XBMC-Kodi.cz
KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 (/prispevek-kiii-pro-dvbt2-s2-amlogic-s912)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 09.3.2019

(09.3.2019, 15:07)alar Napsal(a): zkriplený jakýkoliv Android TV nedoporučuju, dejte tam CoreElec (Kodi) a máte navždy po problémech ve všem :-)

SMB bez problémů oboustranně


To už jsem tady psal několikrát. Ale spousta lidí tam furt cpe android. Nechápu. Přitom CoreElec je v podstatě linux a má super možnosti. Můžete si například udělat z K3 pro Plex server.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - matchboxx - 09.3.2019

je to vec nazoru, nekomu se lepe pracuje s androidem nekomu s coreelec, kazdy system ma sve vyhody a nevyhody :-) a android je tam z vyroby, a je to taky linux , pokud spoustis coreelec z sd karty tak ten android porad pouzivas bez systemu bys ho ani nespustil, takze asi tak.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - alar - 09.3.2019

o to vůbec nejde, jde o to, že Android má spoustu chyb a spousta základních věcí pro plně funkční HTPC prostě nefunguje, tedy jde opravdu o zkripleninu a Google TV je prostě navíc ještě zkriplený Android a nedá se to opravit, spoléhat musíš na výrobce, což dnes dělá snad jen blázen :-)


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 10.3.2019

(09.3.2019, 19:20)matchboxx Napsal(a): je to vec nazoru, nekomu se lepe pracuje s androidem nekomu s coreelec, kazdy system ma sve vyhody a nevyhody :-) a android je tam z vyroby, a je to taky linux , pokud spoustis coreelec z sd karty tak ten android porad pouzivas bez systemu bys ho ani nespustil, takze asi tak.


Pokud bootujes z SD karty CoreElec tak ten android na interním úložišti je úplně mrtvej a mimo. To co píšeš je nesmysl. Android nemá oproti CoreElec jedinou výhodu. Snad kromě Google Chrome, ale kvůli tomu jsem si K3 opravdu nekupoval. Kupoval jsem si jo kvůli tomu že je to DVB-T/C/S box za rozumnou cenu a že díky CoreElec mám KODI a TV v jednom a funguje to skvěle. Ten android je nepoužitelnej


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - matchboxx - 10.3.2019

@Martynet kdyz myslis
@ alar sis to nejak popletl , android neni htpc ani nahodou
ale nechci delat flame, takze kdyz jste spokojenejsi tak to je jedine dobre :-)


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 10.3.2019

(10.3.2019, 8:55)matchboxx Napsal(a): @Martynet kdyz myslis
@ alar sis to nejak popletl , android neni htpc ani nahodou
ale nechci delat flame, takze kdyz jste spokojenejsi tak to je jedine dobre :-)


To vim. K3 nabootuje přímo u karty a CoreElec je úplně nezávislej na interním úložišti a androidu. Je to stejný jako dualboot u PC například. Kde máte třeba Windows a Mac OS a systém si vyberete při restartu.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - DROBICEK - 11.3.2019

pluginy v kodi umírají a za velení EU budou,navíc je tu někdo,kdo vyžaduje android a jeho aplikace jako fab entr-řízení dveřního zámku,philips hue-řízení osvětlení domu,qnap-kamery,topení,rolety,vysavač,bojler,vrata,závlaha......a je toho ještě moc co mě čeká a nemine,přes TW řídím celý dům odkudkoli na světě a paráda co všecko dokáže tato malinkatá krabička a apky z gp.....a k tomu všemu si na tom večer pustím lesbičky ve 4K - dokonalá krabička,jenom kdyby šla rootnout,jasně v číně takto řídí už i lidi takže mám k dokonalosti ještě dost daleko.....


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 11.3.2019

Aplikace v androidu jsou na tv nepoužitelné. To už je asi 100x rychlejší používat telefon, hodinky a nebo hlasovou asistentku. EU žádný vliv na pluginy nemá a ty co používám už několik let, fungují stále dál.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - plesi - 11.3.2019

Já bych ten android tak nehanil...je pravda,že sem tam se krapet vzepře,ale vše co potřebuji nakonec přelouská :-)


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 11.3.2019

(11.3.2019, 19:50)plesi Napsal(a): Já bych ten android tak nehanil...je pravda,že sem tam se krapet vzepře,ale vše co potřebuji nakonec přelouská :-)


Neříkám, že dělá všechno blbě, ale např tv headend je určitě lepší a můžete dál streamovat tv do jiných zařízení. Tak připojení mi přijde o něco rychlejší. A celková svižnost systému coreelec. Sdílení souborů a tak je také v CoreElec lepší. CoreElec vám v podstatě udělá takový malý NAS :)


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - matchboxx - 12.3.2019

tvheadend funguje celkem obstojne i v androidu kdyz uz jsme u toho


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 12.3.2019

(12.3.2019, 17:44)matchboxx Napsal(a): tvheadend funguje celkem obstojne i v androidu kdyz uz jsme u toho


To ale mluvíte o klientovi. Já mám na mysli TVH server. Kde ladite kanály a tak...


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - plesi - 12.3.2019

Pokus o tvheadend (backend) na androidu jsem už někde zahlédl,ale byl asi jen pro Nvidia Shield.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - ladys274 - 17.3.2019

Ahoj,
zatím jsem na KIII rozchodil CE 9.0.1
Doporučili by jste mi nějaké doplňky co používáte v KODI
Na můj vkus se to dost kouše... DO samozřejmě nefungoval mimo tlačítka zap, ale fungoval od TV  9

No bude to ještě boj...


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 18.3.2019

Exodus a stream cinema jsou jediný dva doplňky co používám. Více není potřeba :)

(17.3.2019, 22:43)ladys274 Napsal(a): Ahoj,
zatím jsem na KIII rozchodil CE 9.0.1
Doporučili by jste mi nějaké doplňky co používáte v KODI
Na můj vkus se to dost kouše... DO samozřejmě nefungoval mimo tlačítka zap, ale fungoval od TV  9

No bude to ještě boj...


A co přesně se kouše? Také mám coreelec a nic se nekouše.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - BoroSK - 18.3.2019

Zdravim pani. mozno blba otazka (prosim neukamenujte ma)
na tomto boxe pod CoreElec, existuje aj ina moznost ako pozerat DVBs+oscam, ako len s tvhedentom?
-pred dvoma rokmi som sa s tym zabaval, ale bol to porod to dokonfigurovat. nieco jednoduhsie, budem mat 23+19e

dakujem


KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - Martynet - 18.3.2019

(18.3.2019, 14:54)BoroSK Napsal(a): Zdravim pani. mozno blba otazka (prosim neukamenujte ma)
na tomto boxe pod CoreElec, existuje aj ina moznost ako pozerat DVBs+oscam, ako len s tvhedentom?
-pred dvoma rokmi som sa s tym zabaval, ale bol to porod to dokonfigurovat. nieco jednoduhsie, budem mat 23+19e

dakujem


Jsou i jiné možnosti ale TVH je prý nejlepší.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - BoroSK - 18.3.2019

dakujem, poradis aj nieco konkretne, nech si pregooglim, resp nejake osobne skusenosti s inymi doplnakmi..

+existuje nieco co by bolo v kodi len 1x?

..tvh je backend a est ek nemu treba dokonfigurovat pvr klienta.
a ja to budem len na jednom zariadeni pozerat.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - packy1 - 18.3.2019

re: ladys274 > DO samozřejmě nefungoval

Koukni sem, proto aby fungovalo DO je zapotřebí zadat příkaz přez PUTTY příp. WINSCP

echo "meson-ir * mecool" > /storage/.config/rc_maps.cfg

detail : https://discourse.coreelec.org/t/coreelec-8-95-6/2566
nebo: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kiii-pro-dvbt2-s2-amlogic-s912?pid=57071#pid57071

PS: pro Matchboxx, jen takovej návrh, bylo by fajn kdyby informace o tom jak nainstalovat CE byly zvěčněný např. někde na začátku fóra, tím jak se forum nafukuje, musí bejt pro nováčky dost obtížný prolézat cele fórum aby zjistil jak naistalovat CE + veškerá potřebná nastavení pro správnou funkci HW.


RE: KIII Pro DVBT2+S2 Amlogic S912 - vvaska - 20.3.2019

Bych ocenil nějaký navod ten android se docela seká malaysik taky navic mě chybí kodeky některý Big Grin (funguje na to ce iptvsimple ?) na novým kodi je nějaká krpa Big Grin