád :).
Zapoměl jsem napsat, že v (AE) v sambě je taky vidět root systému a jasně, že je rychlejší než sftp.

re: matchboxx
Díky za info, dnes jsem si pohrál s konfigurací TVH-serveru a vypadá to, že to pomohlo.
Sorry napsal jsem špatně, nepoužívám Live TV mod by Maniac ale tohle: Artwork for Recordings and Live-TV.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - JiRo - 06.11.2018

@packy1 Uživatelské mapování Kodi funkcí na tlačítka DO se definuje v souboru, který je uložený v datovém adresáři Kodi .../.kodi/userdata/keymaps/keymaps.xml. Na definici mapování existuje addon KeymapEditor, ale práce s ním je (s odpuštěním) strašná onanie. Já to raději edituji ručně, pokud člověk dělá zásadní změny, musí někdy tu samou definici vložit do více oken a na to je editace daleko lepší, rychlejší a konec konců i přehlednější, než addon. Uživatelská definice překryje tu standardní, která je uložena v aplikační adresáři Kodi v souborech .../kodi/system/keymaps/*. Předpokládám, že AE má stejnou strukturu adresářů jako LE. Doporučuji podívat se do Keymap.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - nimm2 - 07.11.2018

Borci, mám dotaz ohledně streamování do více zařízení přes KIII pro. Všici používáte CoreElec na KIII pro a streamujete do dalších zařízení... a mě zajímá, jak řešíte streamování na různých multiplexech?


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - plesi - 07.11.2018

@nimm2 zde bude asi platit čím víc pruhů,tím víc Adidas? ??