XBMC-Kodi.cz
Raspberry Pi 4 - 2019 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - Raspberry Pi (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-raspberry-pi)
+--- Téma: Raspberry Pi 4 - 2019 (/prispevek-raspberry-pi-4-2019)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - playman22 - 18.11.2019

https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-rpi4-nejde-zvuk-z-hdmi


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - HaVecko - 18.11.2019

Mohu potvrdit, u UGreen jsem také skončil. TOPK také není špátná značka. (omlouvám se za přidání OT). Je otázkou, zda je to kabelem. V každém případě je to první věc, kterou bych zkusil vyměnit pokud jiné možnosti selžou. CEC většinou nabíhá bez problémů.


Raspberry Pi 4 - 2019 - hfx9 - 20.11.2019

Tak další pokus:
Tentokrát žádný scrapper ale přidal jsem filmy s nastavením local only.
Vše proběhlo v pohodě a žádný restart.

Ale
Když jsem do knihovny vstoupil, tak se začali obrázky filmů načítat a při tom se RPi4 restartovalo.

Musím říct že načítání filmů do knihovny bylo oproti odroidu C2 a N2 hrozně pomalé.

Začínám mít pocit že 1GB paměti není pro kodi dost.

Teď to nechám chvilku v testovacím provozu a když to bude dělat problémy dám zpět Odroid C2 a bude klid.


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - Client - 20.11.2019

@hfx9 Ty sis fakt pořídil RPi 4 s 1GB operační paměti?! No, to tě lituji.


Raspberry Pi 4 - 2019 - hfx9 - 20.11.2019

Koupil jsem ho na test hned jak byl na rpishopu k dispozici.

Na chatě splnil svoji funkci a příjem dvbt2 zvládl skvěle.

To že teď nepobere moji domácí knihovnu filmů je věc druhá.


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - postcd - 20.11.2019

(17.11.2019, 20:58)hfx9 Napsal(a): By mě zajímalo co se na straně csfd změnilo že to takhle blbne.
třeba nic, zkus kontaktovat toho vývojáře kodi modulu pro csfd.

(17.11.2019, 21:09)djh Napsal(a): RPi4, nainstaloval jsem poslední LibreELEC, ale nefunguje mi zvuk a ani nelze ovládat pomocí ovladače k televizi
To může být kabelem, stačí ověřit zda bude ten samý kabel fungovat s RPi2. Zkusit jiný kabel. Já RPi4 mám a zvuk i ovládání přes TV ovladač funguje. Viz. link níže v mém podpise. Já jsem v RPi4 nemusel nic nastavovat a Libreelec mám také.


Raspberry Pi 4 - 2019 - wolwzz - 21.11.2019

Vazne myslite ze je 1gb ram na kodi malo? Ja mam coreelec na kiii pro kde je s912procak a vzhledem k tomu ze jsem nejakou dobu laboroval s chlazenim tak jsem v ruznych situacich kontroloval teplotu kde je shodou okolnosti i zaplneni ram. Nikdy tam vic jak 1gb nebylo. Mam 3gb verzi a vetsinou se to pohybuje do 700mega maximalne jsem tam videl 800, ale vic tam nikdy nebylo.


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - postcd - 21.11.2019

(21.11.2019, 1:10)wolwzz Napsal(a): Vazne myslite ze je 1gb ram na kodi malo?

Kdo ví jaké používáš rozšíření a kolik načítají dat a jakých dat. Já mám třeba jen tvheadend rozšíření a stačilo by mi kdyby RPi4 na kterém běží LibreElec+Kodi+TV stream mělo 512MB RAM.


Raspberry Pi 4 - 2019 - hfx9 - 21.11.2019

Já striktně taky netvrdím že je 1 GB paměti málo, jen mi to tak případná.

Pokud porovnáme odroid C2 s 2 GB a RPi4 s 1 GB paměti, tak odroid je raketa kde vše funguje rychle a bezproblémově.

Přijde mi jako by RPi4 nestíhal prekreslovat obraz, protože ikdyž procházím knihovnu s filmy, tak je pohyb pomalej, divně vykreslovanej. A to jsem kontroloval co mám v config.txt za hodnotu gpu_mem a je tam 320 což je víc než se obecně doporučuje.

Opravdu nevím co už by s RPi4 mohlo být.
Jak už jsem psal, na chatě kde sloužil jako setopbox na dvbt2 a přehrávač ze StreamCinema vše jelo v pohodě.

Jen teď s knihovnou to má problém a sekne se to.


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - Client - 21.11.2019

@hfx9 Jakékoliv zkušenosti typu "já mám ... a stačí mi 512, 1 GB, ... atp.) je k ničemu. Záleží, jako ostatně u jakéhokoliv systému, na tom, jaké aplikace (plus zde tedy ještě addon) a jak používáš nebo plánuješ používat. A samozřejmě také počítat s tím, že v budoucnosti se může objevit aplikace a addons, které mohou nároky na paměť (či obecně jakékoliv zdroje) ještě zvyšovat. Při posuzování, kolik RAM potřebuješ je třeba si také uvědomit, že v Kodi jsou funkce a addons, které běží na pozadí a mohou paměť využívat dynamicky. A pokud se ti sejdou požadavky takových funkcí a addon (které jsou asynchornní) může dojít ke krátkodobému navýšení obsazení paměti jedna dvě. A to ještě vůbec nemluvíme o skinech. Tam může činit rozdíl mezi obsazením paměti pro různé skiny i jednotky stovek MB.

Vezmi si tvrzení: "Mam 3gb verzi a větsinou se to pohybuje do 700mega maximalne jsem tam videl 800, ale vic tam nikdy nebylo." Opírat se pouze o to, co kdo viděl na zobrazení je jedna věc, protože každému musí být jasné, že krátkodobé špičky tím nezachytíš. Na druhou stranu to ale dobře ukazuje, že minimálně 80 % tvé maximální kapacity, tedy 1 GB i nějaká konfigurace systému, aplikací a addons Kodi vzít může. Už jen tohle, bez jakýchkoliv dalších diskusí jasně ukazuje na to, že 1 GB je prostě málo. To, že někdo tvrdí, že mu to s touto kapacitou funguje neznamená nic jiného, než že jeho konfigurace systému, aplikací a addons Kodi prostě více paměti nepotřebuje.

Já bych si, kdybych se rozhodl koupit RPi 4, koupil verzi s 4 GB paměti. Z několika důvodů: 1 GB je pro Kodi málo, 2 Gb by asi stačit mohlo, ale jednak nevím, co přinese budoucnost a také bych chtěl, pro to, abych Kodi provozoval s obvyklou skladbou addons (včetně příslušného skinu), takže nakonec volím 4 GB. I s ohledem na případnou budoucí prodejnost...


Raspberry Pi 4 - 2019 - hfx9 - 21.11.2019

@Client
Se vším souhlas.
Já koupil RPI4 1GB protože byla hned dostupná a mám ji jen na testování. Zajímal mě rozdíl v rychlosti RPi4 vs RPi3 B+.Jinak doma používám odroid n2, c2 a hc2 k plné spokojenosti.

Nesnažím se tady někomu radit jakou verzi koupit nebo k čemu jaká verze bude stačit.

Píši to sem jen proto aby si to někdo přečetl když se bude rozhodovat a zvážil vše důkladně s ohledem na své použití.

Nic jiného v tom není, jen mé zkušenosti při popsaném způsobu použití s uvedou paměťovou verzí.


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - meda - 21.11.2019

@hfx9 -Na RPi 4B s 1GB by mělo chodit to samé jako na RPi 3B. To padání by mohlo být zatím nedotažením systémů na RPi 4B a nebo ještě přehříváním (přestože se to má řešit snížením taktu). Máš na tom vůbec nějaký chladič? TV-HAT tomu odvětrávání také nepomůže.
Dělal jsi nějaký update FirmWare? Ten by měl snížit teplotu na řadiči USB ale zároveň píší o zpomalení portů u prvního opraveného FW.


Raspberry Pi 4 - 2019 - hfx9 - 21.11.2019

@meda
Možná jsi nečetl pozorně.
Koupil jsem krabičku flirc a tak chlazení je v pohodě max 50 stupňů.
Upgrade FW mi už radili, udělal jsem ale nepomohlo.
TV HAT na RPi4 nyní nemám.

Tak jen pro doplnění


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - meda - 21.11.2019

Díky za zopakování. Šel jsem pozpátku (samozřejmě si detaily diskuze nepamatuji) a krabičku jsem přehlédl.


Raspberry Pi 4 - 2019 - wolwzz - 21.11.2019

Client nehodlam ti rozporovat, spis me zajimal nazor co by muselo na kodi byt, aby to ten 1gb prekrocilo. Uvedomuji si, ze mit rezervu ramky je vzdy dobre, ale zrovna u toho kodi mi prijde ze ten 1gb musi "bohate" stacit. Ja se kazdopadne chystam na 2gb verzi mozna 4, ale spis 2gb na moje potreby vystaci i s rezervou.


RE: Raspberry Pi 4 - 2019 - HaVecko - 21.11.2019

Prozatím je to ve stádiu domněnek, je to tak? Nemáš možnost si půjčit verzi se 2/4 GB a otestovat to? Nebo si ho kup, stejně jsi psal, že jsi to bral jen na testování Big Grin


Raspberry Pi 4 - 2019 - hfx9 - 21.11.2019

Proč bych ho kupoval když mám na vše odroid, který je funkční?

Že bych si jako pro potřeby testu koupil 2GB verzi a když by to nepomohlo tak ještě 4GB aby byla joooo jistota?

Mám spoustu jiných věcí za které utratit peníze rovnající se ceně uvedených rpi.

Zatím se smířím s tím, že bude plnit funkci dvbt2 setopboxu na chatě a je klid.

Pokud přijde nová verze libreelecu, tak otestuji a uvidíme.


Raspberry Pi 4 - 2019 - repkadan8 - 21.11.2019

@hfx9
Ahoj mám taky Pi4 a sice 2gb verzi a to jakoby prekleslovani, zpomalený obraz můžu taky potvrdit z gui kodi, nicméně to na funkci nemá vliv u mě Pi běží 24/7 a dělá toho víc než jen poušti dvb-t2 z TV tuneru, sledování videí přes Steam Cinema, atd. a to bez jediného záseku. Hele knihovnu jako ty tam nemám ( nepoužívám vlastně ani nevím jak to funguje a tak to zřejmě nepotřebuji ) tak to nevyzkouším, ale možná ti poradím co můžeš zkusit ty. 1 nastav si gpu_mem=512 u mě až potom začalo chodit Kodi 18.4 stabilně, ale pod Raspbianem, Libreelec jsem tam měl jen na zkoušku a moc netestoval.... 2. Zkus nainstalovat Raspbian a pod něj Kodi já to mám takhle a běží to bez problémů jak už jsem psal a taky to Pi muže dělat i jiné věci díky Raspbianu než pod Libreelec a jak už jsem psal výše bylo u mě potřeba pod Raspbianem nastavit gpu-mem na 512 a taky zapnout 3d akceleraci v config.txt


Raspberry Pi 4 - 2019 - hfx9 - 21.11.2019

@repkadan8
Díky za tipy, ale rasbian + kodi jsem taky už vyzkoušel. Myslím že tvoje hodnota pro gpu mem je pro 1GB verzi příliš.
Nicméně jsem měl na raspbianu nastaveno gpu_mem na 256 a zamrznutí a restart při přidávání filmů do knihovny se konal taky.
Je sice pravda že přes scrapper.

Jen doplním že libreelec má v poslední verzi jako default hodnotu u gpu_mem 320.

Myslím že je to i kvůli tomu, že jsou 1GB verze a vyšší hodnota by byla moc.


Raspberry Pi 4 - 2019 - repkadan8 - 21.11.2019

[Obrázek: da2f3a60d834e163d25957ce1a23bc77.jpg]

@hfx9
Hele posílám foto s obsazení ram u mě a do toho 1GB ram by ses mohl o prsa čínské ženy vejít, jak už jsem psal běží mi tam krom Kodi ještě něco navíc tak u tebe bude odsazení ram možná ještě o kousek nižší a můžeš ti zkusit i pod tím Libreelec kde bude určitě víc volné ram. U mě gpu mem na 320 nestačila nevím proč, tak jsem zkusil 512 a bylo po problému. Na té fotce jsem pod Kodi měl spuštěnou čt1 v HD dvb-t2 při spuštění 1080p videa z Steam Cinema bylo obsazení ram ještě vyšší na 444MB. Můžeš jen zkoušet postupně zvyšovat gpu_mem ono těch 512 u tebe by bylo zřejmě opravdu už dost na hraně, ale zkusil bych i to.