XBMC-Kodi.cz
sdružený Scraper pro seriály - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Scrapery (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-scrapery)
+--- Téma: sdružený Scraper pro seriály (/prispevek-sdruzeny-scraper-pro-serialy)



sdružený Scraper pro seriály - terzdek - 19.8.2017

Ahoj všem, přečetl jsem snaž už kompletně celé forum a potýkám se (myslím že se zajímavým) tématem.

Doma mám tři maliny 3 s KODI 17 a běžící pod libreelec na MySQL.

Jako scraper pro filmy používám již milionkrát zmíněný Scraper od Bbarona, který funguje perfektně.

Jako scraper pro seriály nemám jasno. Do této doby jsem používám TMdB, který hledá slušně, bohužel není 100%. 

Nyní k dorazu, neexistuje někde na netu nějaký sdružený scraper, který by kombinoval 

TMdb, serialzone, ČSFD a dalších, které jsou v KODI dostupné? Velmi bojuji s pohádkami a také třeba s TELE TELE a pod.  Prostě, nenajdu seriál zde, hledám dál a dál a dál. :)

Normálně bych to nikdy neřešil a striktně bych nastavil problémovým seriálům jiný scraper. 

Jenže já jedu na MySQL a mám podmínku, aby všechna zařízení mohla dotahovat informace ze scraperu (nezávisle na sobě) a tudíž bych musel konkrétnímu seriálu nastavit na všech zařízení funkční scraper, což mi nepřijde rozumné nastavovat vše třikrát. 
(Problémových seriálů mám cca 40, převážně staré pohádky)

Poradí prosím někdo, jak toto řešíte? Díky


RE: sdružený Scraper pro seriály - JiRo - 19.8.2017

Většina databází filmů a seriálů, včetně těch největších, TVBD pro seriály a TMDB pro filmy a seriály, je postavena na práci svých uživatelů. Ta data tam nikdo jiný než jejich uživatelé, tedy my, nedostanou. Rada je tedy jednoduchá. Pokud ti v těch databázích něco chybí, doplň to tam. Jinak se to tam prostě nedostane. Já to tak dělám už dávno, pravda, není toho moc, co jsem vytvořil, ale přeci jen, pár jich bylo. Kdyby každý z nás doplnil jen jeden chybějící seriál, bylo by už dávno po problémech.


RE: sdružený Scraper pro seriály - terzdek - 19.8.2017

Tomu naprosto rozumím a už jsem taky přemýšlel, že něčím přispěji. Jen jsem si myslel, že existuje něco jako scraper od Bbarona, kdy lidé, co tolik času nemají, by využili kombinaci scraperů.


RE: sdružený Scraper pro seriály - BBaron - 20.8.2017

na scraper pre serialy mam v DB malo udajov. Udaje o filmoch som zbieral dlhe roky. Mam samozrejme aj udaje o serialoch, ale uz nemam informacie o epizodach a seriach. Ak by som ich mal, tak by som uz davno spravil kombinovany scraper. Do pluginu pre Stream-Cinema CZ&SK pouzivame pre serialy thetvdb databazu pre epizody a sezony. Teoreticky by sa dal spravit plugin pre serialy tak, ze by vyhladavanie fungovalo v mojom plugine, ktory by previedol csfd na tvdb a data by sa uz potom nasledne nacitali z thetvdb. Otazka ale je, ze kolko serialov mam naparovanych na thetvdb. Je to len velmi male percento, takze uspesnost by nebola moc velika. Parovanie s thetvdb funguje bud na imdbid (malo serialov je na imdb) alebo musim parovat serial "rucne" podla nazvu a roku vydania a to uz pre scraper nieje moc dobre.

Takze jedina cesta ktora by ti mohla fungovat najlepsie, je:
pouzit thetvdb scraper a chybajuce serialy doplnit u nas to tak tiez robime, ak chceme pridat nejaky serial do pluginu a nieje na thetvdb, tak ho jednoducho pridame a potom si odtial nacitame udaje, ktore sme tam pridali. Je to celkom jednoduche a budu z toho tazit aj iny ludia.


RE: sdružený Scraper pro seriály - Billy-sk - 05.9.2017

No je to o nicom, ked idem pridat na thetvdb cesky popis napr. serialu Narcos a pise mi hned u prvej casti ze je loknuty a nejde zmenit! Toto mi najviac vadi aj na seriazone, ze raz som nieco doplnal, dal som to odoslat na schvalenie, ziadneho vyjadrenia som sa nedockal a ani po 2 mesiacoch to tam stale nebolo. Taketo cosi cloveka dost odradi! Ja som mal snahu, doplnal som a k nicomu to neviedlo. Mne to nepomohlo a nakoniec som si radsej vytvoril .nfo subory k castiam a dal
nacitat cez nfo scraper v Kodi. Ja to mam, ale nijako som nepomohol druhym, i ked som fakt chcel.


RE: sdružený Scraper pro seriály - JiRo - 05.9.2017

@Billy-sk Uzamčené seriály jsou problém, myslím, že je možné na fóru https://forums.thetvdb.com požádat admina o odemčení.


RE: sdružený Scraper pro seriály - BBaron - 05.9.2017

thetvdb je banda ... kedze stahujeme od nich data, tak viem ake su s nimi problemi. Maju tam zapnutu cache, ktora nie vzdy vrati vsetko, co by mala Big Grin napriklad usekne XMLko v polovici Big Grin celkom dost casto im vypadavaju servre. Zlate tmdb kde vsetko funguje tak ako ma. serialzone/csfd - sa len tvaria ako komunitny web, ale je to len cista komercia.


RE: sdružený Scraper pro seriály - Billy-sk - 06.9.2017

Nebolo by dobre v BBaron scraperi pridat aj dryhy a treti zalozny jazyk? Ked nastavim SK, tak mi takmer vsetko da Anglicky. Ak nie je slovensky, chcel by som cesky a iba ak nie je, az potom anglicky. Ak si dam rovno cesky, tak slovensky nebudem mat nic aj keby to tam bolo.


RE: sdružený Scraper pro seriály - BBaron - 06.9.2017

Ten scraper funguje tak, ze ked mas nastaveny SK jazyk, tak dava SK ak ho nema tak dava CZ a ak nema CZ tak dava "originalny" nazov co je vacsinou EN. Je ale mozne, ze robot ktory mi scrapuje csfd, imdb, tmdb a filmbox zle rozparsuje data, tak mozu byt aj zle nazvy. Ono csfd funguje niekedy strasne divne. Posiela mi rozne verzie dat. Nieje to teda vzdy na 100% csfd udava celkom dost casto zle imdb. Ma zly rok vydania atd atd. Treba vela krat zistivat kto ma pravdu. V DB je viac ako 400000 zaznamov a to nemozne kontrolovat vsetko rucne. Ak sa data tahaju rovno z webov, tak je zasa scraper pomaly, lebo tie data taha z roznych stranok. Moj scraper robi toto vsetko dopredu a do kodi posiela uz oscrapovane data ktore plugin dvoma requestami dostane.


RE: sdružený Scraper pro seriály - Billy-sk - 12.9.2017

OK, uz mi to ide. Ked som ho nainstaloval, tak som to skusal na jednom adresari. Potom som az siel do nastaveni a nastavil SK jazyk a potom som skusal skenovat. Problem bol, ze nastavenia tohoho adresaru uz ostali ORIG, len ostatne adresare boli na SK. Prestavil som to na nom tiez na SK a uz to funguje OK.


RE: sdružený Scraper pro seriály - BBaron - 12.9.2017

Dufam ze to nenastavoval zvlast pre kazdy film ale len pre jeho rodica ;)


RE: sdružený Scraper pro seriály - atirage21 - 20.2.2018

Ahojte, mne sa páči spôsob informácii o seriáloch ako to majú Maďari. Oni zobrazujú napred názvy a dátum vydania nového dielu, a je to dosť praktické pri čakaní fanušikov na nové časti. Treba sa inšpirovať súborom covenant.py z: https://github.com/LazarusProject/repo/tree/master/plugin.video.covenanthu.

Sorry to bude asi použitím tract.tv