XBMC-Kodi.cz
Návrh na povinný podpis se základním info - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Chyby, návrhy, zlepšení, podpora (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-chyby-navrhy-zlepseni-podpora)
+--- Téma: Návrh na povinný podpis se základním info (/prispevek-navrh-na-povinny-podpis-se-zakladnim-info)

Stran: 1 2 3


Návrh na povinný podpis se základním info - Rossi D - 28.4.2016

Navrhuji zavést povinnost pro každého registrovaného uživatele uvést ve svém podpisu základní údaje o jeho HW a SW.
Někdy je totiž docela obtížné někomu pomoci, pokud z něj člověk musí doslova "páčit" tyto důležité informace, které jsou pro další postup stran odstranění problému velice důležité a stěžejní !


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - ros - 28.4.2016

Velice potřebný a rozumný návrh, prospěšný pro chod fóra.


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - meda - 28.4.2016

Jj, rozumné to je, ale... Pokud bude mít tazatel 4+ zařízení jako ROS nebo ty Rossi, a dotaz bude neurčitý, stejně budeš muset vyzvídat detaily.


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Rossi D - 28.4.2016

Předpokládejme, že pokud má uživatel více jak jedno zařízení Kodi, zpravidla to značí, že je již v jeho "krocení" zběhlejší (má jeden zářez za sebou a troufl si povýšit na další metu  1 ) a zmiňovaný dotaz podá doufám sofistikovaněji (včetně upřesňujících parametrů) než člověk, který s Kodi začíná a který je i lehce Kodi-dezorientován a zmaten množstvím informací které se na něj valí.
Já osobně bych se tedy raději zpočátku učil na jednom stroji než na čtyřech a více  1 V každém případě se bude při vlastnictví vícero zařízeních jednat o amatéra jen vyjímečně  4

Tímto nechci v žádném případě nikoho uživatelsky shazovat, vše je pouze o rychlejší orientaci v problému a jednodušší případné pomoci !


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - ros - 28.4.2016

@meda
Méďo, Méďo - zařízení mám jen 3 [Obrázek: 1.gif] Jó software, to je jiná [Obrázek: 2.gif]


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Petrvald - 28.4.2016

Určitě je to dobrý nápad a často pro řešení daného problému je vypsání HW a SW nezbytný údaj. Minimálně by to šlo řešit
dobrovolným vyplněním nějaké tabulky při registraci nebo před založením dotazu. Možná by byl i vhodný dodatek do pravidel ve formě doporučení.....


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Rossi D - 28.4.2016

Ještě jsem se chtěl omluvit za můj předchozí podpis, až dnes jsem si v Závazná pravidla fóra přečetl toto:

Citace:[Obrázek: icon_arrow.gif] 7. Podpis je povolen maximálně na čtyři řádky a neměl by obsahovat grafiku. Podpis je nutné uvodit do tagů:
Kód:
Kód:
[size=xx-small]...zde podpis...[/size]

Náprava byla učiněna  4


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - S474N - 29.4.2016

Problem jakehokoliv zakazu nebo prikazu je ten, ze musi byt necim podminen, jinak je bohuzel uplne zbytecny. Cim bys chtel podminit to, ze si nekdo nevyplni podpis?

Tedy za me neresitelna vec, osobne bych sel spise cestou "prevence", tedy sam jit prikladem a rozumny clovek sam prijde na to, jake jsou tu zavedeny poradky.


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Rossi D - 29.4.2016

Dobrá tedy jinak - podmíněno by to mohlo být již při samotné registraci, kdy by byl uživatel onou registrací nucen vše vyplnit do příslušných kolonek, stejně jako jméno/přezdívku/mail atd..., jinak by ona registrace prostě neproběhla a automaticky mu označila chybná/nevyplněná pole.
Zbylí již registrovaní - doufal bych, že jsou Tebou zmiňováno "rozumní" a potřebné údaje si sami doplní  4


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - dwi - 29.4.2016

Rozkaz, doplněno! Big Grin


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Rossi D - 29.4.2016

Doplň si ještě info o jakou se jedná verzi Kodi (6,7,8,xxx) a na čem běží (Win,Linux,OpenELEC, LibreELEC,xxxxx) a je to "ťip-ťop"  1


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - S474N - 29.4.2016

Rossi D :
1) a kdyz zadne zarizeni mit nebude?
2) kdo bude doprogramovavat nejake pole a podminky? 88

Takze asi tak 40


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Rossi D - 29.4.2016

ad1 - možnost "nemám", "nula", "nevlastním" atd....
ad2 - to netuším ... já nikoliv, neb to neumím ...

Pokud je to problém - nic jsem neřekl/nepsal .... asi tak  4


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - S474N - 29.4.2016

Nemusis byt prehnane korektni 40 , spise naopak, jakakoliv nespokojenost je prave hybatelem ke zmene. 88


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Rossi D - 29.4.2016

Ale to jsi mne špatně pochopil, já většinou píši přesně to co si myslím (a stejně tak i hovořím), pravda mívám s tím občas problémy  10


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - jkmh - 29.4.2016

S tím podpisem to je dobrý nápad.


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - matchboxx - 29.4.2016

hmm, ja bych rekl , ze je to kazdeho vec, co si do podpisu napise nebo tam nema zhola nic nebo to musi byt povinne pri registraci tak jako je to na nekterych forech


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Rossi D - 29.4.2016

Tady přeci vůbec nejde o to co si do popisu kdo napíše, přečti si proč jsem toto vlákno zakládal v prvním příspěvku ...  19


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - Petrvald - 29.4.2016

Rossiho navrh je opodstatneny a vyplneni udaju o HW a SW jednoznacene urychli reseni problemu.
Otazkou je do jake miry je mozne tento navrh prevest do praxe, coz je spise dotaz na spravce fora........


RE: Návrh na povinný podpis se základním info - ros - 29.4.2016

Já už jsem se k tomu výše vyjádřil a upřímně se divím, že se tomu návrhu někdo diví - vždyť je to úplně normální a konstruktivní. Stačí se podívat jak na obdobném fóru na G+ položí nováček dotaz na problém s Kodi a kolegové jej tam
zpovídají, zda to má nainstalované v ledničce nebo mikrovlnce :).