XBMC-Kodi.cz
Estuary Easy - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - software (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-software)
+--- Fórum: Skiny (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-skiny)
+--- Téma: Estuary Easy (/prispevek-estuary-easy)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Estuary Easy - Client - 09.12.2019

@xblek Už jsem chtěl odpovědět, že to nejde. Ale pak jsem si přečetl další větu: "Jde o prostý výpis filmů z disku - řádkové zobrazení (ne Knihovna)" a odpověď bude jiná. V Kodi je totiž několik problémů a toto je jeden z nich. V zobrazení videa v knihovně Kodi je totiž velikost souboru z nějakého důvodu vždy 0 B, a to i tehdy, když v zobrazení zdrojového souboru toho samého videa je hodnota velikosti souboru nenulová.

Je tady ale ještě jeden problém. Bude třeba modifikovat skin a pokud používáš standardní instalaci LibreELEC, tak se do skinu nedostaneš, protože je uložen v části disku (karty) do které nelze zapisovat. Řešit to lze tak, že si LibreELEC instaluješ s nějakým bootloaderem (nevím přesně jakým a jak to probíhá, ale vím že to jde - snad někdo poradí...) nebo si vytvoříš kopii Estuary (s nějakým modifikovaným jménem) a v té si úpravu už provedeš bez problémů.

Co se týče vlastní úpravy skinu, podívám se na to. Asi by to neměl být problém.


RE: Estuary Easy - xblek - 09.12.2019

Díky moc,
když se zobrazuje velikosti filmů když jsou "řazeny dle velikosti" tak by "to" v xml mělo jít překopírovat někam do řazení "dle jména". Si říkám. Ale to jen velmi laicky, jsem celkem zdatný v Apple Mac, Kodi-Linux atd. je pro mne španělská vesnice.
ještě jednou díky


RE: Estuary Easy - Client - 09.12.2019

@xblek No, ono to ve skutečnosti funguje trochu jinak než popisuješ, ale to asi není podstatné.


RE: Estuary Easy - Client - 23.2.2020

Integrace Skylink archivu do LiveTV & PVR, pokračování...

Navazuji na původní příspěvek Integrace Skylink archivu do LiveTV & PVR, ve kterém jsem popsalm jak si zjednodušit přístup k archivu Skylink, který je realizován v addon Skylink LiveTV Addon od autora Sorien. Protože plnohodnotný přístup z EPG Kodi bude možný až ve verzi 19, a je otázka jak to nakonec odpadne, byl jsme požádán, abych nějak zjendodušil parametrizaci přístup pře stránku Info, volanou ze seznamu kanálů nebo z PEG. Popsané je to v  původním příspěvku s tím, že pro správnou funkci je třeba doplnit (editovat) dopočty v souboru Variables.xml. To byla tak otravná práce, že se do toho málokomu chtělo. Tak jsem to před časem zjednodušil, a možná to bude někoho zajíat.

Postup je následující:

1. Vytvořit vstupní bod pro nové variables, soubor se bude jmenovat Variables_Skylink.xml a celý se vygeneruje dále uvedeným sciptem. Vstupní bod se vloží do souboru includes.xml, asi takto:
Kód:
...
<include file="Variables.xml" />
<include file="Variables_Skylink.xml" /> <!-- SC+ -->
<constant name="DepthDialog">0.50</constant>
<constant name="DepthDialog+">0.52</constant>
...
2. Vytvořit script, který z dat playistu pro Skylink vytvoří soubor Variables_Skylink.xml:
Kód:
 
#! /bin/sh

input=/storage/.kodi/media/playlist/skylink/playlist.m3u
output=/storage/.kodi/addons/skin.estuary.stream-cinema.18/xml/Variables_Skylink.xml

printf "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"UTF-8\"?>\n" > ${output}
printf "<includes> <!-- SC* -->\n" >> ${output}
printf "\t<variable name=\"Skylink.StationId\">\n" >> ${output}

tail -n +2 ${input} | while read line ; do
id=$(echo ${line} | sed -r 's;.* tvg-id="([0-9]*)" .*;\1;')
channel=$(echo ${line} | sed -r 's;.*,(.+)$;\1;')
read line
printf "\t\t<value condition=\"String.IsEqual(ListItem.ChannelName,%s)\">%s</value>\n" "${channel}" "${id}" >> ${output}
done

printf "\t</variable>\n" >> ${output}
printf "</includes>\n" >> ${output}

exit 0
Zbytek už je popsán v předchozím příspěvku na toto téma. Generovat Variables_Skylink.xml není třeba opakovaně, jen pokud se změní počet kanálů v nabídce Skylink nebo dojde k nějaké jjiné změně (například změně relace mezi názvem kanálu a jeho StationId.

Info stránka podle dříve zveřejněné úpravy pak vypadá takto:
[attachment=6202]
kliknutím na ikonu Skylink Archiv se pak zobrazí přímo nabídka jedtlivých dnů archivu daného kanálu.

Ještě jsme zkusil experimentovat s tím, aby se po výběru ikony Skylink Archiv rovnou zobrazila nabídka dnů archivu přímo na Info stránce, ale zatím mě to nějak zlobí. Tak zatím je ukázka, jak by to mohlo vypadat:
[attachment=6203]

Uvidíme, jak rychle budou postupovat práce na verzi 19, možná bude toto řešení brzy odsunuto do zapomnění. Ale vzhledem k tomu, že si ho řada mých přátel pochvaluje, napadlo mě, že by to mohlo zajímat i někoho tady na fóru.


Estuary Easy - hitman222 - 24.2.2020

@Client
Zkouším to upravit podle návodu a nevím bod 2 ,kde vytvořit ten script .
Dík


RE: Estuary Easy - Client - 25.2.2020

@hitman222 Ten script si vytvoř kdekoliv. Záleží jen na systémových omezeních, zejména na právech přístupu pro zápis do adresáře skinu. Nic jiného v podstatě nepotřebuješ, tedy pokud předpokládáme, že číst z adresáře, kde je umístěný playlist Skylink pro IPTV Simple Clienta můžeš. Já tohle všechno řeším v LibreELEC, takže tam jr to o něco jednodušší.


Estuary Easy - hitman222 - 25.2.2020

Dík za radu, ale asi to bude moc složité na mne.


RE: Estuary Easy - Client - 11.4.2020

V tématu Mapování tlačítek DO - tipy a triky jsem popsal drobnou vychytávku Zjednodušení pohybu mezi widgety a hlavním menu na Home stránce, která bude užitečná zejména pro ty, kteří používají skiny na bázi základního vzhledu Estuary, proto zveřejňuji odkaz i zde.


RE: Estuary Easy - Client - 12.4.2020

Systémové funkce hlavního menu - nový formát

Jde o tři resp. čtyři ikony v záhlaví hlavního menu - Napájení, Nastavení, Hledání resp. Full screen. Už dlouho přemýšlím, jak je upravit a zejména rozšířit, ale tak, jak jsou definovány, jako řada jendotlivých ikon v control bloku typu grouplist id=700, se mi to nikdy rozumně nepodařilo. Proto jsem se odhodlal k radikálnímu řešení a změnil volbu na použití control bloku fixedlist. Bylo to sice o trochu více práce, ale výsledek stojí za to. Pokud někdo ze začínajících skinerů bude mít zájem, uvádím řešení níže.

Kromě toho, že jsem změnil princip, což m.j. umožnilo vložit do seznamu více voleb, které rolují, potlačil jsem grafické vyznění tak, aby ten seznam příliš nevynikal. Podle mne má v tomto místě být dominantní hlavní menu. Na druhou stranu, když už se člověk rozhodne ho použít, měl by se chovat jako každý jiný seznam a jasně a jednoznačně ukazovat to, co je podstatné a důležité. Není-li tedy daný seznam navolen, jsou jeho ikony potlačené (šedivé) a teprve v okamžiku, jakmile na něj uživatel najede, tak se ta aktuálně vybraná funkce zvýrazní (ikona změní barvu na bílou) a navíc se po ní objeví její stručný popis. Kdyby někdo chtěl zachovat původní barevné řešení, neměl by to být problém. Definici ikon najdete mezi tagy <focusedlayout></focusedlayout><itemlayout></itemlayout>.

Jak takové řešení vypadá je vidět zde:
[attachment=6340][attachment=6341][attachment=6342]
Počet voleb je neomezený, seznam roluje v šíři odpovídající šíři pozadí hlavního menu. Položky menu se definují v části <content></content>. Co se týče ikon, pomohl jsme si vlastní definicí ve skinu (to jsou ty odkazy začínající special://skin/...), případně se lze podívat do souboru textur skinu a najít tam příslušné odpovídající.

Edituje se soubor home.xml. Pokud chcete používat toto řešení, je samozřejmě třeba původní control blok grouplist id=700 odstranit (odkomentovat). Také je to možné řešit volbou v nastavení skinu - tzn. vybrat si mezi původním a novým způsobem zobrazení tohoto menu, ale to už si ti zkušenější pořeší sami.

Kód je níže, bohužel nová verze fóra nepřenese do položky code tabulátory, proto je ten zápis lineární:
Kód:
<control type="fixedlist" id="700"> <!-- SC+ -->
<left>7</left>
<top>170</top>
<width>450</width>
<height>110</height>
<orientation>horizontal</orientation>
<movement>5</movement>
<focusposition>0</focusposition>
<onup>SetFocus(9000)</onup>
<onup>PageDown</onup>
<onup>PageDown</onup>
<ondown>SetFocus(9000)</ondown>
<ondown>PageUp</ondown>
<ondown>PageUp</ondown>
<onright>700</onright>
<onleft>700</onleft>
<scrolltime tween="cubic" easing="out">500</scrolltime>
<focusedlayout width="92">
<width>92</width>
<align>center</align>
<control type="image">
<left>20</left>
<width>40</width>
<height>40</height>
<align>center</align>
<texture>$INFO[ListItem.Art(thumb)]</texture>
<visible>Control.HasFocus(700)</visible>
</control>
<control type="image">
<left>20</left>
<width>40</width>
<height>40</height>
<align>center</align>
<texture colordiffuse="44FFFFFF">$INFO[ListItem.Art(thumb)]</texture>
<visible>!Control.HasFocus(700)</visible>
</control>
<control type="label">
<top>40</top>
<left>-2</left>
<width>80</width>
<align>center</align>
<font>font_flagL</font>
<label>$INFO[ListItem.Label]</label>
<shadowcolor>text_shadow</shadowcolor>
<visible>Control.HasFocus(700)</visible>
</control>
<control type="label">
<top>55</top>
<left>-2</left>
<width>80</width>
<align>center</align>
<font>font_flagL</font>
<label>$INFO[ListItem.Label2]</label>
<shadowcolor>text_shadow</shadowcolor>
<visible>Control.HasFocus(700)</visible>
</control>
</focusedlayout>
<itemlayout width="92">
<control type="image">
<left>20</left>
<width>40</width>
<height>40</height>
<align>center</align>
<texture colordiffuse="44FFFFFF">$INFO[ListItem.Art(thumb)]</texture>
</control>
</itemlayout>
<content>
<item>
<label>Napájení</label>
<label2></label2>
<onclick>ActivateWindow(shutdownmenu)</onclick>
<thumb>icons/power.png</thumb>
</item>
<item>
<label>Hledání</label>
<label2></label2>
<onclick>ActivateWindow(1107)</onclick>
<thumb>icons/search.png</thumb>
</item>
<item>
<label>Files</label>
<label2>Manager</label2>
<onclick>ActivateWindow(filemanager)</onclick>
<thumb>icons/filemanager.png</thumb>
</item>
<item>
<label>System</label>
<label2>Setting</label2>
<onclick>ActivateWindow(settings)</onclick>
<thumb>icons/settings.png</thumb>
</item>
<item>
<label>Skin</label>
<label2>Setting</label2>
<onclick>ActivateWindow(SkinSettings)</onclick>
<thumb>special://skin/extras/icons/skin.png</thumb>
</item>
<item>
<label>System</label>
<label2>Info</label2>
<onclick>ActivateWindow(systeminfo)</onclick>
<thumb>special://skin/extras/icons/sysinfo.png</thumb>
</item>
<item>
<label>Full</label>
<label2>Screen</label2>
<onclick>Fullscreen</onclick>
<thumb>icons/now-playing/fullscreen.png</thumb>
<visible>Player.HasMedia</visible>
</item>
</content>
</control>



RE: Estuary Easy - daven - 12.4.2020

Ahoj, ukazuje se vam v tomto skinu polozka i-vysilani? Predtim mi to slo, ale po opětovné instalaci se nezobrazi.


RE: Estuary Easy - Client - 12.4.2020

@daven Nejsi ve správném tématu, obrať se na Estuary Stream-Cinema. Nicméně chyba tam je, i když to není přímo chyba skinu, ale budu ji tam reportovat.


RE: Estuary Easy - hitman222 - 22.4.2020

@Client
Snažím se o úpravu: Systémové funkce hlavního menu - nový formát,ale po vložení kódu se mi nezobrazuje ikona Skin Setting a je to pod sebou viz obrázek.
Musím ten kód nějak posunout,formátovat  nebo stačí jen vložit?

Děkuji.


RE: Estuary Easy - Client - 22.4.2020

@hitman222 Aha, to jsem nedořešil. Musím se na to podívat, pak pošlu návod...

Tak jsem hledal téma Estuary Stream-Cinema, abych nabídl těm, co tento skin převzali, jeho jednorázové doplnění. Ale jak se zdá, ve svatém boji proti všemu, co má Stream-Cinema v názvu, padlo i toto téma. Nebo jsem slepý, ale já ho prostě nevidím. 10

Já jsem v mezičase pracoval na mé verzi Estuary Stream-Cinema a podařilo se mi splnit letitý dluh a vytvořil jsem en, cz a sk verzi všech textů skinu. Když jsem to naposledy procházel a kontroloval opravdu všechny texty, tak mi došlo, že by asi nebyl problém ty texty použít i v poslední verzi Estuary Steram-Cinema. Sice by to chtělo jen jseště pár korekcí, ale více než 95 % textů by se použít dalo. Navíc jsem udělal pár užitečných scriptů, které by na linuxovém stroji tu adaptaci velmi usnadnilo. Scripty umějí prohledávat xml soubory, hledají použití jak textů, tak id a to jak v LOCAL tak přímo, a mají několik užitečných automatických nebo poloautomatických funkcí jako jsou křížové odkazy, reference, report o provedený náhradách a výměnách, které urychlí případné ruční korekce, atp., což tu práci ještě víc usnadní. Strávil jsem tím hodně času, překlady do en jsem dělal sám, do sk jsem použil google překladač, nyní ještě kamarád dělá pl, o který je prý na serevrní Moravě zájem (což tedy moc nechápu, ale když to chtějí, proč ne), a tak si myslím, že by byla škoda to nenabídnout.
​​​​​
Texty jsou v csv, pracovat se s nimi dá nejen pomocí skcriptů, ale i s obyčejným editorem nebo i s Excel (po konverzi do UTF-8, což jsme v přiložené ukázce neudělal):
[attachment=6365]
Bohužel si vůbec nepamatuji, kdo se teď toho skinu ujal. Tak kdybyste to někdo věděl, napište...


Estuary Easy - Slim - 22.4.2020

Nejsi slepý. Opravdu padlo...
Takto to vypadá, když to chci otevřít v Tapatalku. [Obrázek: dfdc1bd9a999bd3dfc88fc5b6a1d3c9c.jpg]

Edit: Poslední úpravy ve skinu ESC dělal někdo s id Saxel. Snad se mu dá poslat soukromá zpráva...


RE: Estuary Easy - ZeKeZeKe - 22.4.2020

(22.4.2020, 17:34)Client Napsal(a): Bohužel si vůbec nepamatuji, kdo se teď toho skinu ujal. Tak kdybyste to někdo věděl, napište...

Saxel?


RE: Estuary Easy - Saxel - 23.4.2020

(22.4.2020, 17:34)Client Napsal(a): Bohužel si vůbec nepamatuji, kdo se teď toho skinu ujal. Tak kdybyste to někdo věděl, napište...

Ujal jsem se toho já, abych upravil nefunkční věci a udržoval skin při životě. Některé hardwired texty jsem už také opravil, nicméně pokud to máš takhle pěkně připravené, určitě by bylo ku prospěchu věci tu jazykovou lokalizaci dotáhnout. Vím dobře, co je s těmi překlady práce, mám podobnou zkušenost z jiného projektu, kde jsem opravoval překlad více jek 8 tisíc řádků textů z en do češtiny.


RE: Estuary Easy - Client - 23.4.2020

@Saxel OK, takže jakmile to dotáhnu do stadia, kdy to bude k předání, budu tě kontaktovat. Mně šlo jen o to, jestli na tom nějak intenzivně (plošně) nepracuješ nebo se na to nechystáš, pak by ta dualita mé a veřejné verze byla zbytečná.


RE: Estuary Easy - Saxel - 23.4.2020

Tak jo. Zatím se tedy přestanu úpravě textů věnovat. Také se musí ještě vyjasnit, ve kterém repozitáři skin bude - aktuálně není v žádném.


RE: Estuary Easy - Client - 23.4.2020

@Saxel Tak tohle jde mimo mě. Já už se do těchto diskusí nechci zapojovat...


RE: Estuary Easy - Client - 24.4.2020

Tak ještě info i zde, na fóru...

Už jsem to tady myslím několkrát popisoval, že ačkoliv jsem téma Estuary Stream-Cinema a péči o tento skin před delším časem opustil, pokračuji ve vývoji a údržbě skinu, který je jeho kombinací a kombinací toho, co tady @JiRo a po něm já, tedy v tématu Estuary Easy, publikoval. Tento skin (který se jmenuje, jak jinak, Estuary Easy) používá poměrně široká komunita mých přátel a známých, kterým spravuji Kodi. Vizuálně je podobný Estuary Stream-Cinema, ale používá některé funkce a nastavení, které jsou pro běžné uživatele tak trochu "vyšší dívčí", a proto se pro zvěřejnění moc nehodí. Časem se tento skin od původního Estuary Stream-Cinema vzdálil, a to byl ostatně jeden z důvodů, proč jsem údržbu a vývoj nakonec vzdal. Vycházel jsme z toho, že tady na fóru se jistě najde alespoň jeden člověk, který může pokračovat (jako jsem já pokračoval po @JiRo), zatímco o tu skupinu mých přátel a známých, kde je i pár subjektů, jako jsou domovy důchodců či penziony, se nikdo jiný nepostará. A našel se, je to @Saxel.

Když jsem pak před časem dělal na svém vývojovém disku Kodi pořádek, uvědomil jsme si, že bych mohl dosáhnout toho, že bych všechny "své" kiny, tedy Estuary Stream-Cinema, Estuary Easy a tzv. Master, který obsahuje mé odlaďované "super funkce", sjednotil do jednoho. Ne, nevznikne žádné montrum s milionem funkcí, ale skin, kde si uživatel při instalaci vybere level funkcí, který chce využívat. Ty levely budou (zatím pracovně) označeny jak Stream-Cinema, Easy a Master. Výhoda takového řešení je zřejmá. Čas, který dnes věnuji jednomu skinu (Easy) bude ve značné míře využit i pro péči o ostatní dva. Nárůst kódu nebude nijak dramatický, největší objem stejně dělá Estuary Stream-Cinema, ty ostatní dva, to jsou už jen drobnosti, i když funkčně významné.

Nepředpokládám, že by tento skin nahradil současný Estuary Stream-Cinema. To už jde mimo mě a já k němu žádnou povinnost nemám. Nebráním se ale spolupráci, bude-li přínosná, kterou jsem ostatně i @Saxel nabídl. Skin bych si prozatím ponechal ve svém privátním "repozitáři", který ale ve skutečnosti klasickým repozitářem není, je to spíše takové udělátko, pomocí kterého udržuji "mé Kodi instalace" aktuální. Snad časem dospěji k tomu, že si vytvořím vlastní, skutečný klasický repozitář Kodi.

Několik higlightů "sjednoceného" skinu Easy
  • sjednocení funkcí dosavdního skinu Estuary Stream-Cinema, Easy a privátního Master
  • podpora specifických addon (to ale až od Easy level-u)
  • plná podpora cz, sk, en, připravuje se podpora pl
  • podpora dalších nových funkcí addon Stream-Cinema i dalších addon, pro které jsou ve skinu funkce (Netflix, HBO GO, Spotify, Radia, Skylink, ...)
  • kombinované instalace, kde bude možné při instalaci skinu Easy převzít dosavadní nastavení Estuary Stream-Cinema - jinak řečeno, rozhodne-li se uživatel, který doposud používal Estuary Stream-Cinema nainstalovat si skin Easy, bude si moci (volitelně) převzít kompletní nastavení z Estuary Stream-Cinema
  • mohlo by to platit i obráceně, tzn. parametry nastavení z levelu Stream-Cinema uložit do nastavení skinu Estuary Stream-Cinema.
  • zálohování skinu a uživatelsky příjemný přenos na jiné platformy
  • možnost posunu položek havního menu - zatím nepředpodkládám, že by bylo možné tvořit i vlastní definice widgetů. Tohle zatím přenechávám jiným typům skinu, ale o jisté kooperaci s tímto principem (addon SkinShortcut a podobné) uvažuji také.
  • některé další novinky, jak drobnosti i zcela zásadní nové funkce - jako submenu hlavního menu, integrovaná funkce RCP pro ty, kteří používají dálkové ovladače s minimem tlačítek, a plno další drobností, jak z tohoto tématu, tak i jiné - poslední z nich je například videt v MusicPlayerProcessInfo
  •  ...