XBMC-Kodi.cz
Vero 4K + (OSMC) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: Vero 4K + (OSMC) (/prispevek-vero-4k-osmc)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Vero 4K + (OSMC) - wolwzz - 30.4.2019

Ja pouzivam 50% prijde mi to jako idealni kompromis mezi soap a plynulosti obrazu. Artefakty tam sice jsou, ale tech 24fps pri svenkovani kamery je katastrofa. Pan prstenu scena s mapou atd to je katastrofa.


RE: Vero 4K + (OSMC) - kaspik - 02.5.2019

Ahoj, vyresili jste nekdo crashovani po kliknuti na suggestion na Autocomplete virtualni klavesnici? Dela mi to na obou mych vero4k na april update. Sam me poslal nekam (pirated plugin) a z logu pry ukazuje na Stream Cinema Plugin. bbaron zase ukazuje na chybu v osmc (coz si myslim take).


RE: Vero 4K + (OSMC) - shiro - 03.5.2019

No, s tymto judderom ci trhanim pri panningu kamery je to zapeklite. Tiez som to riesil a neviem co si o tom mysliet. Mam lacnejsi TV, kde nieje tak kvalitny LCD, takze je to vo filmoch vidno. No napr. pri pozerani sprav, ci dokumentov v TV to v niektorych videach ide uplne plynule. Akoby to video bezalo v 60fps. Co je nezmysel, ved aj TV stanice vysielaju v IPTV na 25fps. Zatial som nezistil, cim to moze byt.

V tvojom pripade to moze byt nejaky problem v KODI. Skus sa pozret sem https://github.com/xbmc/xbmc/issues ci nenajdes svoj problem uz reportovany.


RE: Vero 4K + (OSMC) - lahvi - 06.5.2019

Vero 4K+ momentalne v akci za £99 https://osmc.tv/vero/


RE: Vero 4K + (OSMC) - roze - 01.9.2019

Uvažuji o koupi Vero. Pokud jde o Kodi krabičky, tak jsem nedotčený ;-). Prošel jsem si zběžně forum zde i original OSMC forum. 
Měl bych jeden dotaz... Je tady někdo, kdo používá externí DVD mechaniku v kombinaci s Vero?
Mám totiž domácí rodinné videa vypálené jako klasické DVD s menu.


RE: Vero 4K + (OSMC) - st.jim - 11.9.2019

Ahoj, zkoušel jsem externí mechaniku a přehrávání je bez problémů (včetně ovládaní DVD menu) .  5


RE: Vero 4K + (OSMC) - Trupik - 28.9.2019

Ahoj vespolek, měl bych dva dotazy na které jsem nikde nenašel odpověď:
1) Umí Vero 4k+ dva a více tunerů? Aby jeden nahrával na NAS a druhý přehrával live TV?

2) Jak je to s češtinou? Chtěl bych, aby Vero zvládli obsluhovat i technicky a jazykově méně zdatní jedinci. Na nastavení mi angličtina a GUI nekonzistence (použití myši, klávesnice,...) nevadí, ale pro běžný provoz bych potřeboval krabičku, která se dá kompletně ovládat dálkovým ovladačem (což Kodi splňuje) a v češtině...

Díky,
T.


RE: Vero 4K + (OSMC) - Rossi D - 29.9.2019

ad1) .... nepoužívám, provozuji STB (Enigma 2 stream) 
ad2) .... pohybuješ se v menu Kodi a tam je CZ samozřejmostí  4

viz wiki → Add-on:Czech


RE: Vero 4K + (OSMC) - matchboxx - 29.9.2019

@ Trupik
mozna uvazuj spise o dvoutunerovem E2 prijimaci napr Octagon SF 8008 2x dvb-s2x tuner, ktery umi vse a je rozhodne vice user friendly nez VERO :-)


RE: Vero 4K + (OSMC) - Trupik - 30.9.2019

Díky za odpovědi :)
Vím, že je Kodi česky, spíš jsem to myslel tak, jestli tam nemají strčený nějaký svůj Addon který by při běžném provozu otravoval anglicky.

Pár přijímačů už jsem testoval a žádný mi nevyhovoval - asi jsem divnej a mám moc velký nároky...?! Mě uživatelská "nepřívětivost" až tak moc nevadí, ale měli by to občas obsluhovat i moji rodičové, kteří nejsou zrovna technicky zdatní jedinci. Když tak nad tím tak přemýšlím, tak by bylo ideální, kdyby Kodi umělo něco jako rodičovský režim (doslova 1 ), který by jim umožnil jenom koukat na liveTV a na fotky z NASu a přehrávat z něj audioknihy. Vše ostatní by jim zakázal/schoval.


RE: Vero 4K + (OSMC) - plesi - 30.9.2019

Ta možnost tam je - další učet (profil). Sám jim nastavíš co budou používat a co uvidí.


RE: Vero 4K + (OSMC) - domweinberg - 02.10.2019

Zdar ogaři, 

mám Vero 4K+ s Kryptonem a Confluence
Trochu jsem se v tom hrabal a skryl jsem si v hlavním menu záložku "systém".
A teď co s tím?
Neznáte někdo nějakou šikovnou fintu, jak to tam vrátit zpět?


RE: Vero 4K + (OSMC) - Rossi D - 02.10.2019

Písmenko "S" (Shutdown menu) a v něm vybrat nastavení kde si po té upravíš zobrazované záložky ? Tedy nevím/nevzpomínám si zda to Krypton / Confluence takto měl  8

Něco podobného tomuto :

[Obrázek: wG8twZv.png]


RE: Vero 4K + (OSMC) - roze - 07.10.2019

Jsem čerstvý majitel Vero. Procházel jsem toto vlákno, ale stejně mám potíž s připojením k NAS Synology z Kodi.
V nastavení Kodi jsem se připojil k Samba serveru na Win7 => klient na Vero funguje.
Samba server ze Synology mi Kodi ukazuje taky, ale při pokusu o připojení a výzvě k zadaní login/heslo to napíše 'Operation not permitted'.
K Samba serveru z NAS jsem přitom schopen se připojit z různých klientů (Win7, Win10).
Poradí mě z de někdo? Předem díky.

8.10. Edit: nakonec pomohlo nastavení Enable Local Master Browser v definici SMB sdílení na NAS, pak se mi sdílené složky v Kodi nabízí.


RE: Vero 4K + (OSMC) - Rossi D - 08.10.2019

Něco z tohoto by nepomohlo ?

→ File sharing with a NAS, media server, windows share or other device


RE: Vero 4K + (OSMC) - roze - 08.10.2019

@Rossi  - díky za reakci, na ten link co jsi poslal jsem se díval, ale moc mi nepomohl. Pomohl jsem si tím 'Enable Local Master Browser' a zadal jsem ticket chlapcům ze Synology ;-)

Na tebe bych měl, ale jinou prosbu... zprovoznil jsem si SSH (putty) a VNC server podle popisu v úvodu vlákna.
Jako VNC klienta jsem použil RealVNC. Obraz z Kodi/TV se mi objeví v klientovi, ale klient dále nereaguje ani na myš ani na klávesnici. Právě jsem si vylistoval z fóra OSMC nějaká vlákna, ale pokud bys mě nakopnul rovnou, tak bych ti byl vděčný. :-).
VNC jsem kdysi používal pro vzdálený přístup do práce (SSH, Putty a příkazový řádek je můj kamarád, ale s Kodi jsem zelenáč, předtím jsem měl Dreambox).


RE: Vero 4K + (OSMC) - Rossi D - 08.10.2019

Tak Ti člověče nevím zda správně poradím ... již dlouho jsem se ve "Věrušce" nehrabal a tak je na místě má omluva za střílení od boku. Tuším, že jsem tehdy čerpal VNC moudra odsud (via RPi) →  [HowTo] Install a vnc server on the Raspberry pi


RE: Vero 4K + (OSMC) - roze - 08.10.2019

@ Rossi: jj, vlákna [HowTo] Install a vnc server on the Raspberry pi jsem si všiml nejdříve, pak jsem našel ještě toto 
VNC server on Vero4K a taky jsem se poučil o existenci Kodi web interface  ;-).
Taky jsem zjistil na zdejším fóru existenci S474N. Ten je mi znám z geocachingového fóra. Podle stylu příspěvků je nepřehlédnutelný.

Ty používáš stále UltraVNC vůči VNC serveru na Vero? Předpokládám, že na Win 10, že?
VNC se budu věnovat  příští týden.

========

Pokud by zde byl někdo jiný se zkušenostmi s Vero+VNC, tak se prosím ozvěte - díky.


RE: Vero 4K + (OSMC) - S474N - 08.10.2019

No ja se ti klidne ozvu, ale v teto veci ti moc neporadim. 40


RE: Vero 4K + (OSMC) - roze - 09.10.2019

Ještě jsem se vrátil k tomu svému problému s připojením SMB adresářů ze Synology k Vero. Problém byl v tom, že jsem se je snažil připojit prostředky Kodi. Když jsem použil Rossim doporučený postup https://discourse.osmc.tv/t/configuring-fstab-based-samba-share-mounts/38167 tak to proběhlo naprosto bez problémů.

Nebo že by to bylo díky tomu, že se ozval S474N? ;-)