XBMC-Kodi.cz
DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Live TV & PVR (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-live-tv-pvr)
+---- Fórum: Tvheadend (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-tvheadend)
+---- Téma: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní (/prispevek-dvb-t2-usb-prijimace-tvheadend-ne-kompatibilni)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - otava5 - 01.11.2019

Alesn: koukám v popisu máš CE tak rozjeď TVH a dej referenci... Mám dojem že změny v Muxu budou globální.....A pokud to jde v XO tak bude problém v driverech pro CE....


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - Alesn - 01.11.2019

Coreelec+TvH mam a dela mi to to same co vam


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - Client - 02.11.2019

Můžete někdo zkusit dát ten kanál, co vám nepřehrává video a vypisuje Continuity counter error, nahrávat a pustit si přehrávání té nahrávky? Chová se to stejně jako  při přímém přehrávání nebo je to jiné?


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - otava5 - 02.11.2019

@Client: 2x za sebou to šlo a po třetí nešla spustit ani nahrávka....To samé nahrávaní a současně přehrávání stejného kanálu 2xok pak jen zvuk....


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - otava5 - 02.11.2019

Mohl by někdo vyzkoušet DVBSky T330 + CE (TVH) jak se chová zde doporučovaný tuner?


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - Client - 02.11.2019

@otava5 Pokud by se to při nahrávání chovalo jinak, tak by to identifikovalo právě možný problém plynoucí z té dynamické PMT. Ono se při nahrávání v pass profilu totiž pracuje trochu jinak s MPEG-TS tabulkami.

Když jsem zpočátku laboroval a učil se se Tvheadend, tak jsem měl podobné problémy i na DVB-T. Byl to důsledek nastavení příznaku Úspora energie: u TV adaptéru. Ale teď jsem se koukal do default nastavení, a tam je ten příznak vypnutý a asi si ho někdo těžko bude nastavovat. Zaplať pánbůh, že zatím nemusím na DVB-T2 přecházet. 1


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - keny2 - 02.11.2019

Mám stejný problém s X-box tunerem a Continuity counter error v TVheadend. Sice mi někdy naběhne i obraz a poté už to běží  bez problémů (po x. hod), ale chce to hodně pokusů.

Dle návodu na TVH wiki (https://tvheadend.org/projects/tvheadend/wiki/Muxdump) jsem udělal dump muxu a žádné Continuity counter error se nevypsaly. VLC může tento dump přehrát bez problému. Normalní nahrávka ale chyby generuje.

Takže mi přijde, že chyba bude spíše v TVheadend než ve firmwaru tuneru.


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - jihrad - 02.11.2019

Take se pridam se stejnym problemem s x-box tunerem. Skusil jsem take dump muxu a ve vlc chyby kontinuity mam. Udelal jsem si delsi soubor a nakonec se to pri prehravani projevi - sekani, rozpad obrazu .  Aktualne je tuner pripojen v coreelec na  odroid-n2.


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - Client - 02.11.2019

Předpokládám, že takové věci, jako nastavit počet opakování ladění u daného adptéru na hodnotu >0 jste zkoušeli.


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - jihrad - 02.11.2019

Otestovano ,ale zmena zadna. Tim to nebude. Spis mi prijde ze se to chova jako kdyby byl spatny signal  ,ale  ja to mam na domovni antenu a nepredpokladam ze ostatni byli ve stejnem baraku :)  Jeste jsem si pripojil setopbox a signal je na maximu mozneho. Dump je zde na stazeni: https://drive.google.com/open?id=1wXmEH3hbVKzb1HIVu3Q78sRk3A_QTrsr
jestli se chcete podivat (670MB)


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - Tklf - 03.11.2019

Stejný problém, vysílač Javořice. Jedu na Coreelec a tuner x-box. Program se dlouho načítá, někdy jede jen zvuk, někdy i obraz.

z mobilního zařízení


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - Praktik - 03.11.2019

(01.11.2019, 12:04)Alesn Napsal(a): ti co pouzivaji něco jineho nemaji probem?

Na Vorke Z6 Plus (S912) s MyGica T230C v2 tunerem je Mux 21 bez problémů (CoreELEC 9.2.0 + DVB latest drivers + TVH). V Muxu 13 (Nova T2 atd.) se občas klepe, kostičkuje nebo zřídka zamrzá obraz se zapnutou hardware akcelerací - údajně je chyba v HEVC dekodéru v 3.14 kernelu.


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - dvovla - 04.11.2019

Saaakra! Takže moje xbox tunery pujdou do koše?
Pokud ano, co koupit? T330?
Díky.


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - otava5 - 04.11.2019

Musel jsem nechtíc přejít s ČTčkama na sledovanitv(H.265)....Může ještě někdo zkusit DVBSky T330 + CE-TVH ?
Otázka je jestli má cenu kvůli ČT obětovat finance na jiný tuner do budoucna lepší vyhlídky na HD nevidím.......

@dvovla: tak nějak 1 je otevřena diskuse na CE fóru a nikdo se k ničemu nemá


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - keny2 - 04.11.2019

Já jsem zatím zprovoznil workaround přes streamování celého muxu z TVH a integraci do Kodi přes PVR Simple IPTV klient. Přepínání kanálů trvá dlouho a je to bez EPG, ale sledovat ČT kanály lze.

Přikládám m3u soubor pro referenci:
.m3u   channels.m3u (Velikost: 4,34 KB / Stažení: 15)


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - rene.hav - 04.11.2019

Sakra, takže se vážně jen tak z našich tunerů stal nefunkční zmetek? Zrovna jsem se chystal po dlouhodobě dobré zkušenosti kupovat tunerů víc. Jaká je tedy momentálně nejlepší alternativa?


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - Alesn - 04.11.2019

A je jiste ze ct zustane tam kde je tet a nezmeni frekvence ?


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - plesi - 04.11.2019

DVBSky T330 na CoreElec 9.2.0 žadný problém.
---konec hlášení---


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - keny2 - 06.11.2019

Otázka pro ty, co jim ČT mux funguje na jiném tuneru než X-box tuner. Vidíte v dmesg hlášku

dvb-usb: will pass the complete MPEG2 transport stream to the software demuxer. 

nebo

dvb-usb: will use the device's hardware PID filter (table count: x).


Nicméně vidím to bledě s X-box tunerem. Na tvheadend fóru jsem našel zprávu (link): 

sadly the stick has major problems at some stations, but that is not linux driver related because the same happens at the Xbox too


RE: DVB-T2 USB přijímače Tvheadend (ne)kompatibilní - otava5 - 06.11.2019

Je to logické...prostě toto Xbox tuner nedává bohužel.... Takže do jakého tuneru jít nyní?Můj top tip je DVBSky T330 1