XBMC-Kodi.cz
Scraper ČSFD.cz - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Scrapery (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-scrapery)
+--- Téma: Scraper ČSFD.cz (/prispevek-scraper-csfd-cz)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


RE: Scraper ČSFD.cz - maciusko - 05.1.2017

diiik


RE: Scraper ČSFD.cz - PetrM - 05.1.2017

A jakou používáš verzi scraperu? A jazyk v Kodi máš nastavený jak?


RE: Scraper ČSFD.cz - maciusko - 05.1.2017

PetrM: skusal som 3.3a a 3.4b , kodi je nastavene na cestinu
ale nemyslim ze je to tym ......vo vseobecnosti ked otvoris csfd stranku zo slovenska a takisto ked k nej pristupuje scraper zo slovenska tak ten hlavny ( velky ) nazov je po slovensky ...... a ten sa nacitava 

musel by sa asi doplnit scraper tak aby nacitaval dolny cesky nazov rovnako ako nacitava dolny anglicky


RE: Scraper ČSFD.cz - S474N - 06.1.2017

Pokud to bere podle IP, tak holt ceska VPN.


RE: Scraper ČSFD.cz - SikySikov - 06.1.2017

Zdravím všechny uživatele KODI,

pročetl jsem si místní diskuzi a zjistil jsem, že většina problémů je způsobena tím, že řada uživatelů neumí nebo neví jak správně pracovat s KODI a scrapery. Ačkoliv se dá vše dohledat na internetu a to konkrétně v oficiálním návodu ke KODI:
KODI WIKI
chápu, že pro někoho to může být v angličtině komplikované a matoucí, proto, abych ušetřil práci PetrM zde předkládám základy o práci se Scraperem pro vaše porozumění a snad i pomoc:

Jak pracuje Scraper:
Scraper v Kodi umožňuje stahovat informace k mediálním souborům v knihovně KODI. Každý Scraper pracuje jiným způsobem dle možností zdroje informací. Konkrétně stránky ČSFD.cz nemají žádné rozhraní (API) pro přístup k jejich databázi a tudíž zde uváděný scraper jednoduše vyhledává na ČSFD za vás, z webové stránky vycucá potřebné informace a ty pak přidá do knihovny k filmu. Jelikož opravdu vyhledává jako vy v prohlížeči na stránkách ČSFD.cz - tzn. zadá vyhledávací dotaz a pak načte stránku s výsledkem vyhledávání - je důležité, aby vyhledávácí dotaz byl správně formulován ke správnému výsledku. K tomu je ale zapotřebí správně připravit údaje scraperu, ty bere scraper z názvu souboru či adresáře konkrétního mediálního souboru. Proto je zapotřebí soubory či adresáře správně pojmenovávat - což není nic složitého a jsou k tomu oficiální postupy:

Jak správně pojmenovávat soubory:
Oficiální popis je zde: Naming files KODI WIKI
Popíšu zde návod jak pojmenovávat soubory pro filmy tak, aby s tím konkrétně tento scraper správně pracoval:
Soubory s filmy lze mít správně pojmenované buď: 

  • v samostatných adresářích:
Kód:
\Filmy\Avatar (2009)\cokoliv.avi
\Filmy\Superman se vrací (2006)\cokoliv.avi
\Filmy\Rogue One Star Wars Story (2016)\cokoliv.avi
  • nebo vše v jediném adresáři:
Kód:
\Filmy\Avatar (2009).avi
\Filmy\Superman se vrací (2006).avi
\Filmy\Rogue One Star Wars Story (2016).avi


Konkrétně pro upravený scraper ČSFD.cz (ne originální od LD) je vhodné dodržet následující zásady:
  • uvést SPRÁVNÝ rok uvedení filmu na konci v závorkách v názvu souboru či adresáře - existuje spousta filmů se stejným názvem, ale jiným rokem uvedení
  • název filmu může být buď v originálním jazyce (např. anglicky) nebo v češtině (oficiální název - ne vlastní překlady!) ale ne zároveň oba názvy v názvu souboru/adresáře! Čím přesnější a jednoduší informace se zadávají tím přesnější výsledky budou! Více názvů je pro ČSFD.cz matoucí!
  • nepřidávat do názvu souboru/adresáře jakékoliv další vlastní informace či popisky! Jako výše - vyhledávací výraz musí být jednoduchý, přesný a jednoznačný - tudíž čistě jeden název filmu (česky či anglicky) a rok uvedení v závorkách - nic víc! Netvrdím, že si scraper neporadí s dalšími informacemi v názvu - nicméně se tím snižuje správnost výsledků!
  • nastavit si správně addon - tzn. jít do nastavení scraperu a vše si správně nastavit dle vlastní potřeb
Mám vše správně, ale špatné výsledky:
Pokud jste vše udělali dle návodu výše a i tak nedostáváte správné výsledky vyzkoušejte:
  • zjistit, zda-li mám nejnovější verzi scraperu
  • odinstalovat scraper, restartovat Kodi a znovu ho nainstalovat
  • odinstalovat scraper, smazat adresář scraperu v adresáři KODI\addons, restartovat Kodi a znova nainstalovat scraper
  • vyčistit knihovnu a následně aktualizovat knihovnu (viz nastavení KODI)
  • odebrat knihovnu a následně nastavit správně! znovu novou knihovnu (pozor na volbu jaká je fyzická struktura souborů!)
  • vyzkoušet si, jaké výsledky ČSFD.cz vrací na můj název souboru/adresáře - jděte na web ČSFD.cz a zadejte si do vyhledávacího pole přesně to jak máte pojmenovaný soubor/adresář bez přípony - pokud vám ČSFD.cz nevrátí jako první ten správný film nemůže ani scraper - pak je chyba v dotazu - tedy názvu souboru/adresáře
  • ČSFD.cz je živý web a stále se vyvijí či mění - tudíž je možné, že se něco změnilo na ČSFD.cz a je zapotřebí upravit scraper - což zabere nějaký čas a je zapotřebí sledovat diskuze či hledat nové verze scraperu
  • zeptejte se komunity - nyní jste již vyzoušeli vše (co mne napadá :) ) a můžete přesně popsat svůj problém - komunita vám ráda pomůže
Doufám, že výše uvedené vám pomůže vše správně rozchodit. Aktuálně mohu potvrdit, že poslední verze mnou upraveného scraperu ČSFD.cz správně funguje (úspěšnost cca 99%) s knihovnou filmů s tisíci .strm soubory ze SOSÁČE. Ojedinělé chyby lze vždy opravit ručním dotažením informací k jednotlivému filmu přímo v knihovně KODI pomocí zpřesnění vyhledávacího výrazu! 

Přeji mnoho úspěchů...


RE: Scraper ČSFD.cz - PetrM - 06.1.2017

Díky moc, perfektní shrnutí od zasvěcené osoby. 4

Cením si toho, že sis to tu opravdu celé přečetl, a věnoval nám svůj čas.

Jinak ještě se tady objevily nějaké dotazy na plakáty a jejich nastavení v scraperu, mohl bys prosím ještě trochu popsat tohle?

A pokud to tu čte moderátor, mohl bych poprosit o nějaké "vypíchnutí" předchozího příspěvku? Určitě by to chtělo, aby nezapadl. Díky


RE: Scraper ČSFD.cz - XBMC-Kodi - 06.1.2017

Není jak, ideální by bylo, pokud by dotyčný udělal nové téma, ve kterém by napsal alespoň tu obecnou část ke scraperům.


RE: Scraper ČSFD.cz - Pepe - 06.1.2017

Jak nastavit aby mi to ukazovalo, kolik % to má na ČSFD? Momentálně mi to ukazuje hodnocení řekl bych z TMDb


RE: Scraper ČSFD.cz - SikySikov - 07.1.2017

K předchozím dotazům:
  • můj upravený scraper z této stránky G+ ČSFD.cz scraper stahuje hodnocení z ČSFD.cz
  • při přípravě odpovědi na požadavek od PetrM na info ohledně plakátů jsem narazil na chybu ve scraperu 3.4c - a to, že z IMDB nefunguje stahování plakátů - nepoužívá ho již ani Universal scraper (asi změna v API u IMDB) - tudíž jsem tuto možnost z nové verze odstranil a přidal jsem volbu stahování fanartu z themoviedb.org, nová verze 3.4d ke stažení zde:
    ČSFD 3.4d
  • zpět k dotazu ohledně plakátů - v tomto scraperu jsou celkem 3 možnosti - stahovat plakát z ČSFD (nízká kvalita obrázků), z themoviedb.org (dobrá kvalita, možnost výběru jazyka plakátu), a z MoviePosterDB. Vždy by měla být povolena pouze jedna z uvedených 3 možností! Doporučuji volbu z themoviedb.org
Vyzkoušejte novou verzi a dejte vědět v případě problémů.


RE: Scraper ČSFD.cz - xvydra - 09.1.2017

Zdravím. Keď dám add all to library zo sosacu. Mam všetky filmy premenovala kvôli tejto verzii scraperu alebo s tým nemusím vôbec hýbať?


RE: Scraper ČSFD.cz - PetrM - 09.1.2017

Vždyť snad vidíš, jak máš soubory pojmenované, ne?
Koukni na to, ale mělo by to být správně.
Pouze u několika filmů je v Sosáči chybný rok, proto ta 99% úspěšnost, jak uvádí SikySikov.


RE: Scraper ČSFD.cz - Le_Ze - 09.1.2017

Jsem stah jednu českou kravinu Děda (2016).mkv a scraper mi tam hodil Děda je lotr.
http://www.csfd.cz/hledat/?q=D%C4%9Bda+%282016%29
Jsem to už vzdal,vypnul automaticke spouštění  scraper a dělam to ručně.
Mam filmy na NAS servru a přehravam přes lan.
Pokud je spuštěný scraper, laguje to jak prase a je problem prochazet adresaře.


RE: Scraper ČSFD.cz - xvydra - 09.1.2017

Nevidím. Doteraz som mal emby. A teraz to už nefunguje. Takže musím celú databázu natiahnuť do nvidie. Preto neviem ako to má pomenované sosac. Žiadne moje filmy tam nebudú. Len databáza sosac.


RE: Scraper ČSFD.cz - PetrM - 09.1.2017

@Le_Ze
Tak to ale není problém scraperu, ale přímo webu ČSFD, tedy jeho vyhledávání, které upřednostní tu americkou kravinu.
Ono filmy se stejným, nebo hodně podobným názvem, i rokem uvedení, budou vždy problém, proto není, a asi nikdy nebude, žádný scraper 100%, a vždy máš tu možnost ručního otagování.
To vypnutí aktualizace po startu je jasná volba, ale že by mi scrapování zpomalovalo systém, to se mi nestává, a to mám jen RPi2, a filmy mám taky na NASu, na čem Kodi běží tobě?

@xvydra
Prošel jsi si pořádně ten Sosáč FAQ? Zdá se mi, že moc nechápeš.
V doplňku Sosáč si nastavíš složky pro filmy a seriály, kam se ti po volbě Add all to library uloží strm soubory ze Sosáče, tyto složky si následně přidáš jako zdroj videa, a přitom jim nastavíš scraper. Ten složky projede a filmy/seriály ti přidá do knihovny.


RE: Scraper ČSFD.cz - xvydra - 09.1.2017

Ja som to robil podľa toho videa na databázu sosac. Ešte som nič nepridal aby v tom nebol bordel. Najprv som vytvoril zložky na int hdd v nvidii. Filmy sosac a seriály sosac. Potom som to pridal ako zdroj. Nainštaloval som csfd od SikySikov. Chcel som to nastaviť ale vo videu je staršia verzia csfd a niektoré položky tam niesu takže to neviem úplne nastaviť. V celej téme tu je v každom príspevku niečo ohľadom nastavenia ale komplexne celé nastavenie tejto poslednej verzie nieje nikde. No a po nastavení csfd som chcel natiahnuť celú databázu aby sa urobilo - otagovalo všetko naraz súčasne. Aby som potom nemusel riešiť ze nemám to alebo hento. Je môj postup zlý? Jedná sa o čistú inštaláciu.


RE: Scraper ČSFD.cz - PetrM - 09.1.2017

Postup je v pořádku, směle do toho. Co se týče nastavení scraperu, nehledej v tom žádnou vědu, a nastav si to podle sebe. Důležité je v nastavení obsahu mít zaškrtnutou první volbu, tedy filmy v oddělených složkách.


RE: Scraper ČSFD.cz - xvydra - 09.1.2017

Bežalo to hodinu. To isté som urobil aj na PC. Potom to zostalo aj v nvidii aj v PC. Vyhodilo to hlášku : vzdialený server prestal reagovať. Chcete pokračovať ďalej v skenovani? Alebo niečo podobné. Tak som zavrel spmc. Otvoril. Išiel na zdroj a dal vyhľadať nový obsah. A teraz to pokračuje. Dokedy neviem. Vyhodilo to ešte niekomu?a ešte mi nieje jasné. Cez emby som mal cca 20 tisíc filmov. Teraz som dal natiahnuť celu databázu a mam 13998 filmov a 1003 seriálov. Tak neviem kde je zase chyba. Prečo ten rozdiel. Keď budem chcieť pridať nové filmy zo sosacu tak mam zase použiť add all to library?


RE: Scraper ČSFD.cz - PetrM - 09.1.2017

Samozřejmě otagování tolika filmů nějakou dobu trvá, co bys čekal, a ty počty budou správné, v Emby jsi musel mít něco navíc.


RE: Scraper ČSFD.cz - xvydra - 09.1.2017

No bolo tam len to co mal Fistd na servery. A to bol obsah zo sosacu. Nič iné som tam nemal. Ja viem ze to bude robiť celý deň ale prečo to vyhadzuje tu chybu a všetko zastane. A ako doplním vždy to co je na sosaci nové? Aby sa to nemuselo načítavat odznova?


RE: Scraper ČSFD.cz - PetrM - 09.1.2017

Já měl taky Emby, a ty počty mi sedí.
S chybou nevím, s tím jsem se nesetkal, a postup přidání nových filmů/seriálů máš popsaný v těch Sosáč FAQ.