XBMC-Kodi.cz
DHCP - přiřazení jiné IP adresy - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: DHCP - přiřazení jiné IP adresy (/prispevek-dhcp-prirazeni-jine-ip-adresy)



DHCP - přiřazení jiné IP adresy - PepikBerry - 18.3.2016

Snad se tema uchyti, potrebuji jen obecnou radu a zda se mi, ze muze byt takovych dotazu vice. Proto nema smysl na kazdou otazku zakladat nove tema.

Moje otazka tedy zni: jak je mozne, ze jsem se chtel prihlasit do maliny pres putty (naucil jsem se to diky tomuto foru 1 ), zadal IP adresu maliny (pamatuji si ji) a terminal mi vypsal, ze to nejde. Zkousel jsem to nekolikrat a potom me napadlo se podivat do maliny jakou ma IP adresu (jestli jsem se nespletl). A ejhle, adresa byla uplne jina.
Po zadani nove adresy vse fungovalo jak ma.
Po restartovani maliny, ma opet starou, puvodni adresu, na kterou jsem zvykly.

Diky za rady


RE: Popelnice - pokec o čemkoliv - S474N - 18.3.2016

Ono je mozne, ze ta puvodni visela na DHCP serveru a proto ti priradil dalsi volnou.

Osobne doporucuji vyuzit funkci DHCP s tim, ze natvrdo konkretnim MAC adresam zarizeni na siti pridelujes konkretni IP adresu. Tedy pri kazdym "liznuti" si leasne tu samou.

EDIT: popelnici bych nedoporucoval, ma obecne veci je tu kategorie OFF TOPIC a na konkretni dotazy je tady mista dost. Uz jenom kvuli hledani/indexaci.


RE: Popelnice - pokec o čemkoliv - PepikBerry - 18.3.2016

Byl to jen navrh, na spouste for to tak maji (popelnici).

DHCP mam zapnute.


RE: DHCP - přiřazení jiné IP adresy - XBMC-Kodi - 19.3.2016

Jednotlivá témata (otázky) pokládejte individuálně. Lépe se v tom potom dané téma hledá.


RE: Popelnice - pokec o čemkoliv - Lucky005 - 19.3.2016

PepikBerry: Na čem máš zapnute DHCP? Předpokládám router, jaký výrobce, model


RE: DHCP - přiřazení jiné IP adresy - S474N - 19.3.2016

Pokud si to dobre vybavuji, tak nema zadny router, vse jede pres malinu.


RE: DHCP - přiřazení jiné IP adresy - PepikBerry - 19.3.2016

Router nemam, mam pouze kabel ze zdi :)
Poskytovatele internetu mam a1m, kdo ho ma, tak vi jak to maji udelane.

Doma mam pouze kabel a ten mam pripojeny do maliny. S474N pise spravne.
V openelec, kdyz dam site, mam povoleno DHCP (pokud si to dobre pamatuji).

Nic jineho nikde nenastavuji, vse nechavam tak, jak to je.


RE: DHCP - přiřazení jiné IP adresy - Lucky005 - 20.3.2016

A nějaké další zařízení NB, tablet, mobil? Jsou připojený přes Wi-Fi k maline?


RE: DHCP - přiřazení jiné IP adresy - PepikBerry - 20.3.2016

Ano:
2x notebook (1x SonyVaio - linux a 1x Macbook)
2x mobil (1x Blackberry Z10 a 1x Blackberry Bld 9900)
1x tablet (PlayBook)
1x PlayStation 3 (obcas)


RE: DHCP - přiřazení jiné IP adresy - Saxel - 22.3.2016

(19.3.2016, 23:27)PepikBerry Napsal(a): Router nemam, mam pouze kabel ze zdi :)

Router by sis měl každopádně pořídit, zejména kvůli zabezpečení domácí sítě a vlastních dat.


RE: DHCP - přiřazení jiné IP adresy - PepikBerry - 22.3.2016

Zkus trochu rozvest tu bezpecnost.
Vubec tedy nevim, proc bych mel mit data momentalne vic v nebezpeci nez s routrem? Nikdy jsem jej nemel, takze se v tom neorientuji.


RE: DHCP - přiřazení jiné IP adresy - jkmh - 22.3.2016

to PepikBerry: mezi vnitřní sítí a světem internetu bys měl mít cokoliv, co má v sobě (nebo může mít) firewall.Pokud je malina první za poskytovatelem, není velký problém se do ní vloupat a monitorovat tvou komunikaci. Třeba i odchytit přihlašovací údale do internetového bankovnictví. Vzhledem, k tomu, že na malině se nedají měnit přihlašovací údaje do SSH (alespoň já jsem nenašel jak) může mít dotyčný plnou kontrolu nad tvými zařízeními. V tuto chvíli jsi o tady sobě prozradil všechny údaje mimo konkrétní IP. Případnému nenechavci jsi už víc informací dát nemohl. Nehledě na to, že bys mohl mít na malině nastavenou pevnou adresu a problém tebou popsaný nahoře by zmizel. Pokud to zařízení by bylo alespoň trochu inteligentní, mohl bys také odfiltrovat reklamy a zrychlit načítání ze sítě. Těch plusů je ale mnohem víc.