XBMC-Kodi.cz
KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? (/prispevek-kodi-v-tv-sony-bravia-neumi-dts)

Stran: 1 2


KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - parodia - 29.12.2017

Jsem trochu rozčarován z Kodi instalovaném na Androidu v TV Sony Bravia.
Skvělá rychlost a přehrávání 4K, ale absolutní problém se zvukem, umí průchod zvuku do AV receiveru pouze Dolby. Chybí absolutně možnost v nastavení DTS, DTS HD a Dolby HD. 

Má to někdo vyřešené, nebo se mám vrátit zpátky ke krabičce? (Rpi3 a S912)

Navíc v televizi Sony je Android úplně k pláči, nejde odstranit položky doporučené, některé programy jsou tam natvrdo atd.

Používám pouze Kodi, ale android v TV se stále nějak hlásí ke slovu, reaguje na tlačítka dálkového ovládání, no hrůza.
Čekám až někde objevím dualboot.....


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - leondm - 01.1.2018

Mam Sony KD55XE9005 a Sony STR  DN1080, myslim ze dobra kombinace.
Zvuk z tv pres ARC do recieveru.Z Kodi dostanu maximalne DD5.1.
Pokud do tv poslu signal pres HDMI napr. z PS4, nebo z Dreamboxu (StreamCinema) tak pres TV mi DTS do recieveru normalne jde.
Zkousel jsem i SPMC, vysledek stejny.
Asi by chtelo vyzkouset nainstalovat do tv nejaky jiny player, jestli je vubec mozne z aplikaci prehravat zvuk DTS.
Resi se to i na zahranicnich forech a bezuspesne.


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - parodia - 02.1.2018

jj, přesně jak píšeš, DTS dostanu pouze z externí krabičky připojené přes z TV. TV sony KD65xe8596 a STR DN810.
Jestli to nemají naschvál blokované....


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Nexuss - 02.1.2018

je mozne dostat aj DTS z KODI v androide, viac popisane je tu http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kodi-17-6-v-androidu-nejede-prostorovy-zvuk-do-av-receiveru?pid=34355#pid34355 , treba ale dat pozor kedze ide o neoficialnu verziu a ak pustite video so zvukovou stopou, ktoru receiver nepodporuje tak to bude vydavat velmy neprijemny hlasny zvuk


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Klew711Kodi - 30.3.2018

Čau, tak v Kodi DTS nejde rozchodit v SPMC to jelo ale dneska mi moje SONY udelalo aktualizaci software a uz to DTS nejde nikde. Budu rád když se najde chytra duše, která najde řešení.


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - HONZAK1 - 03.9.2018

Zdravím, nějaký posun ohledně DTS přímo z TV SONY? Díky


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - BBaron - 09.9.2018

Nooo tak nejako vas sklamem. ARC nema podporu pre Dolby TrueHD/Atmos ani DTS-HD Master Audio/:X. Podpora pre tieto formaty je az v eARC, ktore je v niektorych modelovych radach TV z roku 2018/2019. Takze ak chcete podporu pre tieto kodeky, tak musite kupit aj novu telku ... ale treba sa presvedcit, ze ma podporu na eARC (HDMI 2.1)
gl&hf

PS: mna to tiez nastvalo, ked som zistil, ze cez ARC nedostanem tieto kodeky do receivera, kedze mam starsi receiver, tak mam este moznost kupit novy receiver, kedze ten aktualny je uz celkom dost stary a nema ani LANku Big Grin ale zasa, preco by som ho menil, ked slape ako hodinky, ze? Telku som kupoval koncom minuleho roka a kedze ma 10bit display s HDR a celkom dost velku uhlopriecku (65"), tak najblizsich par rokov sa nechystam telku menit. Zostava uz len vymena receiveru (toto mne pomoze, lebo som si nekupoval telku s androidom, pouzivam nvidia shield na prehravanie. Co som pozeral SONY telky s androidom, tak tie tam maju celkom dost slabe CPU, tak som sa rozhodol pre shielda)


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Esquilax - 02.10.2018

Myslel jsem, že mě klepne, když jsem zjistil, že z televize za 40 tis. nedostanu zvuk, který jsem měl z deset let staré TV za 8.
Můžete mi poradit, jak to vyřešit za co možná nejméně peněz? Moje současné zapojení Mi Box - hdmi- TV- arc hdmi - 4.1 soundbar. Pouštím na tom filmy s DTS a DD. (nebo bych alespoň rád pouštěl)

Díky za rady


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - BBaron - 02.10.2018

Kód:
Mi Box - hdmi - receiver (4K HDR) -- hmdi - TV
                                                                     \- optika - soundbar

asi takto nejako. Ja mam z momentalne ARC do receiveru a odtial kablom do reprakov. Nemam ale 4K HDR receiver, takze preto ten ARC, inak by som mal vsetky vstupy zapojene do receivera a odtial jeden hdmi do TV.


KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Esquilax - 02.10.2018

To současné zapojení mi umožňuje používat jen jeden ovladač. TV se domluví jak s Mi Boxem tak přes acr se soundbarem. O to předpokládám přijdu a nevyhnu se nákupu recieveru? A teď jaký?


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - BBaron - 03.10.2018

O to ovladanie neprides, receiver tiez podporuje hdmi-cec. Ja teraz zapnem shielda a zapne sa mi aj telka aj receiver - repraky su zapnute stale, ale ked nedostavaju signal, tak sa uspia (mam velky subwoofer s aktivnym zosilovacom)
Ktory receiver si kupis je uz len cisto na tebe, ale mam pocit, ze by mal byt HDCP 2.2 a potom ti HDR pojde, ale pre istotu by som este zistil, ze ci ma podporu pre HDR 4:4:4 alebo BT.2020 alebo HDR10 (mozno aj HLG - toto sa pouziva na satelitoch pre HDR) proste je to len na tebe ;-)


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Speeder - 14.12.2018

Zdravím.

Zrovna jsem se šel poohlédnout, jestli někdo má stejný problém jako já, tedy že cokoliv je na Kodi s jiným zvukem než AC3 5.1 (Dolby Digital), nehraje jak má. Mám Evolveo Android Box a je píchlej do AV receiveru na vstup Stream box. V Kodi mám povolen průchod. Když je zvuk v DD, receiver to sežvejká, rozsvítí se na něm kontrolka Dolby a hraje to korektně. Když pustim něco s DTS, nerozsvítí se nic a hraje jen stereo.


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Foolproof - 14.12.2018

Půl roku jsem se trápil s podobným android zgarbem od stejné firmy, naštěstí pro čip 912 udělali LibreElec, no a neřeším nic, všecko funguje.
Mohu jenom doporučit.
Pokud trváš na Androidu, tak použít forky jako SPMC nebo FTMC, DTS jelo, ale 7.1 jsem z toho nedostal. Na libre jede i Atmos, EAC3, DD+, True HD DD i 7.1, DTS HDMA, zkrátka vše.
Další cesta v Androidu je přes external player, mně fungoval nejlépe Archos, akorát co přehrál, to si zařadil do své library, která vůbec není špatná, ale s Kodi je to duplicita.
Přeji hodně úspěchů a pevné nervy........


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Speeder - 15.12.2018

Dnes jsem udělal pár pokusů. V Android boxu mám ještě BS player. Stáhnul jsem testovací videa pro DTS. Flashku jsem píchnul do boxu a pustil. Receiver opět nerozpoznal DTS. Pak jsem flashku píchnul do televize a přes ARC zvuk poslal do receiveru. No a DTS na receiveru se rozsvítilo a hrálo to jak má. Jen pro info, zatím mám osazen jen předek. Včera jsem doplnil center, takže momentálně 3.0.

Tak jdu načíst něco o SPMC a FTMC. Nebo zkusit ještě něco dalšího krom toho BS playeru, i když se obávám, že to dělá samotnej box a ne soft. Rád bych to zmáknul bez výměny android boxu za jiný zařízení.

EDIT: Jaké mám možnosti s Evolveo Android box Q5 4K? Verze android píšou 5.1.1


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Foolproof - 15.12.2018

Citace: Přehrávač docela úspěšně skrývá konkrétní označení procesoru, Nejbližší identifikací je čtyřjádrový 2GHz procesor Amlogic.

Na stránce Evolveo je Amlogic S905, takže by neměl být žádný problém s LibreElec na SD kartě, Android zůstane netknutý.


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Speeder - 15.12.2018

CPU-Z píše 4x ARM Cortex-A53 @ 2,02GHz.


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - Foolproof - 15.12.2018

http://www.evolveo.com/cz/android-box-q5-4k

Tady je 905, jediné, co můžeš ztratit, jsou prachy za SD kartu, ale pro ni se nějaké využití snad najde, kdyby to nefungovalo. Já myslím ale, že je to jedno a to samé viz např. rubrika Specifikace u:
https://www.amazon.co.uk/Amlogic-Cortex-2-0GHz-Streaming-Android-Black/dp/B01HM7CHG8


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - jeyare - 31.1.2019

podla Sony v novom Oreo upgrade bude podpora :
Sony/MediaTek added ENCODING_DTS and ENCODING_DTS_HD (eARC only) for their Master Series (AF9 & ZF9).
Takze som zvedavy, uz prisla pozvanka do telky o dostupnosti, stale vsak nejde stiahnut.
zda sa, ze MediaTek bol nakopnuty do ... aby konecne dotiahol tento problem. Otestuje, dam vediet.
Nizsie rady TV zatial be z supportu pre DTS.


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - jeyare - 10.2.2019

@ aktualizacia na Oreo v TV Sony podla vsetkeho priniesla unahleneho mozno beta Release candidate. Citanie na: comu ity sony je poucne. Vrele doporucujem hold back do momentu, kym to sony opravi. Skvely vykon pre premiove rady HW.


RE: KODI v TV Sony Bravia neumí DTS? - indy - 13.2.2019

DTS zvuk som konečne po mesiaci krvopotného skúšania dostal z KODI do telky aj zosiku. Zapojený mám Mi Box. Zožerie ho, ale chce to fintičku v nastavení KODI... Štandartne to totiž púšťa max. len DD5.1 aj keď máte zapnuté "preposielanie zvuku".