XBMC-Kodi.cz
H96 PRO+ - sekanie boxu - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - software (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-software)
+--- Fórum: Operační systémy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-operacni-systemy)
+---- Fórum: Android / Android TV (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-android-android-tv)
+---- Téma: H96 PRO+ - sekanie boxu (/prispevek-h96-pro-sekanie-boxu)

Stran: 1 2


H96 PRO+ - sekanie boxu - seatik - 19.2.2018

Zdravim chalani
Som tu novy a zbezne som prebehol forum a podobny problem som nenasiel tak sa spytam takto.
Kupil som z GB hore uvedeny box s 3GB RAM/32GB . Je tam Amlogic 912 a Android 7. Po zapojeni som odinstaloval Kodi lebo tam nebol PVR klient a nainstaloval z GP. Problem je ze mi ten box dost seka. Zaznamenal som to jak pri YT videach tak hlavne v Kodi na Prima play,ale aj ine archivy. Chvilu ide potom ho sekne ,zvuk ide ale obraz naskoci zase az po chvili. Tak isto nejake trailery na filmy cez Kodi. NIekde som zachytil ze ten box s tym Amlogicom 912 ma problem z Kodi 17 ohladom kodeku ze treba dat Kodi 16. Ale ked som dal 16 vobec mi video nespustilo a hodilo ma na hl.obrazovku boxu. Este musim vyskusat videa na usb ako to ide. Vsimol som si ze ikona wifi skace na poslednych polickach hore dole,tak neviem ci to moze byt tymto? Box maju deti v izbe tak ide len cez wifi. Skusim ho este asi pripojit na priamo cez kabel ci to bude robit. 

Nema niekto skusenost s tymto boxom v com by eventualne mohol byt problem?
Predtym som mal Tanix TX2 a na tom istom mieste isel Kodi v pohode bez zaseku, az na hry tak preto som kupil ten H96 s lepsou grafikou. Zo zaciatku isiel ok ale teraz na hrach tiez obcas seka. 

Vdaka za kazdy postreh


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - rado2402 - 09.12.2018

(19.2.2018, 23:57)seatik Napsal(a): Zdravim chalani
Som tu novy a zbezne som prebehol forum a podobny problem som nenasiel tak sa spytam takto.
Kupil som z GB hore uvedeny box s 3GB RAM/32GB . Je tam Amlogic 912 a Android 7. Po zapojeni som odinstaloval Kodi lebo tam nebol PVR klient a nainstaloval z GP. Problem je ze mi ten box dost seka. Zaznamenal som to jak pri YT videach tak hlavne v Kodi na Prima play,ale aj ine archivy. Chvilu ide potom ho sekne ,zvuk ide ale obraz naskoci zase az po chvili. Tak isto nejake trailery na filmy cez Kodi. NIekde som zachytil ze ten box s tym Amlogicom 912 ma problem z Kodi 17 ohladom kodeku ze treba dat Kodi 16. Ale ked som dal 16 vobec mi video nespustilo a hodilo ma na hl.obrazovku boxu. Este musim vyskusat videa na usb ako to ide. Vsimol som si ze ikona wifi skace na poslednych polickach hore dole,tak neviem ci to moze byt tymto? Box maju deti v izbe tak ide len cez wifi. Skusim ho este asi pripojit na priamo cez kabel ci to bude robit. 

Nema niekto skusenost s tymto boxom v com by eventualne mohol byt problem?
Predtym som mal Tanix TX2 a na tom istom mieste isel Kodi v pohode bez zaseku, az na hry tak preto som kupil ten H96 s lepsou grafikou. Zo zaciatku isiel ok ale teraz na hrach tiez obcas seka. 

Vdaka za kazdy postreh

Ahoj,

mam ten isty problem. Skoda ze som tvoj prispevok videl az potom ked som ten box kupil :-(. Poriesil si to nejak? Tiez som dal Kodi 16 a tiez mi to spadne hned.

Dik


H96 PRO+ - sekanie boxu - Azazael - 09.12.2018

V prvom rade by som to skúsil cez kábel a nie wifi, a potom https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest

Ci sa neprehrieva.


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Foolproof - 10.12.2018

A nebo přejít třeba na CoreElec, mám sice jiný stroj, ale se stejným čipem a vyřešilo to všechny problémy. Pokud je to na SD kartě, tak se Android neztratí a děti mohou vesele pařit, kliknout na "Reboot from internal" by se mohly naučit.


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - chuty - 07.10.2019

Mal som podobny problem s H96max. Stacilo vymenit HDMI kabel. Tie kable z ciny co su tv boxom su k nicomu.


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - playman22 - 08.10.2019

To s tými káblami je inak sranda.. Ja som sa trápil niekoľko dní s CEC, ktoré mi nefungovalo a úplnou náhodou som box pripojil k druhému káblu po odpojení, na ktorom mi to zrazu už šlo.. Ten kábel, na ktorom to nešlo, som pripojil k druhému boxu a na ňom už ide aj CEC Big Grin úplná nechápačka, ale tak čo už.. Hlavne, že to ide.
Ps: Všetky káble sú z číny, ale trafiť sa do dobrého je umenie a aby všetko fungovalo, je skôr zázrak Big Grin


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Braby - 06.1.2020

H96 PRO+ Android 7, taky jsem ho měl,stejná konfigurace.... to samé se stávalo i u mého boxu.Netuším co to mohlo být,vyzkoušel jsem všechno i kabel,různá nastavení atd.Dokonce fork Kodi verze s názvem KDMC inplementovaná v TV BOXU mi ukazovala rozlišení 6K na mé skromné TV s max rozlišením 1080p.Zvláštní je,že v KDMC nebo pak v doinstalované KODI( 17.3 ) jsem měl políčko na přístup na AMcodek.Takže Mediacodek povrchový,Mediacodek a AMcodek...v sekci přehrávače.Různě jsem překlikával,ale spíše to byl větší problém než jindy.Nainstaloval jsem SPMC 16 a dokonce jsem mohl i přepínat v nastavení ale ručně frame rate ( bylo to spíše naškodu )....Neskutečnej chaos....pak jsem se dozvěděl,že Android 7 nepodporuje čipy Amlogicu ( ????? )......nic........chtěl jsem přehrát firmware ... a bum ... nepovedlo se,Amlogic Burning tool mi vždy vyhodil hlášku,že je závada snad asi na RAMce,takže nešlo firmare přehrát...Zhasnul a ahoj........teď slouží jako těžítko.Přitom Amlogic je docela spolehlivý.
Po čase jsem někde dočetl,že občas do TV BOXů dávají nekvalitní RAMky... zajímavé,že uživatelé dost často zmiňovali TV BOXY řady H96 max a PRO+ od Amlogicu.


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - playman22 - 06.1.2020

Prehrať rom cez twrp pomocou microSD karty si neskúšal? Ja už na burning tool kašlem, odkedy som sa s ním trápil pol dňa (X96 Max). Cez kartu a twrp som to mal za 10 minút. Rovno som si spravil aj zálohu, čiže sa to tak, či tak oplatí robiť cez twrp.


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Braby - 07.1.2020

Už je pozdě,tv box je asi nefunkční,ale díky za info...možná se k němu ještě vrátím


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - playman22 - 08.1.2020

Čisto len pre info, že aj také sa dá:
Keď je hardbricknutý, tak je stále šanca ho prebudiť k životu. Už sa mi podarilo unbricknúť zariadenia. Trebalo skratovať nožičky na procesore a tak skratované pripojiť k USB na PC. Trochu hardcore a nebolo mi všetko jedno, ale šlo to Big Grin


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Braby - 08.1.2020

Jo jo,něco podobnýho jsem viděl na YTB a vyzkoušel jsem,ale bohužel bez výsledku.Měl jsem to zaplé na TV a postupně zkratovával dvojice pinů...bohužel jen občas blikla TV,jakoby zmizel signál.Možná jsem postupoval blbě nebo nepřesně.
Nikam dál jsem zatím nedošel a TV BOX je zatím v šuplíku.
Je to asi závod na delší trasu    95 95 95


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - playman22 - 08.1.2020

Na TV ti to ani nič nevyhodí, lebo systém je poškodený (alebo tam ani nie je), teda nie je funkčný hdmi výstup. Treba to pripojiť pomocou usb k pc a on sa chytí a dá sa prepáliť romka cez burning tool


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Braby - 08.1.2020

....zajímavé ....odzkouším   díky


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Braby - 11.1.2020

Burning tool mi po cca 3 sekund napíše něco jako chyba Ram a instalace se přeruší.Vyzkoušel jsem všechny usb porty i sd port a vždy to samé.


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - playman22 - 11.1.2020

Je možné, že je chyba úplne iná (ram?), než hardbrick. Myslím, že mne žiadne zariadenie burning tool ani nenašiel vtedy, kým som nespojil 2 nožičky na procesore.
Inak píšem o takomto riešení hardbricku:
https://youtu.be/Hgw4S6RgRBE


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Braby - 11.1.2020

Díky moc !!!! .... až budu mít čas,tak "zaútočím" znovu na tv box


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Braby - 12.1.2020

.... neúspěch ... vždy mi to napíše po 2 vteřinách chybu :

(0x10105002)Romcode/Initialize DDR/Read initialize status/USB ...
Ozkoušeno i jiné porty usb a i jiné piny.
Amlogic Burning Tool 2.0.9 + ovladače ... a na netu moc neporaděj nebo jsem nic bližšího nenešel.


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - plesi - 12.1.2020

Stáhni si poslední verzi USB_Burning_Tool_v2.1.7.3.zip
Velikost: (8.03 MB)

Ověř zda jsou správně nainstalované ovladače a
ujisti se že používáš správný FW pro svůj box.


H96 PRO+ - sekanie boxu - x2x2 - 12.1.2020

Uz nemam tento box ale ked som ho mal mal som ten isty problem. Mne pomohlo ked som prpajal box v burning tools na USB a mal som ho zapojeny aj v sieti.

Philips AndroidTV


RE: H96 PRO+ - sekanie boxu - Braby - 12.1.2020

I varianta do sítě mi nepomohla....... stahnu ještě tedy nejnovější burning tool.
Ovladače mám nejnovější neboť mi NTB připojí a načte v burning tool usb port tv boxu.
FW mám přímo na tento box i jiné.
...zatím nic...