XBMC-Kodi.cz
Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Live TV & PVR (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-live-tv-pvr)
+--- Téma: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek (/prispevek-playlist-o2tv-cz-addon-verze-od-pavuucek)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - pavuucek - 20.10.2019

@Cabakos: asi budeš muset vnutit pythonu aby použil kódování utf-8. Nevim proč ho to za nějakých okolností nepoužije. Ve tvém případě by mělo fungovat spuštění tímto příkazem:

PYTHONIOENCODING=UTF-8 LANG=en_US.UTF-8 /volume1/tv/o2tv/service.playlist.o2tv/playlist.py


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - Cabakos - 20.10.2019

Pavuuckuuuuuu ty jsi génius  Klaním se

Už to funguje  76 Moc ti děkuji.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - tom32 - 21.10.2019

@pavuucek: Ahoj. Chtěl bych se zeptat jestli se chystá nějaká změna ohledně frekvence requestů a ukládání tokenu. Po změně v o2tvgo.py na nexus 6 sice vše funguje, ale myslím, že nám to bloknou zase, právě kvůli těm requestům.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - Client - 21.10.2019

@tom32 No, hlavně by se nemělo nikde v identifikaci objevovat Kodi a podobné věci... Ono ani ukládání tokenu proti těm restrikcím nepomůže absolutně, to je spíše řešení pro případy, kdy zase přestane fungovat přihlašování. Je možné, že právě existence řešení, které používá hodně lidí, je jedním z důvodů, proč na to provideři nahlíží tak negativně. Patrně to skončí tam, kde skončila "IPTV zdarma". Že si každý bude příjem OTT řešit sám a nebude se s tím nikomu svěřovat. Možná jsme tou naší aktivitou, kdy všechno sdílíme pro všechny, taky pár hřebíčků do rakve zatloukli. Ale to už je teď pozdě nad tím naříkat a je třeba počítat s tím, že až provideři nasadí silnější zbraně, bude pro většinu lidí tzv. po ptákách.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - tom32 - 21.10.2019

@Client: Podle toho co říkal technik z O2, když volal aby se zeptal, jestli máme kodi. Tak mu nevadilo kodi, ale velké množství requestů, které jim v tom množství přetěžují servery. Tak jen říkal, že by to bylo dobré ty requesty omezit. Podle mě by měli udělat ofiko doplněk, nebo spolupracovat s někým kdo doplňky dělá aby byl klid. Máme O2tv placenou. Tyhle problémy mě už od O2tv začínají odrazovat Big Grin


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - S474N - 21.10.2019

A jen se zeptam, existuje pro nejakou jinou platformu jejich doplnek? Premyslim totiz, ze by se dala odchytat komunikace a tim se inspirovat tady.

Ale samozrejme, ze jejich spoluprace na doplnku by byla idealni.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - tom32 - 21.10.2019

@S474N: Napadá mě jen android TV. Ale v zachytávání provozu se nevyznám. Jsem spíš takovej pokročilejší uživatel.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - otava5 - 21.10.2019

Hodil bych doplněk playlist o2 + o2tv go na black list 1 zlaté tvh+sh a je pokoj...


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - tom32 - 21.10.2019

@otava5:  Nenastane tam s použitím service.playlist.o2tv stejný problém s requestama? U mě byl problém, že platnost playlistu byla jen 24h. Když jsem nastavil cron, tak se často stávalo, že se playlist nedokončil.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - Client - 21.10.2019

@tom32 Na to nepotřebujeme technika O2, aby nám to řekl. 1 To je přeci nabíledni. Píšu tady o tom ostatně už hezkou chvíli. Problém je v tom, že si to jen málo lidí uvědomuje, autora tohoto addon nevyjímaje. Vytvořil jsem řešení pro několik OTT služeb, a většina z nich (ty poslední už všechny) žádné velké množství requestů neposílají. A jedním z důvodů je právě uvědomění si, že to asi bude providerům těch služeb vadit. Vysypat během minuty najednou u jednoho zařízení requesty pro 120 kanálů, s tím autoři OTT řešení opravdu nepočítali. Na to mi stačí selský rozum.
@S474N Tak co vím, existuje tady řešení na hodně platforem, jen ode mne asi 7. Většinou, jak píše @otava, to nejsou přímo addon, ale není problém z nich addon udělat. A teď nemyslím video plugin, ale addon, který zajistí, aby se služby daly sledovat přes PVR & Live TV v Kodi, když už někdo nechce používat Tvheadend. Jen se to prostě musí dělat chytře tak, aby to odpovídalo tomu, jak to zamýšleli autoři řešení používaných platforem a providery to příliš nedráždilo.
@otava5 Tak to je příliš radikální názor. Nezapomeň, že jsi taková řešení také dříve používal (já ostatně také). Ale pravda je, že ta řešení od @pavuucek (a před ním od JiRo) stojí za tím, že se teď o2tv cuká, což je pochopitelné. Ono ani Tvheadend není všespásné. Přijde doma, kdy všichni proviedři zapnou DRM a budeme zase na začátku. Pak se možná zase vrátíme rádi k řešení a la Skylink. Mě osobně to potíže dělat nebude.

Ona ta myšlenka, dohodnout se s providerem (-y) asi není tak špatná. Zdejší komunita asi nějakou váhu má, a aktivita typu, že budeme v repozitáři garantovat existenci pouze takových addons, které budou splňovat definovaná omezení providerů, by možná k úspěchu vedla...

@tom32 Tos nepochopil, @otava myslí úplně jinou koncepci. Kdy v playlist nejsou ukládány adresy streamů, ale pouze script/addon a identifikace (jméno kanálu) podle které si script spuštěný z Tvheadend  (nebo addon v případě Kodi) řekne serveru služby o adresu streamu. Sice se tím o něco prodlouží přepnutí kanálu, ale chová se to pak přesně tak. jak provider požaduje. Generuje se adresa steramu pouze v okamžiku, kdy se na něj opravdu uživatel chce podívat. Ne dříve a ne v nějaké periodě najednou pro celou zaplacenou službu. Ono to u některých služeb ani jinak nejde. Například jiný z providerů, který používá stejnou technologii jako o2tv (tedy Nangu-TV) má tu platnost streamu nastavenou na 1 hodinu. Kdybys tady chtěl každou hodinu generovat nový playlist, tak by tě asi provider vyhnal ještě rychleji než o2tv. Ono se to asi brzy stane, protože si někteří chytráci upravili addon o2tv i pro tohoto providera a ten playlist každou hodinu generují. Naštěstí to není ještě tak rozšířené, ale až se tak stane, bude provider reagovat.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - tom32 - 21.10.2019

@Client: Aha, to by mi přesně stačilo. Na přepínání kanálů nechvátám vůbec. Díky za nasměrování. Zkusím o tom zítra něco najít.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - teko8711 - 21.10.2019

Client ma pravdu, provider ktory ma platnost tokenu 1 hodinu ma oproti O2 vacsiu vyhodu ze tv v playliste generuje na priblizne 10 serverov, cim netazi jeden server, kdezto O2 to dava na jeden hlavny server a az zneho ked sa spusti stream to deli nahodne na dalsie servery, cize pri O2 generovani tv je ten hlavny server hodne vytazeni a asi im to robi problemi, ak by to podelili na viac serverov ako zmienovany provider bolo by po probleme.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - wapster - 23.10.2019

To O2 je hrozná rakovina obecně, protože běžně to nefunguje ani oficiálně, natož na KODI. Je prosím nějaký osvědčený způsob, jak to rozjet, když to píše chybu s JSON. Momentálně se mi nejde přihlásit ani ofiko Sad zlaté DIGI kua... ale dneska je Liga Mistrů, tak to docela hoří, jinak mám O2 u prdele. Děkuji mnohokrát za případně vyřešení problémů. Prosím o nejjednodušší řešení. Díky.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - Client - 23.10.2019

Ano, včera večer byl opět kratší výpadek. Nešlo se přihlásit na webu, ale na api kupodivu ano. Servery opět začaly vracet anonymizované adresy streamů a v jednu chvíli bylo zpoždění zahájení přehrávání po zadání adresy streamu až několik desítek vteřin (ověřeno na VLC) - zřejmě se k celé řadě problémů přidala i přetížená infrastruktura. Na tohle samozřejmě žádná aplikace nepočká, takže se ani normálně nedalo přehrávat. Ale kolem půlnoci už to bylo v pořádku a je to v pořádku i teď.

Byl jsem včera marod a doma, takže jsme se tomu mohl věnovat podrobně. Mohl jsem si celý průběh chování api služby při a po výpadku odchytat. Co se týče Kodi a jeho implementací příjmu O2TV, tak je tady několik bodů, které jasně napovídají, že už tolikrát zmiňované upozornění na to, že jak playlist (addon i script) tak i video addon lidem od O2TV moc radost nedělají, bude skutečně pravda. A také to, že by s tím autor (-ři) měli něco udělat.


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - ros - 23.10.2019

V poslední úpravě verze 0.6.3 je už podle mě doplněno delay requestu na 1000 ms = 1 sec :

https://github.com/Pavuucek/service.playlist.o2tv


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - pajkus - 23.10.2019

nejak se mi nedari posledni verzi (0.6.3) zprovoznit. Nezobrazi zadny error, ale playlist nestahne. Je treba service.playlist.o2tv\config.py editovat? (v threadu jsem cetl, ze je treba doplnit device_id, ale netusim, kde sve id zjistim).


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - otava5 - 23.10.2019

Jsem zvědavý jestli opět padne o2 dnes večer 1


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - ros - 23.10.2019

@pajkus
Pokud máš uložen některý starší playlist, tak device_ id je údaj v předposlední části streamu - viz:

 /****************/557-tv-stb_hd_ott.m3u8


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - Cinda - 23.10.2019

Může mě někdo zkušenější nakopnout? Prohledal jsem toto vlákno a nenašel řešení. Potřeboval bych pro ladění nuceně spustit generování playlisu mimo nastavený časový interval. Je to možné? Děkuji


RE: Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek - ros - 23.10.2019

@Cinda
Pokud si v masce, kde vyplňuješ přihlašovací údaje a typ playlistu zaškrtneš "Spustit při startu", tak se bude playlist kromě určeného času generovat při každém startu aplikace Kodi.