XBMC-Kodi.cz
Zajímavé tipy na seriál - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Ostatní diskuze (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-ostatni-diskuze)
+--- Fórum: OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-off-topic-bez-zamereni)
+--- Téma: Zajímavé tipy na seriál (/prispevek-zajimave-tipy-na-serial)



RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 04.5.2019

Seriál zabíjel děti. Podle vědců stojí ‚13 důvodů proč‘ za dramatickým nárůstem sebevražd

[Obrázek: 0520-ff-13reasons-pic.jpg] Citace: Inspirují se děti v tragickém osudu hlavní hrdinky? Podle studie publikované v odborném časopise vzrostl počet sebevražd měsíc po uvedení populárního seriálu „13 důvodů proč“ téměř o třicet procent.......

Čtěte → [Obrázek: KWmSLZs.png]



Lucifer

Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, 2016–2019, 47 h 11 min (Minutáž: 42–44 min) 80%
Tvůrci: Tom Kapinos
Režie: Len WisemanMatt Earl BeesleyDavid FrazeeNathan… (více)
Scénář: Neil GaimanSheri ElwoodJenn KaoIldy Modrovich… (více)
Kamera: Glen KeenanTico PoulakakisRyan McMasterChrist… (více)
Hudba: Marco BeltramiDennis SmithBen DecterJeff Russo
Hrají: Tom EllisLauren GermanKevin AlejandroScarlett EstevezD.B. WoodsideLesley-Ann BrandtRachael HarrisAimee GarciaTricia HelferKayla EwellAnnaLynne McCordLochlyn MunroTina GrimmEvan ArnoldAdam BartleyColman DomingoTeach GrantManny MontanaEddie ShinHarrison ThomasAlessandra TorresaniIsiah Whitl… (více)


[Obrázek: 162764580_96a9ab.jpg?h180] Citace: Lucifera (Tom Ellis) už nebaví byť najvyšším pánom pekla, je znudený a nešťastný. Rozhodne sa preto rezignovať na svoju funkciu a nechá sa strhnúť krásou, leskom a lákavou šialenosťou mesta Los Angeles. Tú si užíva vďaka miestnej polícii, ktorej pomáha chytať kriminálnikov.(Comicbox.eu)

ProNotor [Obrázek: 5.gif]
Po řadě doporučení jsem se odhodlal podívat a nelituji toho. První dva díly totál bomba, pak trošku slabší, ale čím blíže konci, tím zase lepší a lepší. Komediálnost Toma Ellise famózní jak si to dává, asi lepší herec by se na tuhle roli nehodil. Krásná policistka L. German, trošku mě mrzí, že tam nebyla muchlovačka, mě by se tam i líbila, nu což další série na dohled.

Mi Nü-Chai [Obrázek: 2.gif]
[MOŽNÉ SPOILERY] Od seriálové adaptace Lucifera jsem nečekala vůbec nic, zejména ne nic dobrého, takže se nejedná o vyloženě ultra nepříjemné překvapení. Nebudu se točit na tom, že Mazikeen je černější, než by měla být a má nějak podezřele souměrný obličej i bez jakékoliv masky (pro porovnání npř. Mazikeen s Luciferem v Sandmanovi) a že Lucifer se zde má klišoidní podobu 'tall dark stranger', to jsou změny, které mi zas tak žíly netrhají. Co mi ovšem už vadí výrazně více je fakt, že se zde absolutně nevyužívá potenciál námětu a máme tu tak další průměrnou detektivku s drsnou férovou policajtkou a hláškujícím týpkem, co s ní chce řešit případy, obohacenou o zboží z červené knihovny aka ON má mocné kouzlo, které ovšem na NI nepůsobí. A aby bylo ještě hůř, Lucifer začíná projevovat nějak moc lidskosti a slitování. Zde trochu odbočím - už delší dobu mě rozčiluje, kterak TV seriály nakládají se svými, řekněme, ne od základu kladnými hrdiny. Když už sériový vrah, tak zabíjí jenom jiné sériové vrahy, když kanibal, tak jí jenom špatné lidi s mizerným vkusem a jiné úředníky etc. Chudák Lucifer tohoto polidšťování monster schytal plnou palbu a dokonce své příliš smířlivé sklony řeší s terapeutkou (aspoň, že je to nadržená mrcha a seance jí platí šukem), jejíž pohled na věc nakonec vždycky uzná. Směr, kterým se seriál ubírá, se mi tedy nelíbí velice velmi a nejspíš už bude jenom hůř. Ostatně, to se asi týká i těch jakože detektivních zápletek, zatím byla jedna víc WTF než druhá - za všechny paparazzo, který za nejhorší! prohřešek svého života považuje vyfocení teen hvězdičky na pohřbu a mele cosi o ztrátě duše. A pár hlodů na téma "och, čím si nebohé děti slavných musejí procházet" mě taky celkem pobavilo. Přes to všechno je sledování Lucifera docela zábavné, neb herec v titulní úloze se své role zhostil s nadšením a dialogy asi píše někdo jiný než trapné pokusy o vyšetřování, anžto dokážou být i opravdu dobré. A nejspíš do toho produkce nalila nemálo dukátků, takže je všechno jaksepatří naleštěné. Jen jsem zvědavá, jestli se to zvládne totálně vyčerpat už koncem první série, nebo chcípne až v půlce další. EDT: K vyčerpání došlo již v půlce první saisony, což si asi zaslouží ocenění. Násadou od mopu.



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 05.5.2019

Dead to Me 

Komedie / Drama
USA, 2019, 4 h 59 min (Minutáž: 27–34 min) 76%
Tvůrci: Liz Feldman
Režie: Geeta PatelAmy York RubinAbe SylviaMinkie Spir… (více)
Scénář: Abe SylviaLiz FeldmanAnthony KingKate Robin, … (více)
Kamera: Daniel Moder
Hrají: Christina ApplegateLinda CardelliniEdward AsnerMax JenkinsJames MarsdenLuke RoesslerSam McCarthy


[Obrázek: 163455721_fa5598.jpg?h180] Citace (Edna)Silné přátelství mezi zraněnou vdovou a ženou se svobodným duchem se šokujícím tajemstvím.

MareT. [Obrázek: 5.gif]
Celkem sokujici! Tim spise myslim, jak se to povedlo nez samotny dej. Ten ma sice v rukavu vice nez se zda a twisty mame v kazdem dile, hlavne ty nesamoucelne. Jen me prekvapuje, jak se cely projekt prezentuje, na cernou komedii to neni nic moc vtipne, jako spise hodne temne.



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 09.5.2019

HBO vymazalo ze Hry o trůny zapomenutý kelímek s kávou

[Obrázek: coffgot.jpg] Citace: Pozorní fanoušci si v posledním díle seriálu Hra o trůny všimli, že Daenerys Targaryen měla na stole kelímek s kávou. HBO ovšem tuto nepochopitelnou chybu rychle opravilo, takže v aktuálně dostupné verzi už kelímek nenajdete.......

Čtěte → [Obrázek: rI71bwK.jpg?1]



RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 11.5.2019

Hvězdy Beverly Hills 90210 už natáčí pokračování. Chtějí uctít Dylana

[Obrázek: image.jpg] Citace: Seriáloví Brandon, Brenda, Kelly, Stevie, Andrea, David a Donna se opět sešli. Natáčejí pokračování legendárního Beverly Hills 90210, jehož premiéru plánuje televize Fox na 7. srpna......

Čtěte → [Obrázek: 34b79gk.png]



Černobyl

[Obrázek: 159572019_fcfacc.gif] Chernobyl
Drama
USA / Velká Británie, 2019, 4 h 59 min (Minutáž: 59–60 min) 94%
Tvůrci: Craig Mazin
Režie: Johan Renck
Scénář: Craig Mazin
Kamera: Jakob Ihre
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Jared HarrisStellan SkarsgårdPaul RitterJessie BuckleyAdam NagaitisCon O'NeillAdrian RawlinsSam TroughtonRobert EmmsDonald SumpterEmily WatsonJoe TuckerMichael SochaPhilip BarantiniJames CosmoKarl DaviesDavid DencikFares FaresAlex FernsRalph InesonMark Lewis Jones,


[Obrázek: 163432836_9f7497.jpg?h180] Citace: Černobyl, pětidílná minisérie z koprodukce společností HBO a Sky, rekonstruuje příběh o jaderné havárii z roku 1986, jedné z nejhorších katastrof v historii způsobených člověkem, a o obětech, které byly učiněny pro záchranu Evropy před nepředstavitelnou pohromou. Dne 26. dubna 1986 otřásla jadernou elektrárnou v Černobylu na Ukrajině mohutná exploze, která uvolnila nebezpečné radioaktivní látky nejen na ukrajinském, běloruském a ruském území tehdejšího Sovětského svazu, ale také do oblastí Skandinávie a západní Evropy. Jared Harris ztvárňuje Valerije Legasova, předního sovětského jaderného fyzika, který vedl vyšetřování tragické události. Stellan Skarsgård hraje sovětského místopředsedu vlády Borise Ščerbinu, kterého Kreml pověřil vedením vládní komise zjišťující okolnosti havárie. Emily Watsonová představuje jadernou fyzičku Ulanu Khomyukovou, která chce odhalit tajemství kolem černobylského neštěstí.(HBO Europe)

Můj názor → je to prostě čirý děs, když si člověk uvědomí, že se jedná o skutečnou událost, čekali jsme zrovna našeho druhého potomka. Ještě si vzpomínám co tehdy rostlo v lese hub .....
Tohle SVINSTVO by zapomenuto být nemělo !!!!
Hodnotím dvakrát :
→ seriál → 99% - výtečně natočené, ale o to ani tak v tomto případě nejde, důležité je takovéto věci mít stále na očích a nezapomínat na ně ...
→ tehdejší odpovědní → mínus 100% a všichni na neurčito povinně na brigádu do Černobylu 



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 12.5.2019

Bonding 

Komedie / Drama
USA, 2019, 1 h 49 min (Minutáž: 14–17 min) 74%
Tvůrci: Rightor Doyle
Režie: Rightor Doyle
Scénář: Rightor Doyle
Kamera: Nate Hurtsellers
Hudba: Adam Crystal
Hrají: Zoe LevinBrendan ScannellKevin KaneAlex HurtTheo StockmanD'Arcy CardenMatthew WilkasMatthew RischChad BurrisJamar GreeneJade ElysanGabrielle RyanAlysha UmphressStephanie StylesStephen ReichMicah StockAmy BettinaEric Berryman
(další profese)


[Obrázek: 163431283_9925d8.jpg?h180] Citace (Edna)Studentka, která si přes noc přivydělává jako domina, osloví svého spolužáka z vysoké, aby jí dělal asistenta.

kollis [Obrázek: 4.gif]
Ačkoli by téma mohlo svádět k lascivnosti, je Bonding překvapivě spíše decentní a vtipný průvodce po skrytých a nezvyklých tužbách Newyorčanů tak, jak je Rightor Doyle zčásti autobiograficky napsal a zrežíroval. Postupně oba hlavní hrdinové (skvělí Levin a Scannell) odkrývají více ze své minulosti a střídají se tlumené intimní momenty s extravagantními přáními zákazníků, které hrdinům paradoxně pomáhají najít odvahu či sebevědomí.

hansel97 [Obrázek: 3-black.gif]
Seriál, který mě prvními díly rychle navnadil a pak zklamal. Nebýt krátké stopáže, asi bych i přestal sledovat, ale takhle mě nestihl až tak nudit. Je to fresh a rozhodně zajímavé, na poli komedie prakticky neobjevený žánr, což hlavně táhnou skvělé duo v hlavních rolí (za mě tedy převážně Brendan Scannell, který se osvědčil už podruhé od Heathers). Fajn vtipná jednohubka, jejíž zápletka se však brzy omrzí.



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - hoss - 12.5.2019

The Murders


Krimi / Drama

Kanada, 2019, 45 min

Tvůrci: Damon Vignale
Režie: Jill Carter, Kristin Lehman, Andy Mikita
Scénář: Jonathan Walker
Kamera: Kamal Derkaoui
Hudba: Daryl Bennett
Hrají: Jessica Lucas, Dylan Bruce, Terry Chen,
Luvia Petersen, Venus Terzo, James Pizzinato,
Marco Grazzini, Patrick Sabongui, Jim Shield, Lochlyn Munro,
Anna Van Hooft, Elise Gatien, Bradley Stryker, Matthew Kevin Anderson,
Veenu Sandhu, Veena Sood, Darren Moore,
Sean Owen Roberts, Markian Tarasiuk, Stephanie Bennett, Shaun Omaid,
Jorge Vargas, Richard Ian Cox, Marilyn Norry, Sean Tyson, Lissa Neptuno,
Jessica Harmon, Ian Tracey, Rachael Hayward, Katherine Evans
Střih: Lisa Binkley, Rob Grant, Richard Schwadel
Scénografie: James Robbins
Kostýmy: Odessa Bennett
[Obrázek: 163435020_bb7e37.jpg?h180]
CITACE:
Kate Jameson začíná svůj první den u jednotky vražd. Její otec byl uznávaný vancouverský policista, který byl zabit ve výkonu služby. Hrdinka má v sobě silně zakořeněný smysl pro spravedlnost. Jejím jediným přáním je to, aby byla dobrou policistikou. Hned první den se pro ni ale věci nevyvíjí tak, jak by si představovala, když poruší to nejzákladnější pravidlo a nechá svou zbraň bez dozoru.
Kate pronásleduje její závažná chyba. Snaží se ji vynahradit ještě větším zapálením a hodlá vyřešit všechny své případy, a to včetně toho o záhadném vrahovi, který je touto ženou posedlý.(Serialzone)


 
 
[Obrázek: yhiWyb9.jpg]


RE: Zajímavé tipy na seriál - hoss - 16.5.2019

Wisting

Krimi

Norsko, 2019

Režie: Trygve Allister Diesen, Katarina Launing
Scénář: Vegard Steiro Amundsen, Anne Elvedal, Kjersti Ugelst…
Kamera: Linus Eklund, Jørgen Johansson, Ian N. Tomkins
Hudba: Sören Möller, Jacob Groth, Ole Bo
Hrají: Sven Nordin, Lars Berge, Ulrikke Hansen Døvigen, Gard B. Eidsvold, Heidi Goldmann, Thorbjørn Jans, Thea Green Lundberg, Mads Ousdal, Kjersti Botn Sandal, Jonas Strand Gravli, Sara Claudi Tangø, Irina Eidsvold Tøien, Daniel Frikstad, Amy Black Ndiaye, Lars Sørbø, Sarah Francesca Brænne, Richie Campbell, Lars Bonnevie Hjort, Carrie…
Producenti: Silje Hopland Eik, Anni Faurbye Fernandez, Terez Ho…
Střih: Sverrir Kristjánsson, Sofia Lindgren, Roberth Nordh…
Scénografie: Nina Bjerch Andresen, Knirke Madelung
Masky: Eros Codinas, Roisin Derrane
Kostýmy: Sofie Rage Larsen
[Obrázek: MV5BZmY4NDcxZWUtZGM4OS00ZjQxLWFkNjQtNjA3...68_AL_.jpg]
CITACE:
Jediná věc, která nabízí oddech empatickému a neúprosnému detektivovi, je jeho rodina. Ale když jsou během Vánoc spáchány dvě podivné vraždy, tak jde jen o začátek smrtelného příběhu.

Natočeno podle knih Jørn Lier Horsta Honící psi a Poustevník.(serialzone)




[Obrázek: yhiWyb9.jpg]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 18.5.2019

Pátá série Black Mirror se blíží. Tady je první trailer

[Obrázek: bm-920x584.png] Citace: Netflix zveřejnil první trailer k 5. řadě populárního seriálu Black Mirror, která bude mít premiéru začátkem června. Obsahovat bude pouze tři epizody, ale poměrně hvězdně obsazené. V jedné z nich si zahraje i Miley Cyrus.......

Čtěte → [Obrázek: rI71bwK.jpg?1]



Sex Education

[Obrázek: 159572086_463ca5.gif] Sex Education
Komedie / Drama
USA / Velká Británie, 2019, 6 h 42 min (Minutáž: 47–53 min) 85%
Tvůrci: Laurie Nunn
Režie: Ben TaylorKate Herron
Scénář: Sophie GoodhartLaurie NunnFreddy SybornLaura N… (více)
Kamera: Jamie Cairney
Hudba: Oli Julian
Hrají: Asa ButterfieldGillian AndersonEmma MackeyNcuti GatwaKedar Williams-StirlingAimee Lou WoodConnor SwindellsPatricia AllisonTanya ReynoldsMikael PersbrandtChaneil KularAlistair PetrieMimi KeeneSimone AshleyJim HowickSamantha SpiroDeobia OpareiLily NewmarkAlice HewkinDaniel IngsRakhee Thakrar


[Obrázek: 163185758_a53bc7.jpg?h180] Citace: Otis (Asa Butterfield) ví všechno. Tedy pokud jde o otázky týkající se sexu. Jeho matka (Gillian Anderson) je totiž sexuoložka. Do svých sezení kolikrát zahrnuje i svého syna, který toho má tak akorát. Ve škole se mu ale zalíbí spolužačka Maeve (Emma Mackey). A ta mu navrhne, aby si spolu zřídili sexuální poradenství a pomáhali tak nezkušeným spolužákům.(Kacitr)

srbak [Obrázek: 4.gif]
Teenage smerované seriály veľmi nemusím, avšak pri Sex Education som sa nechal zlákať pomerne silno propagovanými reklamami od Netflixu, ktoré boli na každom rohu. A musím uznať, že to vôbec nebolo zle strávených 7 hodín pri úvodnej sérii, ktorá ponúka zaujímavú príbehovú linku okolo mladého Otisa a jeho nezvyčajným problémom. Naviac mňa osobne príjemným spôsobom zaskočila skutočnosť, že seriál funguje aj ako výborná sociálna drama odrážajúca charakter dnešnej mládeže. Som zvedavý, čo prinesie pokračovanie.

kolda1990 [Obrázek: 3.gif]
Bezesporu zajímavý seriál, postavy dobře zahrané obzvlášť Gillian Anderson a Emma Mackey se mi velice líbily. Za to hlavnímu hrdinovi Asovi Butterfieldovi jsem nějak nemohl přijít na chuť. Překvapily mě dost otevřené sexuální situace, nad kterými se člověk musel pousmát. Ale nebyl to ten typicky trapný americký humor, na který jsou všichni zvyklí v pubertálních "komediích". Tady to mělo místy hloubku i úroveň to tomu nemůžu upřít. Ale tady je cílovka jasná, no být mi o 13-14 let méně asi bych to bral jinak než teď. Potvrdilo se, že komedie není opravdu můj šálek kávy.




[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 19.5.2019

Fariña

[Obrázek: 159572086_463ca5.gif] Cocaine Coast
Drama
Španělsko, 2018, 11 h 12 min (Minutáž: 61–73 min) 78%
Režie: Carlos SedesJorge Torregrossa
Předloha: Nacho Carretero (kniha)
Scénář: Ramón CamposCristóbal Garrido
Kamera: Ricardo de GraciaJacobo Martínez
Hudba: Federico Jusid
Hrají: Javier ReyTristán UlloaMonti CastiñeirasJuan Pablo ShukCelso BugalloBrais YanekTamar NovasMarta LarraldeIván MarcosOscar DovisoHarlys Becerra


[Obrázek: 162771925_7bde1e.jpg?h180]

Audit [Obrázek: 5.gif]
Osmdesátá léta, španělská Galicia. Mladý rybář začíná svou kariéru v obchodování s drogami a poskytuje místo na vylodění pro pašeráky z Latinské Ameriky, které se stává bránou do Evropy.

wayd [Obrázek: 5.gif]
Podobnost s Narcos samozřejmě čistě náhodná. Španělští narkobaroni mají ale do těch kolumbijských dost daleko, problémy se zde namísto brutálních vražd a války se státem řeší nanejvýš s pomocí korupce, advokátů a výhrůžek. I tak je to všechno velmi zábavné, napínavé, cool. Skvěle ztvárněné postavy v čele s nezkorumpovatelným seržantem a galicijským „Pablem“ tomu všemu pak dávají ten správný říz. Napodobenina nebo ne, organizovaný zločin je pro napínavé televizní zpracování skvělou předlouho a pět hvězdiček je prostě na místě.



[Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 20.5.2019

Kávu je potřeba zapít. V posledním díle Hry o trůny si ‚zahrála‘ plastová láhev

[Obrázek: game_of_thrones_bottle.jpeg?1mcFjyS7Sgod...Cu59AzBQPC] Citace: Hrdinové nejúspěšnějšího seriálu současnosti nemohou být dehydratovaní. Pozorní fanoušci si všimli zapomenuté plastové láhve s vodou v jedné z klíčových scén závěrečného dílu. Chyba připomíná situaci ze čtvrté epizody právě ukončené série, kdy se v záběru objevil kelímek s kávou od společnosti Starbucks. Článek obsahuje možné vyzrazení děje poslední epizody osmé série........

Čtěte → [Obrázek: KWmSLZs.png]



RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 25.5.2019

Hlava 22

[Obrázek: 159572019_fcfacc.gif] Catch-22
Komedie / Krimi / Drama / Válečný
USA, 2019, 4 h 24 min 85%
Tvůrci: Luke DaviesDavid Michôd
Režie: Ellen KurasGrant HeslovGeorge Clooney
Předloha: Joseph Heller (kniha)
Scénář: Luke DaviesDavid Michôd
Kamera: Martin Ruhe
Hudba: Rupert Gregson-WilliamsHarry Gregson-Williams
Hrají: Christopher AbbottKyle ChandlerRafi GavronGraham Patrick MartinLewis PullmanAustin StowellPico AlexanderJon RudnitskyGerran HowellHugh LaurieGiancarlo GianniniGeorge ClooneyKevin J. O'ConnorTessa FerrerGrant HeslovJay PaulsonJulie Ann EmeryValentina BellèJoe MassingillJosh BoltFreddie Watkin


[Obrázek: 163481060_ea5886.jpg?h180] Citace (Edna)Příběh se odehrává v Itálii, za druhé světové války. Kapitán Yossarian se snaží uniknut své letecké povinnosti. Žádný úkol odmítnout nemůže, porušil by tak Hlavu XXII vojenského řádu. Ta říká, že leteckých povinností může být zbaven ten, kdo je psychicky narušen a požádá o uvolnění. Ale pokud někdo požádá o uvolnění, tak to svědčí o jeho psychickém zdraví. Yossarian se tak dostává do absurdní situace.

Big Bear [Obrázek: 5.gif]
,,Tu vymyslela hlava tu Hlavu 22 ! '' :-)

Slasher [Obrázek: 4.gif]
Hellerova klasika ve vydařené minisérii, která vyniká hlavně v obsazení (jak Abbott v kůži zoufalého hlavního hrdiny, zbytek, tak trojice páprdů velitelů - Clooney, Laurie, Chandler), funguje jako humorná anti-válečná satira nad absurditou a nesmyslností, tak i po té krvavější, vážnější, smutné stránce army mašinerie. Lituji, že jsem dodnes nečetl předlohu a cením všech těch pěkných obrázků B25 "pin-up" bombardérů mezi obláčky explozí vysoko nad italskou krajinou, oldies písniček... Dojem mi tak kazil snad jen zvolený obrazový filtr, bral bych větší retro. 80%

Můj názor → začal jsem seriál sledovat a ač je to mnou málo vyhledávaný válečný žánr, musím přiznat, že se mi to líbí → 75%



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - hoss - 25.5.2019

Oddělení vražd

Murder Call
Krimi / Drama / Thriller

Austrálie, 1997, 56x45 min
Režie: Geoffrey Cawthorn, Mark Piper, Ian Watson, Raymond.
Scénář: Hal McElroy, Kerry Greenwood, Kristen Dunphy, Chris.
Kamera: Roger Dowling, Mark Wareham
Hudba: Michael Edwards
Hrají: Lucy Bell, Peter Mochrie, Geoff Morrell, Gary Day, Kimberley Joseph, Jason Clarke, Michala Banas, Nash Edgerton, Bojana Novakovic, Steve Le Marquand, Kieran Darcy-Smith, Bridie Carter, Christine Stephen-Daly, Doris Younane, Jessica Napier, Alex Hughes, Anne-Louise Lambert, David Franklin, Ian Stenlake, Jim Byrnes, Chris Haywood, Franco Garofalo, Murray Bartlett, Matt Doran, Betty Lucas, Paul Gleeson, Damon Herriman, Christopher Stollery, Roy Billing, Dan Wyllie, Ivar Kants, Tim Elliott, Victoria Longley, Marta Dusseldorp, Samantha Rebillet, Frank Whitten, Josef Ber, Edmund Pegge, Mitchell Butel, Jennifer Kent, Glenda Linscott, Ralph Cotterill, Alan Dukes, Ursula Brooks, Malcolm Kennard, Andrew Buchanan, Brett Climo, Rebecca Smart, Kate Fischer, Lewis Fitz-Gerald, Nic Bishop, John Griffiths, Barry Otto, Gosia Dobrowolska, Rebecca Rogers, Mary-Ann Henshaw, Mary Haire, Barry Quin, Olivia Pigeot, Michael Percival, Anthony Hayes, Justin Rosniak, Celia Ireland, Jacqueline Brennan, Martin Jacobs, Zoe Carides, Lara Mulcahy, Justin Monjo, Martin Dingle Wall, Jason Chong, Kerry Walker, May Lloyd, Kathryn Hartman, Inge Hornstra, Olivia Brown, Tina Bursill, Simon Elrahi, Diane Craig, Grant Page, Kate Fitzpatrick, Daniel Roberts, Geoff Parry, Matt Boesenberg
[Obrázek: MV5BMTY4MzYyNjMxNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzI3...68_AL_.jpg]
CITACE:
Seriál o premyslených tajomných vraždách vytvorili pre austrálsku televíznu spoločnosť Nine Network Jenifer Roweová a Hal McElroy. Seriál plný tajomstiev, nebezpečenstva, lesku i ľudskosti, je nabitý zvláštnou atmosférou. Presne v štýle Agathy Christie je témou každého z fascinujúcich príbehov neuveriteľná vražda. Medzinárodne uznávaná spisovateľka detektívok Jenifer Roweová pripravila námety, ktoré zrealizoval výborný tím austrálskych scenáristov, režisérov a hercov. Seriál sa nakrúcal od augusta 1997 do októbra 2000, nakrútilo sa celkom 56 jednohodinových epizód. Vražda je najhorším zločinom, ktorý sa môže dotknúť životov tak spoločenskej smotánky, ako aj obyčajných ľudí. Vražda vrhá svoj dlhý tieň na hladkú tvár mesta a je strašidlom rozrastajúcej sa metropoly. A práve vražda je v strede záujmu dvoch detektívov zo špeciálneho oddelenia vrážd Stevea Haydena (PETER MOCHRIE) a Tessy Vanceovej (LUCY BELLOVÁ), pre ktorých je cesta k odhaleniu páchateľa cestou z tmy na svetlo. Tessa a Steve sú špecialistami vo svojom odbore, ale každý z nich má vlastný spôsob vyšetrovania. On je puntičkársky, pragmatický a prísne logický, ona pracuje intuitívne a srdcom. Dvojica však tvorí neoceniteľný tím, ktorý spoločne čelí násiliu, intrigám a nevypočítateľným mysliam zločincov. Tessa a Steve by svoje prípady nemohli riešiť bez úzkej spolupráce so svojimi kolegami, predovšetkým súdnou patologičkou doktorkou Imogen Tootsie Soamesovou (GLENDA LINSCOTTOVÁ), excentrickým súdnym znalcom, starším seržantom Lanceom Fiskom (GEOFF MORELL) a policajnou fotografkou Dee Suzeraineovou (JENNIFER KENTOVÁ). A pravdaže, nemôže chýbať ani pevná ruka šéfa detektíva inšpektora Malcolma Thornea (GARY DAY), ktorý by dokázal očariť aj samého diabla. Títo profesionáli spoločne prežívajú nielen vzrušenie z prípadov, ale aj úspechy a neúspechy. Oddelenie vrážd je však aj o iných veciach, než len o vraždách. Je to príbeh súcitných ľudí, ktorých mravné záväzky pokračujú aj mimo pracoviska a zasahujú aj do ich súkromných životov. Keďže pracujú v prostredí plnom temných osudov, ich prostriedkov na prežitie je humor a ich svätyňou domov.(csfd)



  
 
[Obrázek: yhiWyb9.jpg]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 26.5.2019

What/If

Drama / Thriller
USA, 2019, 8 h 18 min 66%
Tvůrci: Mike Kelley
Režie: Phillip NoyceMaggie KileyJill MaxcyJ. Miller T… (více)
Scénář: Mike Kelley
Kamera: Jeffrey C. Mygatt
Hudba: Fil Eisler
Hrají: Renée ZellwegerDave AnnableBlake JennerJane LevyKeith PowersSamantha Marie WareLouis HerthumSaamer UsmaniDaniella PinedaGabriel MannTyler RossRichard WhitenDavid BarreraNana GhanaViolet HicksJuan CastanoJohn Clarence StewartMonique Kim


[Obrázek: 163432427_d3a752.jpg?h180] Citace (Edna)Každá řada seriálu sleduje, co se stane s lidmi, kteří se rozhodnou dělat nepříjemné věci, které dokáží naprosto změnit směr jejich životů.



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 01.6.2019

Rád bych si zahrál v nějakém westernu, říká Noční král alias Vladimír Furdík

[Obrázek: hqdefault.jpg] Citace: Začínal jako kaskadér a dnes je globální hvězdou díky roli Nočního krále v seriálu Hra o trůny, který nedávno za obrovského zájmu skončil. Slovenský herec Vladimír Furdík v pořadu Události, komentáře prozradil, jaké bylo natáčení populární série a jaké jsou jeho další plány. „Byl bych šťastný, kdybych si mohl zahrát v nějakých westernech,“ uvedl v rozhovoru se Světlanou Witowskou. Rozhovor obsahuje spoilery z poslední série......

Čtěte → [Obrázek: 7Tq0Ghy.png]




Swamp Thing 

Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2019, 13 h 76%
Režie: Toa FraserLen Wiseman
Scénář: Gary DaubermanMark Verheiden
Kamera: Pedro Luque
Hudba: Brian Tyler
Hrají: Henderson WadeJennifer BealsAndy BeanVirginia MadsenDerek MearsWill PattonCrystal ReedMaria StenKevin Durand


[Obrázek: 163517437_08bb80.jpg?h180] Citace (Edna)Pod produkčním dohledem Jamese Wana se na novou stanici DC Universe podívá i jeden z členů širšího kádru Justice League Dark. Nový Bažináč má jasný úkol: Dát zapomenout na hrozivé filmové inkarnace z osmdesátých let.



[Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - hoss - 01.6.2019

The Son

Drama / Western

USA, 2017–2019, 14 h 32 min (Minutáž: 42–49 min)
Tvůrci: Brian McGreevy, Lee Shipman
Režie: Kevin Dowling, Tom Harper, Olatunde Osunsanmi, Jerem… (více)
Scénář: Brian McGreevy, Lee Shipman, Cami Delavigne, Kevin Murphy
Kamera: George Steel, Todd McMullen
Hudba: Nathan Barr
Hrají: Zahn McClarnon, Tatanka Means, Paola Nuñez, Pierce Brosnan, Henry Garrett, Jess Weixler, Electra Avellán, Sydney Lucas, David Wilson Barnes, Elizabeth Frances, Carlos Bardem, Richard Dillard, J. Quinton Johnson, Jacob Lofland, James Parks, Liz Tabish, Alex Livinalli, Nick Stevenson, Manuel Uriza, Wendy Crewson, Brett Rice, Ryan Lee, Kathryn Prescott, J.D. Evermore, Adrian Sparks, Sara Tomko, Jennifer Griffin, Megan Heyn, Anna Lise Phillips, David Midthunder, Shane Graham, Marc Menchaca, Leticia Magaña, Seth Meriwether, Elliot Villar, Caleb Burgess, J. LaRose, Natan Cruz, Matthew Posey, Marco Perella, Sean Stone, Ulysses Montoya, Isaiah Cox, Jon Michael Davis, Johnny Ray Gibbs, David Sullivan, Lois Smith, Jeremy Bobb
Střih: Josh Beal, Lynne Willingham, Lauren Connelly, Chris G. Willingham
Scénografie: Cary White
Kostýmy: Catherine Adair, Lahly Poore
[Obrázek: 163344172_a724a5.jpg?h180]




                    
  
[Obrázek: yhiWyb9.jpg]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 02.6.2019

Into the Dark

Horor / Thriller
USA, 2018–2019, 18 h (Minutáž: 90 min) 61%
Režie: Paul DavisPatrick LussierNacho VigalondoSophia… (více)
Scénář: Sophia TakalAdam GainesGregg ZehentnerScott B… (více)
Kamera: Scott WinigLyn MoncriefMark Evans
Hudba: The Newton BrothersMichael WandmacherBear McCre… (více)
Hrají: Tom BatemanDermot MulroneyRebecca RittenhouseTembi LockeAurora PerrineauDavid HullRay SantiagoMax AdlerChasty BallesterosDale DickeyRaymond ForchionSasha GreyHarvey GuillenPatrick HumeKatie WilsonNyasha HatendiIsabella AcresMelissa BerglandMeredith SalengerJon DalyDiane SellersSuki Waterh


[Obrázek: poster-44866c491fe98e14709722f748528c29.png] Citace (Edna): Into the Dark je hororový seriál, který je zamýšlen jako antologie, kdy každá epizoda bude mít samostatný uzavřený příběh. Všechny epizody jsou inspirované nějakým americkým svátkem. Za seriálem stojí tvůrce Jason Blum, který se podílel na hororech Uteč, Očista či Paranormal Activity.



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - hoss - 05.6.2019

Nutné k přežití

 [Obrázek: 159572086_463ca5.gif] Man vs. Wild


Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2006, 26x45 min 90%
Režie: Andrew Barron, Tony Lee
Účinkují: Stephen Shearman, Bear Grylls
Producenti: Tony Lee
Střih: Mike Denny
Zvuk: Sean Millar, Andrew Yarme, Freddie Claire

[Obrázek: 53835_e521e2.jpg?h180]
CITACE:
Boj o přežití - průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve zvláštních jednotkách armády Velké Británie. Byl vytrénovaný jako expert na přežití v nejtěžších podmínkách. Zdolal Mount Everest, přeplaval severní Atlantický oceán a vyšel na vrchol Himalájí. Byl na místech, na kterých by obyčejný člověk s velkou pravděpodobností přišel o život.(CSFD)



 

[Obrázek: yhiWyb9.jpg]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 08.6.2019

Netflix v červnu 2019: pokračování Black Mirror, konečná pro Jessicu Jones

[Obrázek: https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2F...ason-2.jpg] Citace: Ani s příchodem teplejších letních měsíců nás Netflix nepřestává zásobovat novým obsahem z vlastní produkce. Hlavním tahákem mezi červnovými originály bude pátá řada seriálu Black Mirror. Podívejte se na kompletní seznam premiér na Netflixu......

Čtěte → [Obrázek: rI71bwK.jpg?1]



Roky a roky

[Obrázek: 159572086_463ca5.gif] Years and Years
Drama
Velká Británie, 2019, 5 h 54 min 81%
Tvůrci: Russell T. Davies
Režie: Lisa MulcahySimon Cellan Jones
Scénář: Russell T. Davies
Kamera: Tony Slater Ling
Hrají: Russell ToveyJade AlleyneMaxim BaldrySharon Duncan-BrewsterJessica HynesRory KinnearRuth MadeleyT'Nia MillerAnne ReidEmma ThompsonLydia WestZita SattarAlexander ArmstrongTamar BaruchKieran O'Brien


[Obrázek: 485463-9de293238d7770f5d024cec89128dbf8.jpg] Citace: Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti a zobrazuje životy troch generácií jednej rodiny v rokoch 2019 až 2034. Dej je situovaný do doby po brexite, ekonomickom nástupe Číny, migrantskej krízy na Ukrajine a druhého prezidentského obdobia Donalda Trumpa.(matolas)



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 09.6.2019

První řady seriálu Zaklínač se skutečně dočkáme letos v prosinci

 Citace: Natáčení první série je již za námi, a proto se nyní řeší samotná premiéra. Dosud bylo jisté, že se první řady dočkáme ještě letos, nyní ale máme potvrzen měsíc premiéry......

Čtěte → [Obrázek: dumlJwT.png?1]



Mistr iluze 

[Obrázek: 159572019_fcfacc.gif] Deception
Drama
USA, 2018, 9 h 18 min (Minutáž: 42–43 min) 74%
Tvůrci: Chris Fedak
Režie: David NutterMichael LehmannMichael SmithKevin… (více)
Scénář: Chris FedakElizabeth PetersonKai WuNelson Gre… (více)
Kamera: John LindleyDavid JohnsonJack Donnelly
Hudba: Nathaniel BlumeBlake Neely
Hrají: Jack Cutmore-ScottAmaury NolascoIlfenesh HaderaVinnie JonesJustin ChonLenora CrichlowElliot VillarLaila RobinsStephanie CorneliussenHal OzsanAdrian AlvaradoJess WeixlerJohn SheaKevin CorriganEvan ParkeDaniel LondonFrank HartsBilly ZaneMike FaistJesse Bradford


[Obrázek: 162403988_836584.jpg?h180] Citace: Cameron Black působí jako velmi úspěšný kouzelník. Když je však zatčen pro vraždu, vyjde najevo, že má ve skutečnosti dvojče, s pomocí kterého kouzelnické triky provozuje. Za vraždu je nakonec zatčen a uvězněn bratr Jonathan a Cameronovi nezbývá než nabídnout své služby FBI, pokud chce bratra dostat z vězení ven.(TV Nova)

Gogo333 [Obrázek: 3.gif]
Úspěšný kouzelník je zatčen za vraždu, kterou neudělal a díky tomu se provalí, že má bratra dvojče. Oba jako kouzelníci skončili a je teď na bratrovi, aby našel pravého vraha a osvobodil svého bratra z vězení. Samozřejmě přitom musí spolupracovat s FBI jako konzultant, ať máme nějakou tu vatu do jednotlivých epizod. Hlavní postava mě nijak nezaujala, za to vedlejší postavy jsou moc fajn, hlavně Vinnie Jones (Galavant), Amaury Nolasco (Prison Break) a Lenora Crichlow (Being Human). Bohužel moc prostoru nemaj a člověk si jich neužije. Hlavní příběh, který se tam v prvním díle rozjede, vypadá zajímavě a trošku to připomíná filmy Now You See Me bohužel většinou je zatlačen do pozadí a každou epizodu se řeší nějaké případy. V podobném stylu je spousta seriálu a tenhle nijak extra nevybočuje (až teda na slušné vedlejší herce) a třeba Perception mi přišlo zábavnější.



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]


RE: Zajímavé tipy na seriál - Rossi D - 15.6.2019

Agent CIA v Černobylu. Ruská stanice točí vlastní verzi jaderné havárie

[Obrázek: ffeeee16-8f00-4c9a-8282-1f8f4b4c2c46.jpg] Citace: Ruská stanice NTV pracuje na seriálu, který ukáže havárii jaderné elektrárny Černobyl z jiné stránky, než učinila úspěšná série HBO. Seriál je nyní v postprodukci.......

Čtěte → [Obrázek: SHlE2gQ.png]



Good Omens

Komedie / Fantasy
Velká Británie, 2019, 5 h 35 min (Minutáž: 51–60 min) 85%
Tvůrci: Neil Gaiman
Režie: Douglas Mackinnon
Předloha: Neil Gaiman (kniha), Terry Pratchett (kniha)
Scénář: Neil Gaiman
Kamera: Gavin Finney
Hudba: David Arnold
Hrají: Adria ArjonaAriyon BakareNed DennehyJon HammMichael McKeanGeorg NikoloffMiranda RichardsonMichael SheenNina SosanyaDavid TennantJack WhitehallNick OffermanFrances McDormandJennifer ArmourReece ShearsmithLaura Evelyn


[Obrázek: 163336739_a24de4.jpg?h180] Citace: Blíží se konec světa. Armády Dobra a Zla se shromáždily, vynořila se Atlantida, všude to vře, čtyři jezdci apokalypsy jsou připraveni vyjet. Vše se zdá být předurčeno ke svému konci. Anděl Azirafal (Michael Sheen) a démon Crowley (David Tennant) žijí na Zemi mezi smrtelníky již od Počátku a za tu dobu si na svůj životní styl zvykli, tedy zpráva o blížícím se Konci je příliš nepotěší. Kdyby jen nezašantročili nově zrozeného Antikrista, pak by možná ještě byl čas zvrátit Osud...(LenkaStr)

Radek99 [Obrázek: 4.gif]
Dost povedená seriálová adaptace knihy Terry Pratchetta a Neila Gaimana Dobrá znamení...britský look, styl humoru, příjemný vizuál i vtipné hlášky, navíc ústřední andělsko-démonská dvojice je neodolatelná...David Tennant a Michael Sheen jsou dokonale obsazení... Originální je i samo ústřední téma - pojmout Armageddon takto vtipně je opravdu trefa do černého... :-) Postavu Azirafala jsem si tak oblíbil, že si dodatečně přečtu i knižní předlohu...

misterz [Obrázek: 4.gif]
Zo začiatku som si hovoril, že to asi vypnem, akosi som sa nemohol dostať na vlnu chémie, ktorá prebiehala medzi tými dvomi. Ale od druhej časti som si celý ten roztomilo absurdno-naivný príbeh šmrncnutý inteligentným britským humorom s náznakmi satiry vyslovene začal užívať. Nič nie je čisto biele alebo len čierne, obyčajne platí, že zlatou strednou cestou viac dosiahneš. Slušný nadpriemer. 80/100



[Obrázek: Nof7AYf.png?1] [Obrázek: yhiWyb9.jpg] [Obrázek: a0jd4pU.png?1] [Obrázek: dumlJwT.png?1]