XBMC-Kodi.cz
Vero 4K + (OSMC) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: Vero 4K + (OSMC) (/prispevek-vero-4k-osmc)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Vero 4K + (OSMC) - zsarauer - 02.1.2020

Nastavení velikosti cache je zde celé téma:
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-sledovani-streamu-navyseni-velikosti-cache
a myslím, že je to dobrý nápad. Každé připojení má nějaké výpadky a tohle to skvěle vyřeší.
A co se týče rozdíl v připojení WiFi mezi 2.4 a 5GHz tak určitě tady bude víc odborníků, kteří lépe popíšou problémy rušení, kvality, dosahu atd. Mě ale rozdíl na tabletu v připojení na 2.4 a 5GHz byl opravdu výrazný.
První co jsem u sebe doma řešil byl nákup kvalitního a výkonného routeru.


RE: Vero 4K + (OSMC) - G4nape - 02.1.2020

Dakujem, skusim si to nastudovat a vyskusam. Este ma zaujima ale jedna vec. Na viacerych miestach citam, ze kodi verzie 17.6 je stabilnejsie. Je nejaky jednoduchy sposob ako by som tuto verziu dostal do toho Vera? Dakujem.


RE: Vero 4K + (OSMC) - Rossi D - 02.1.2020

@G4nape: Člověče, to si vážně myslíš, že bych zde doporučoval a hlavně, že bych doma trpěl něco co nefunguje (to by mi manželka coby primární uživatel boxu brzo dala výpověď)? Vero 4k+ je dle mne naprosto spolehlivý a funkční přístroj o tom není třeba pochybovat ! Docela mne zaráží okamžité svalení veškerých problémů na HW stroje a možná chyba uživatelských "postupů" se nepřipouští ? Plně souhlasím s názorem výše, dostatečně rychlá konektivita → to je to co dnešní svět multimediálních zařízení pohání a pokud není, vázne vše (i ten pohyb v menu) !!!! Neříkám, že toto je onen problém, ale že Vero hardwarově či softwarově nestíhá a že je díky tomu špatné - WTF ?????
Pozvi si prosím domů někoho zkušeného a znalého věci, kdo Ti pomůže box nastavit, nebo začni sám se vším od začátku, u Vera je skvělá podpora a na jejich fóru najdeš naprosto vše → OSMC Fórum OSMC Wiki


RE: Vero 4K + (OSMC) - G4nape - 04.1.2020

@Rossi D: Určite som nechcel zvaľovať akúkoľvek vinu hneď na hardware, chcel som len radu od skúsenejších užívateľov ako to mám rozchodiť, kde, v čom môže byť chyba keďže mi to nefunguje. A ďakujem za každú reakciu. V každom prípade som na to už asi prišiel. Vyzerá to tak, že mám naozaj problém s pomalým internetom a konkrétne zapríčinený asi spôsobom pripojenia - wifi 2,4Ghz. Keď som tu uvádzal, že mám pripojenie 12Mbit/s ,čo je síce pravda, to som ešte nevedel, že Vero (má pravdepodobne mizernú wifi anténu) z toho využíva tak 1 - 3 Mbit/s max. ( a to mi vysvetľuje prečo mi niečo ešte spustí a niečo už nie). A nie, nieje to chyba routera. Všetky ostatné zariadenia mi na tej istej sieti fungujú na 1tku. Dokonca som to našiel aj niekde na nete, popísaný tento problém. Pre mňa je to ale veľké mínus. Ja som len obyčajný uživateľ, krabičku som si kúpil s nadšením rozbalil, pripojil na wifi, nainštaloval SC a voalá ... nefunguje, blbne, mrzne. Sklamanie obrovské. A tak ako hovoríš aj ty, o to väčšie pre manželku a deti.
Možno ešte skúsim ten 5Ghz router, ale teraz ho nemám a ani ho hneď kupovať nebudem. Asi si k nemu skôr natiahnem ten sieťový kábel. A snáď budem potom s Verom aj ja spokojný.


RE: Vero 4K + (OSMC) - zsarauer - 04.1.2020

@G4nape:
Jak jsem psal, tak problém zase nemusí být ani tak v samotném zařízení, ale např. třeba ve frekvenci na které je WiFi přenášeno.
Já bydlím v bytovém domě a na mobilu chytám 15 WiFi sítí ostatní sousedů a když si člověk spočítá že na každou síť se připojuje 4-5 zařízení (mobilů, tabletů, TV) tak je to obrovské číslo a všechno tohle způsobuje rušení.
Další věc je umístění routeru. Jestli si to dobře pamatuju, tak nejlepší signál je ve stejné výšce jako samotný router (samozřejmě je to podle typu routeru a hlavně rozmístění antén).
Ve vedlejším tématu jsem psal, že o vánocích jsem byl u příbuzných a ti mají připojení od O2 (což není žádná sláva a také žádná tragédie) a přesto docházelo k opravdu výrazným propadům v připojení a kvalitě signálu. A podle mě byl právě problém v routeru.
Já jsem před cca rokem pořizoval nový router, ale mou chybou jsem koupil jen s LAN a i když by teoreticky měl zvládat 100Mbits tak jsem se stěží dostal na 60-70Mbits. Naštěstí jsem si mohl půjčit router s GLAN duální a už jsem s rychlostí úplně někde jinde. Teď přemýšlím o nákupu kvalitního routeru abych ten zapůjčený mohl s díky vrátit.


RE: Vero 4K + (OSMC) - Rossi D - 04.1.2020

@G4nape: Jj, na každém místečku zde na fóru se dozvíš tolikrát omílané heslo :

DRÁT JE DRÁT 


[Obrázek: lan-3290669_960_720.jpg]

.... a tohle hned tak platit nepřestane .....



RE: Vero 4K + (OSMC) - kok77 - 17.1.2020

Dnes mi dorazil Vero 4K +....po několika hodinách provozu a doinstalování SC a O2Tv vše šlape jako hodinky. Obrovský rozdíl oproti Rasberi 2.


RE: Vero 4K + (OSMC) - Rossi D - 17.1.2020

@kok77: Tak ať slouží ke spokojenosti !  Thumbup


Vero 4K + (OSMC) - napster2012 - 11.3.2020

Mohli byste mi prosím poradit? Chci si domů pořídit nový box k druhé televizi. Aktuálně už jeden box doma mám, který je s Androidem, ale stejně na něm pouštím pouze Kodi. Proto jsem hledal box, na kterém by běželo pouze Kodi. Ale potřebuji zařízení, které když koupím, tak aby se mohlo jen zapojit a fungovat. A našel jsem víceméně pouze 2. Vero 4K+ a odroid n2 coreelec edition. Ale zatím se více přikláním k Veru, podle toho, co požaduji. Ale chci se ujistit, že opravdu splňuje vše, co chci:
Připojení přes wifi 5 GHz
Bezproblémové připojení externího disku přes USB
Bezproblémové fungování doplňku stream Cinema (včetně 4K HDR filmů)
možnost ovládání boxu iPhonem pomocí aplikace Kodi remote

Už několik dní nad tím trávím a přijde mi, že Vero je přívětivější na to nejdůležitější: pouze zapojit a fungovat. Je to tak?


Vero 4K + (OSMC) - lukasnemeckay - 12.3.2020

Pripojenie by som urcite riesil cez lan kabel


Vero 4K + (OSMC) - napster2012 - 12.3.2020

To právě nemůžu. Na aktuálním boxu také jedu přes wifi a problémy s tím nemám. Sice to je box s Androidem, ale to by neměl být rozdíl, pokud podporuje wifi 5 GHz


RE: Vero 4K + (OSMC) - ch_bdxhegz - 13.3.2020

(11.3.2020, 22:50)napster2012 Napsal(a): Připojení přes wifi 5 GHz
Bezproblémové připojení externího disku přes USB
Bezproblémové fungování doplňku stream Cinema (včetně 4K HDR filmů)
možnost ovládání boxu iPhonem pomocí aplikace Kodi remote

Už několik dní nad tím trávím a přijde mi, že Vero je přívětivější na to nejdůležitější: pouze zapojit a fungovat. Je to tak?

V zásadě ano. Nepotvrdím 4K, protože na to nemám konektivitu, ale ten zbytek souhlasí. Se StreamCinema mám v poslední době velké problémy v podobě dlouhých odezev a výpadků připojení. Sosáč jede v tu samou chvíli bezproblémově. Ale to nebude vina Vera.


RE: Vero 4K + (OSMC) - ADRYcz - 14.3.2020

Zdravím,

Prosím o radu, mám krabičku Vero 4K+

Zapojení je krabička --- av receiver --- tv(arc)

Všude je povoleno hdmi cec
Když vypnu ovladačem od tv, vše se vypne,
Ale když zapnu tak krabička nic ... Vždy musím vytáhnout a zase strčit kabel od zdroje do ní.

Pro jistotu zaslu nastavení v kodi..


https://ctrlv.cz/vsI2 kodi
https://ctrlv.cz/uRGp tv

Díky moc za rady,


Vše mi již funguje jak má, stačí nastavit, když se vypne TV, tak dát na uspat, krabička se vypne i led kontrolka se rosvítí, jako když je vypnutá a při zapnutí se zapne rychle, bez čekání :)


RE: Vero 4K + (OSMC) - forsajd - 14.3.2020

@ADRYcz: a načo vypínaš vero nechaj ho zapnuté a nech vypne len tv na tom elektriku neušetríš
v CEC adapter nastav ignorovat a TV vypínaj len ovladačom od TV a ked budeš chcieť zapnúť TV, tak ti postačí, len na ovladači od vera stlačit up alebo down na kruhovom tlačítku, takto to aspoň ja mam nastavene na odroidu n2


RE: Vero 4K + (OSMC) - ADRYcz - 14.3.2020

Dík, asi mi nic jiného nezbývá


Vero 4K + (OSMC) - napster2012 - 18.3.2020

Tak jsem ho zkusil objednat, když tam mají 30 dní na vyzkoušení, protože nic lepšího bez Androidu jsem nenašel. Už ho mám doma a začínám testovat. Ale prvotní dojem je dobrý


RE: Vero 4K + (OSMC) - brouczech - 22.3.2020

Ahoj, stale se mi stava, ze pokud sleduji film ( je jedno jestli 4k nebo 1080p ), obraz se casto škube. Stridave dobre a obcas skubani. Vero pripojene pres LAN, net 900Mb/s, TV mame OLED LG E9, myslim, ze displejem by to byt nemelo. V NTB prehravani jede ok. Je mozne postelovat nejake nastaveni ve Vero ci nejaka rada,prosim? Dekuju


RE: Vero 4K + (OSMC) - PetrM - 24.3.2020

A škube to kdy a jak? Při rychlém pohybu kamery, nebo nezávisle na probíhající scéně? Jsou ty záškuby malé, a nebo se obraz na chvíli úplně zastaví?


RE: Vero 4K + (OSMC) - MacRieder - 24.3.2020

Nainstaluj si do KODI supremebuilds 1.0.2.asi to chce zvětšit cash...


RE: Vero 4K + (OSMC) - brouczech - 24.3.2020

(24.3.2020, 16:58)PetrM Napsal(a): A škube to kdy a jak? Při rychlém pohybu kamery, nebo nezávisle na probíhající scéně? Jsou ty záškuby malé, a nebo se obraz na chvíli úplně zastaví?
Je to nezavisle na scene, zkuste si predstavit jak kamera zabira treba krajinu a pohybuje se do stran. Zaskuby jsou male - neco jakl kdyz mas slaby PC a nestiha to narocnou hru.

(24.3.2020, 18:43)MacRieder Napsal(a): Nainstaluj si do KODI supremebuilds 1.0.2.asi to chce zvětšit cash...

Zkusil jsem...cache jsem nastavil na maximum a je to porad stejne :-(