XBMC-Kodi.cz
Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Tipy, triky a návody (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-tipy-triky-a-navody)
+--- Téma: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi (/prispevek-jak-si-premapovat-dalkove-ovladani-ke-kodi)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - jardahlavka - 04.5.2016

Paráda upravený remote.xml mi na LG Tv funguje, opravdu mám kontexové menu a info zvlášť na jediném tlačítku.


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Pepicek Malina - 21.5.2016

Díky za návod na mapování kláves dálkového ovladače. Jak jsem si právě ověřil, výrobci přidávají občas takové, kde se v základu nedopracuješ k požadovaným funkcím. Navíc i HDMI-CEC bývá problémem.

Jak jsem zjistil - na připojené klávesnici mnou požadovanou volbu skrývá „o“. Bohužel někde něco špatně chodí, protože se volba někdy objeví, někdy ne. Proto jsem si dovolil sepsat předchozí dotaz, který nyní upravuji.


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - paulus33 - 03.2.2017

Chcem skúsiť podľa príspevku #40 nakopírovať do RPiZ súbor remote.xml. Hlúpa otázka, ako ho vytvorím?
Som v práci, večer na to budem mamť málo času, tak si to chcem pripraviť.
Takže normálne otvorím nový "Textový dokument" a vložím doňho pripravený text:

Kód:
<keymap>
  <global>
    <remote>
     <red>AudioNextLanguage</red>
     <green>NextSubtitle</green>
     <yellow>Info</yellow>
     <blue>ContextMenu</blue>
    </remote>
  </global>
</keymap>


A uložím ako remote.xml? Ktorý potom nakopírujem na správne miesto?

EDIT: nefunguje to. Vytvoril som remote.xml, pomocou TC som sa nalogoval do KODI a nakopíroval to do userdata... Vytváram správne súbor remote.xml?


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - paulus33 - 04.2.2017

Kašlem na to. Môj čas je drahý na to, aby som ho zabíjal nastavovaním a skúšaním. DO od telky zvládne základné funkcie, to stačí, zbytok dobehne YATSE...


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - otava5 - 09.4.2017

Zdar. potřeboval bych editací remote.xml dostat funkci na modré tl. TV funkcí CTRL+SHIFT-O .... poraďte děkuji....


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Petrvald - 09.4.2017

@otava5
A co to je za funkci ? Kodi ovládáš přes HDMI-CEC ?


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Rossi D - 09.4.2017

Codecinfo ...


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - otava5 - 09.4.2017

ano přes HDMI-CEC víte jak to nastavit?
chtěl bych toto info:[Obrázek: 7v2EiWL.png]

příkaz CodecInfo mi dá v Kryptonu trošku jiný náhled....


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Rossi D - 09.4.2017

Přes HDMi-CEC nastavení nevím, pokud si potřebuji "vyvolat" toto info použiji mini-klávesnici ...


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - otava5 - 09.4.2017

už jsem to našel: <blue>PlayerDebug</blue>

edit: ale stejně Jarvis měl detailnější info....


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Petrvald - 09.4.2017

Šikula Thumbup pro editaci používám gen.xml, jinak pro tuhle funkci bych použil zápis codecinfo


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Lucas16V - 11.12.2017

omyl.


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - kom72 - 23.2.2018

Ahoj, pokoušel jsem se použít tenhle návod pro ovládání Kodi na Xbox One S, ale zatím marně. Zkouším to naučit můj výborný univerzální ovladač Logitech Harmony 555. Ovladač nezadá žádný příkaz při editování v Keymap editoru.
Samotný Xbox jde ovládat, ale jakmile chci zabrousit do Kodi, ani tuk. Našel jsem v Nastavení/systém/Konfigurace herního zařízení.... možnost přidat jakýsi dálkový ovladač, kde se dá namapovat také pár tlačítek. Ale také nic nereaguje.
Díky za váš čas.


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Rossi D - 23.2.2018

Pokud to dobře chápu, snažíš se naučit Harmony novým povelům načtením příkazů z ovladače Xboxu ? To asi nepůjde, neb Harmony Ti bude číst pouze IR signály (BT ne) ....


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - kom72 - 23.2.2018

nee, snažím se přes ten Keymap editor naucit Harmony ovladat Kodi. Protoze primo v Kodi mi ovladac nefunguje. V Xboxu, tedy v menu apod normalne Harmony funguje.


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Rossi D - 23.2.2018

Tak u konzole je funkčnost Harmony zřejmá, tam je přítomen IR přijímač (možnost použití blasteru). Nahlédl jsem na popis nového gamepadu (X-One S) a mám v tom trošku chaos, jaká/é technologie jsou v něm vlastně pro konektivitu s konzolí obsaženy - BT/IR či jen BT ? Onen nový ovladač nepoužívám, pokud něco dělám na Xboxu je to streamově přes stolní PC kde  používám gamepad z X-360 ....


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - kom72 - 23.2.2018

jedná se o BT připojení. Klasicky zmáčkneš párovací tlačítko na konzoli a pak i na ovladači a je spojeno. mě jde spíš o to, proč s konzolí Harmony normálně spolupracuje a ovládá jí (menu apod.) a ve stejné konzoli v Kodi se nikam nepohnu...


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Rossi D - 23.2.2018

Ne/ovládání Kodi pomocí Harmony bude nejspíše vinou rané verze UWP ....  8


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - kom72 - 23.2.2018

ted netusim o cem mluvis, ale zrejme to na Harmony nepujde. Me ale nejde namapovat ani originalni ovladac od LG TV (magic). Ale asi to bude tim, ze mam kodi na Xboxu ne na nejake te krabicce, ktere tu v diskusích vidam?


RE: Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi - Rossi D - 23.2.2018

..... vinou rané verze Kodi pro UPW (Univerzální platforma Windows) .....