XBMC-Kodi.cz
Bootování OpenElec z USB? - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - Raspberry Pi (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-raspberry-pi)
+--- Téma: Bootování OpenElec z USB? (/prispevek-bootovani-openelec-z-usb)

Stran: 1 2


Bootování OpenElec z USB? - sonics007 - 11.3.2016

vie mi niekto poradit ako to spachat zatial sa mi nedari?

nikto nepomoze ako dostat oe na usb ma tobyt o dost sviznejsie ako na microsd


RE: openelec na usb? - Petrvald - 11.3.2016

Urcite to jde pres Berryboot odkaz zde : http://www.berryterminal.com/doku.php/berryboot

Pres nej muzes system instalovat na mSD, USB HDD nebo flash disk.

Nevim jestli poznas rozdil v rychlosti jedina vyhoda by byla asi zivotnost.


RE: openelec na usb? - ros - 11.3.2016

Zkus se zeptat JiRo - ten se o tom zmiňuje ve svém příspěvku že to používal :

http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-od-mediaportalu-k-openelec-v-peti-bodech


RE: openelec na usb? - Petrvald - 11.3.2016

návod v češtině : 

http://www.pihrt.com/elektronika/262-moje-rapsberry-pi-presunuti-systemu-z-sd-na-usb-disk


RE: openelec na usb? - ros - 11.3.2016

Ještě jeden zdroj :

http://www.berryterminal.com/doku.php/berryboot


RE: openelec na usb? - S474N - 11.3.2016

A standardnim postupem jak na SD kartu to nejde?


RE: openelec na usb? - sonics007 - 11.3.2016

ja som cital na viacerych strankach ze to je omnoho rychlejsie. tak zatial dakujem


RE: openelec na usb? - PepikBerry - 13.3.2016

Rychlejsi nez s rychlou kartou?
Ja uz jsem to snad take nekde cetl ale jeste jsem to nevyzkousel. Chtel jsem to zkusit, kdyz jsem mel starou kartu, ktera sla nejak pomalu. Ted kdyz mam kartu novou, vse slape pekne svizne.

Ale urcite dej nejake info o tom, jak to na RPi chodi, pokud se ti to povede.


RE: openelec na usb? - mitulko - 13.3.2016

A aká je životnosť takej karty sd v raspberry pi 2 ked ho používaš len na kodi ako HTPC?
Karta Kingston 32GB class 10 sdhc.


RE: openelec na usb? - PepikBerry - 13.3.2016

Myslim, ze to bude stejne jako kdyz kartu pouzivas v telefonu nebo jinem zarizeni.
Pokud malinu nevypinas nasilne, tak by se nemela nejak extra znehodnocovat, ne?


RE: Bootování OpenElec z USB? - mitulko - 25.3.2016

Tak včera som dal systém na usb flash podľa návodu čo dal petrvald cez berryboot a môžem potvrdiť že celé kodi
aj s obrázkami obalov je neskutočne svižnejšie než keď bol systém na sdkarte
flashdisk použitý značky SanDisk Ultra Fit usb 3.0 seed up 130MB/s


RE: Bootování OpenElec z USB? - ros - 25.3.2016

Taky to vyzkouším, ale až bude nový BerryBoot s Jarvisem.

Edit :
Tak jsem to nevydržel , použil kartu Kingston class 10 16 GB na boot (je to škoda,ale nemám jinou) a nějakou dvouletou flashku Kingston 32 GB na systém.
Hodil jsem to na RPi 2B.
Běhá to dobře, ale překvapila mě jedna věc a to je TEPLOTA. Včera jsem měl hodinu puštěno Dajto HD ze zdejší nabídky na RPi 3B a teplota 65 stupňů .
Dnešní teplota po této reinstalaci a opět hodinovém provozu na RPi 2B byla 48 stupňů ! A to ji mám přetaktovanou na 1000 MHz.
Akorát mi trochu vadí, že berryboot při startu odpočítává 10 sec., ale to nějak ještě poladím.

Myslím, že seženu malou kartu a lepší flashku a úprava na RPi 3B bude následovat.


RE: Bootování OpenElec z USB? - Rossi D - 25.3.2016

Také by mne zajímala frekvence update BerryBootu (Berry-Jarvis), jsem docela natěšen na boot OS z NASu a nějak to trvá  8


RE: Bootování OpenElec z USB? - ros - 01.4.2016

Tak už jsem obě své Maliny převedl na systém SD karta + USB disk. Instalace je rychlá a bezproblémová - vše podle odkazu, který dal výše Petrvald. Použil jsem, co jsem měl doma, tedy SD karty Kingston 16 GB a starší USB Kingston 16 GB a 32 GB. Seženu si ještě menší karty (stačila by i 1 GB - je tam jen malý zavadeč) a USB flashky s lepšími parametry čtení (rychlejší) pro vlastní systém.
Ale i tak systémy chodí pěkně a hlavně teplota CPU při zatížení citelně klesla.
Při instalaci nesmí být k Malině připojen žádný další disk. 

Mám tedy OE 6.0.3 s Isengardem, v další verzi Berrybootu by už měl být Jarvis, ale kdoví kdy to bude, takže jsem
prostě byl netrpělivý. Ale jak říkám,instalace rychlá,takže pak předělám.


RE: Bootování OpenElec z USB? - Lucky005 - 02.4.2016

Zajímalo by mě jestli by šlo pro experimenty hodit berryboot na sd kartu a různé systémy třeba na dvě Flashky?

Jak si vysvetlujete to snížení teploty cpu?


RE: Bootování OpenElec z USB? - mitulko - 02.4.2016

Načo sú ti dva flsh disky veď cez berryboot môžeš nacitavat z jedneho flash disku aj 5 operacnych systemov.


RE: Bootování OpenElec z USB? - ros - 02.4.2016

To je fakt,další systémy je možné doinstalovat z nabídky Berrybootu a při dalším startu si zvolit,který má spustit.
Co se týká teploty CPU, tak se mohu jen domnívat,že to souvisí s vyšší propustností flashky (rychlosti čtení),ale nevím
a zatím jsem o tom nenašel oficiální zmínku.


RE: Bootování OpenElec z USB? - mitulko - 02.4.2016

aj ked nie je v nabidke berryboot da sa doinstalovat operacny napr. retropie som si dal na usb disk a instaloval som takto.
1. dal som flashku s berryboot do maliny
2. dal som usb disk do maliny
spustil malinu načitalo berryboot dal som formatovat usb cez berryboot
3. zsunul som dalsie usb s retro pie nakopirovanym suborom
4. v menu berryboot som na položke addon podržal dlhšie prave tlač. myši a dalo mi možnost inštalovat system
z flash disku kde som mal retro pie subor
5. dal som nainštalovat
6. vybral som usb flash disk z maliny ten kde bol pertro pie subor a dal som reštart a už sa ma malina pri načitaní
pýtala či chcem openenlec alebo retro pie system
Najhoršie ked spustim retro pie neviem ako z neho odisť bez resetu maliny?


RE: Bootování OpenElec z USB? - S474N - 02.4.2016

Slo by dodat nejaka konkretni data? Tedy pokud je rychlejsi, tak pri cem a o kolik, to same s tou teplotou.


RE: Bootování OpenElec z USB? - mitulko - 03.4.2016

Konkretne data ťažko povedať.
Ja oproti prevadzke ked som mal system na sd karte tak menu kodi (confluence) bolo podla mna dosť pomale
hlavne sa to dalo pozorovať pri doplnkoch ked som prepol do doplnkov bolo patrne doskakovanie obrazkov doplnkov čo znamena že obrazky napr. befun joj markiza a iné sa mi nezobrazili hned po prepnuti na doplnky ale ako keby ich donačitavalo cca 5-10s. So systemom na usb kluči to nabehne hned ako prepnem na doplnky.
Dalšia vec bolo tak isto ked som šiel do položky filmy a zobrazovanie obalov prebiehalo tiež tak že sa donačitavali s malým oneskorením.
Pri usb kluči to všetko načítalo hned a aj pri rýchlom presuvani po obaloch su vždy načítane pri zastaveni rolovania.
Celkovo cele manu kodi je svižnejšie aspon u mna o dosť. a to som mal kartu SD novu kingston 16GB SDHC class 10
čiže spomalenie menu neprikladám opotrebovaniu karty.
Ohladom teploty CPU sa neviem vyjadriť nakolko mam malinu zapnutu nonstop a teplotu som sledoval len prve dni pri prehravani filmov. Teploty mam v zaťaži do 56 stupnov takže to nejak neriešim.
momentálne system na flashdisku značky SanDisk Ultra Fit usb 3.0 seed up 130MB/s