XBMC-Kodi.cz
Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Chyby, návrhy, zlepšení, podpora (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-chyby-navrhy-zlepseni-podpora)
+--- Téma: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost (/prispevek-zpomaleni-fora-az-celkova-nefunkcnost)



Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - Rossi D - 20.2.2016

Nevím zda se mi tento příspěvek podaří vůbec odeslat, ale copak se děje? Pokud se sem dostanu což je až v řádech minut, stránky padají a nenačítají se nebo mne přesměrují na pipni.cz. Prosím o info, děkuji !


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - wencaS - 20.2.2016

Tak to není jen u mně. Ta rychlost načítání je doslova retro, GPRS přes mobil bývalo opravdu svižnější.


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - XBMC-Kodi - 20.2.2016

Bohužel je zjevně nějaký problém přímo na hostingu, kdy od pátečního večera je server evidentně něčím přetížen:
> http://monitoring.pipni.cz/mrtg/?server=40

Aktuálně fungujeme na tzv. free hostingu a kromě upozornění provozovatele webhostingu nemůžeme nic dělat.

Minimalizovat do budoucna tento problém, respektive mít možnost toto reklamovat u hostingu, by znamenalo přejít na placený hosting. Vzhledem k tomu, že se ale nejedná o jakkoliv výdělečnou věc, tak se můžeme například inspirovat u provozu jiných fór a nabídnout třeba členům, kteří by měli zájem přispět nějakou menší částkou na placený hosting, označení "Patrona fóra". Byl by ochoten se vůbec někdo podílet na nákladech?


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - wencaS - 20.2.2016

Jo táák, freehosting. To zpomalení si myslím způsobují záměrně jako donucovací prostředek k přechodu na placený.

Osobně si táhnu svůj web většinou sám (sic pár peněz dorazilo od pár dárců) www.wencas.cz 151,- za doménu a 363,- hosting, oboje za rok, mám neomezený prostor, tak by nebyl problém vytvořit subdoménu pro tohle fórum, ale bylo by to např.: http://www.xbmc-kodi.wencas.cz což nevypadá moc přijatelně.

V případě zájmu na webu vpravo mám reklamu na hosting (nutno vypnout adblock a já dostanu za registrování přes ní pár drobných) 3 , nebo zkusím odkaz: Neomezený hosting WEDOS


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - S474N - 20.2.2016

Mam na free Pipni i svou domenu a nemyslim si, ze by to byl jakykoliv zamer. Z tech MRTG je patrno, ze tam nekdo spis dela nejake nepristojnosti. Blby je, ze je clovek nemuze buzerovat 40 , ale zase za ty penize... 49


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - wencaS - 20.2.2016

Napsal jsem že si myslím, nikoli že to tak je. Míval jsem free hosting v dávných dobách a tragická rychlost se objevovala běžně i v týdnu dopoledne, i pozdě v noci 02:00. Tehdy jsem nabyl dojmu že to buď je záměr (pravděpodobnější), nebo ožralej admin (méně pravděpodobné, protože by to, vzhledem k četnosti, už musel bejt dobrej závislák).

To je daň za free, na placenym to řešit musí.


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - locki - 21.2.2016

tady si nekdo plete domenu a hosting Big Grin


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - jkmh - 18.8.2017

Admine, copak se nám to stalo dnes v 20:10. Cca 5 minut nedostupnost fóra. A zrovna v okamžiku, kdy jsem měl rozepsaný příspěvek.


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - koperfield - 18.8.2017

@jkmh: Wedos = Hodně muziky za málo peněz...
Můj web na Wedosu nepadá - nepříliš navštěvované, takže asi vytížení Wedosu z naší strany...


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - BBaron - 14.9.2017

Co skusit cloudflare, ak by bol zaujem, viem poskytnut svoj server a na nom docker masinu cisto pre forum ak nieje to forum nejako moc objemne na data/traffic


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - PetrM - 13.10.2017

Poslední dobou mám problémy při načítání stránek fóra v mobilu přes mobilní data. Třeba 5x načte stránky v pohodě, a pošesté se načítání zasekne a po chvilce hlásí browser "Connection Timed Out". U jiných webů se mi to nestává.
Dělá to ještě někomu, nebo je porucha na mém přijímači?


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - BBaron - 13.10.2017

obavam sa, ze je to problem na servery. Mne sa to iste obcas stava na optike. Po par sekundach sa uz forum znova nacita.


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - S474N - 13.10.2017

Zatim jsem se s tim nesetkal, pri jake prilezitosti se vam to panove deje? 88


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - BBaron - 13.10.2017

Nahodne sa mi to stava. Citam forum vsetko ide v pohode a odrazu nejde..po par desiatkach sekund to nabehne


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - PetrM - 13.10.2017

Přesně tak, ale doma se mi to tedy nestává.


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - jkmh - 13.10.2017

Mám stejnou zkušenost jako BBaron. Jsem tu téměř každý den a většinou pozdní večer. Stává se mi to méně často jak jednou týdně (kyslík, metalika)


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - hansolo - 15.11.2017

rolujete mi panove dnes obzvlášt dlouho občas vyskočí tenhle screen
mám jinou práci tak mi to až tak neva ,PC počišteno dukladne zde chyba nebude 6


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - XBMC-Kodi - 16.11.2017

Jedná se o tuto chybu a je přímo na serveru:
> https://kb.wedos.com/cs/webhosting/chyba-503.html

Počítač tedy není třeba čistit, stačí jen počkat.


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - hansolo - 16.11.2017

admin citace  "Počítač tedy není třeba čistit, stačí jen počkat"  

No pak to tvoje PC musí taky tak vypadat  3
každopádne díky admine za info mám v tom jasno  4


RE: Zpomalení fóra až celková nefunkčnost - BBaron - 23.11.2017

hansolo: toto proste pise loadbalancer, ktory rozdeluje traffic na tie spravne servre. Ak "spadne" server, kde forum bezi, alebo je z nejakeho ineho dovodu nedostupny, tak tento LB hadze chybu 503 - sluzba nedostupna. Z tohoto dovodu pouzivam cloudflare, ktory je do urcitej miery zadarmo (to co ja potrebujem je zadarmo) a nieje problem v pripade potreby do par sekund presmerovat traffic na iny server. Dalsia vec je, ze cloudflare upravuje/kesuje obsah tak, aby sa co najrychlejsie dostal ku koncovemu uzivatelovi. V pripade vypadku vie potom ponuknut "nakesovanu" verziu stranky.