XBMC-Kodi.cz
4k filmy na stiahnutie - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: 4k filmy na stiahnutie (/prispevek-4k-filmy-na-stiahnutie)



4k filmy na stiahnutie - pjoter - 29.7.2018

Ahojte
Uz dlhsiu dobu hladam moznost stiahnutia filmov v 4k kvalite priamo na disk. Internet mi nestiha priame streamovanie. Viem ze je mozne stream stiahnut priamo cez plugin stream cinema czsk, ale je to dost pomale. Je nejaka moznost stiahnut konkretny film priamo z webshare ? Skusal som hladat konkretne filmy, ale vzdy mi najde len filmy max do 20-25 GB.

dakujem


RE: 4k filmy na stiahnutie - kraftwerk007 - 29.7.2018

Přímé streamování ti nestíhá a uložit to pomocí Cinema je pomalé-tak co by jsi chtěl?
4K film nemá každý 100Gb....To záleží na ripu.


4k filmy na stiahnutie - pjoter - 29.7.2018

Priamo cez kodi to stahuje ovela pomalsie ako cez webshare, skor mi ide o to, ci nieje nejaka moznost ako zistit priamy link filmu na webshare


RE: 4k filmy na stiahnutie - kraftwerk007 - 29.7.2018

V tvé situaci můžeš jedině procházet výsledky hledání na Webshare.Zadáním klíčových slov jako hevc,uhd atd,se toho dá najít celkem dost.
Jsou fóra,kde jsou uplodady a linky převážne na Webshare,ale tam se normálně nedostaneš.


4k filmy na stiahnutie - pjoter - 29.7.2018

To som uz tiez skusal ale nic :) kazdopadne dakujem za odpoved


RE: 4k filmy na stiahnutie - PetrM - 29.7.2018

Proč by mělo být stahování přes Kodi pomalejší, než přímo z Webshare? Na čem to Kodi provozuješ?


4k filmy na stiahnutie - pjoter - 29.7.2018

skusal som to na vsetkom a teraz je cista instalacia kodi na macbook pro - ide to 600 kb Sad


RE: 4k filmy na stiahnutie - meda - 30.7.2018

Přeci když internet nestíhá přímé streamování 4K objemu, tak také doba stažení takového filmu bude daleko delší než trvá jeho promítací doba.
Např dvouhodinový film bude trvat násobně více. Jakou rychlost ti vypíše test rychlosti v Nastavení u Stream Cinema?


4k filmy na stiahnutie - pjoter - 30.7.2018

28,9 Mbps a ked dam stahovat film tak to ide ovela pomalsie Sad


RE: 4k filmy na stiahnutie - JiRo - 30.7.2018

@pjoter Je otázka, co je to "ovela"? Ta změřená rychlost, to je samozřejmě nějaký údaj v okamžiku měření, dlouhodobě (při stahování velkého objemu), ta rychlost může být jiná. Zkusil jsem si stáhnout stejný soubor napřímo z webshare a pak přes stream-cinema a trvalo to v podstatě stejně dlouho.

Teoreticky by bylo možné, že měl webshare nějakou jinou strategii při přidělování pásma, když se film stahuje napřímo a když stahuje přes stream-cinema a když se přes stream-cinema přehrává. Ale pochybuji o tom. Možná by to mohl vysvětlit @BBaron.


RE: 4k filmy na stiahnutie - BBaron - 31.7.2018

Ono test rychlosti funguje tak, ze sa spusti na pozadi vacero downloadov naraz, takze vytazia linku na maximum. Ked das stahovat film, tak sa otvori iba jedno spojenie.


RE: 4k filmy na stiahnutie - shiro - 01.8.2018

(29.7.2018, 15:35)pjoter Napsal(a): Ahojte
Uz dlhsiu dobu hladam moznost stiahnutia filmov v 4k kvalite priamo na disk.

Filehostingy (fastshare, webshare...), torrenty...

(29.7.2018, 15:35)pjoter Napsal(a): Je nejaka moznost stiahnut konkretny film priamo z webshare ?
ehm...sak stiahnes priamo z webshare stranky, alebo jdownloaderom.

(29.7.2018, 15:35)pjoter Napsal(a): Skusal som hladat konkretne filmy, ale vzdy mi najde len filmy max do 20-25 GB.
A kolko by si chcel? Riesit 4k v h264 je nezmysel, tam filmy maju nezriedka 40-60GB. Kto to ma kde skladovat a kopirovat, take kvanta dat?

Ked uz, hladaj 4k v h265/HEVC, tie maju 15-25GB, kvalita rovnaka ako h264.
Ovsem stale plati, ze ked ti internet nestiha streamovanie, tak asi nebude moc rychly...a stahovat 20GB film niekolko hodin bude lepsie riesenie? To je nejaka dedinska 15Mbit wifi alebo co mas za net?


4k filmy na stiahnutie - pjoter - 06.8.2018

Internet mi stiha streamovanie 20GB, len mi napadlo ze vyskusam stiahnut par oblubenych filmov v 4k (+-60 GB) a jednoducho porovnam ci tam bude velky rozdiel. Zatial som nenaisel nejako rozumne riesenie to vyriesit kedze torrent pouzivat nechcem


RE: 4k filmy na stiahnutie - rene.hav - 06.8.2018

@pjoter: Pusť si ten požadovaný film přes plugin, pak klidně hned vypni, přihlaš se na desktopu/nebo tam kde to chceš stahovat na webshare, tam si najdi historii stahovaných souborů a uvidíš ten konkrétní, který sis pustil. No a stáhni ho.


RE: 4k filmy na stiahnutie - shiro - 07.8.2018

Presne, ked nechces torrenty, tak jedine cez tieto filehostingy - webshare, fastshare. Filmy si najdes bud tam, alebo na prislusnych "forach", kde byvaju aj kvalitne veci.


4k filmy na stiahnutie - pjoter - 09.8.2018

Ok dakuje za rady idem vyskusat :)