XBMC-Kodi.cz
Adresár nastavenia KODI v E2 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Adresár nastavenia KODI v E2 (/prispevek-adresar-nastavenia-kodi-v-e2)



Adresár nastavenia KODI v E2 - PPalo - 16.12.2018

Ahojte, 
Kodi mám nainštalované v satelitnom príjímači VU+Solo4k s pluginom openatv 6.2. Po preinštalovaní Kodi sa mi Kodi zobrazí s takým istým nastavením, ako som mal pred odinštalovanim. Keď Kodi odinštalujem, tak pravdepodobne niekde zostanú uložené nastavenia, ktoré sa odinštalovaním KODI nezmažú. Keď je KODI nainštalované v prijímači, tak inštalácia je v adresári usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions/Kodi. Po odinštalovaní záložka Kodi z tohto umiestnenia zmizne. Tam nastavenia preto asi nie sú. Vie niekto poradiť, kam sa ukladajú nastavenia pre Kodi v enigme 2 ?


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - matchboxx - 16.12.2018

usr/lib/kodi? ale kazdy image to muze mit jinak 
   
a skryty adresar .kodi
find | grep 'kodi$'


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - PPalo - 16.12.2018

Ja mám Kodi umiestnené v adresári, ako píšem. Teraz som to kontroloval. Jedná sa mi o to, že príjímač som kúpil predinštalovaný. Bolo nainštalované už aj Kodi. Počítam, že keď sa Kodi do prijímača inštalovalo, tak bol prijímač nastavený na video režim 720p. V Kodi mám v Nastavenia/Systém/Obrazovka rozlíšenie len 1280x720p. Potreboval by som rozlíšenie 1080p. Preto som Kodi odinštaloval, prijímač mám teraz nastavený s video výstupom 1080p a počítal som, že Kodi pri novej inštalácii už zoberie toto rozlíšenie. Problém mám hlavne v Stream Cinema, kde v prehľadoch nevidím okraje. Divné je to, že Kodi odinštalujem, adresár z uvedeného priečinka zmizne. potom nainštalujem a je presne v tom istom stave ako pred odinštalovaním. Nemusím znova dávať ani moje prihlasovacie údaje do SC.


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - Foolproof - 16.12.2018

Je třeba rozlišovat mezi Kodi interface a tím, jak Kodi v Enigmě reprodukuje filmy. I když budeš mít skin FHD, tak Kodi interface bude 720p. To nemá vliv na to, jak hraje filmy. Bude-li film v 4k a máš na to zobrazovadlo, pojede 4k.

Mohl nastat nějaký pokrok od té doby, co jsem si s tím hrál, ale kromě jakéhosi pochybného skriptu pod OpenPLI myslím, že interface Kodi nebude víc než 720p v jakémkoliv skinu, bez ohledu na to, kolikrát to přeinstaluješ.

Myslím, že ten skin je v 720p "streched", takže s čitelností menu by snad problém být neměl.

Múžeš zkusit různé FHD skiny, v repository je jich hafo, možná se v nabídce 1080p objeví, já jsem nepochodil a vyřešil to omezením provozu VU+Solo4k pouze na satelit, bo Kodi bída byla jako celek.


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - matchboxx - 16.12.2018

Ne , je to porad stejne Kodi v E2 ma rozliseni 720p a myslim ze to ve vsem, jak filmy tak skin, to ze to prepnu na 4k to asi nic neresi, ale muzu se mylit. nevim , ale neda se to ani nijak overit nebot tlacitka pro kontrolu Ctrl+⇧ Shift+O a O nefunguji v E2 playeru


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - PPalo - 16.12.2018

Ďakujem obom za reakcie. Ja by som sa s tým trápil ešte dlhú dobu. Filmy pozerám max 1080p a myslím, že aj v takom rozlíšení idú. Mediaplayer mi také rozlíšenie ukazuje. To, že nevidím prvé písmenko z popisu k filmu, keď ho vyberám, až taký problém nie je. Len stále nechápem jedno, že keď Kodi odinštalujem, tak stále niekde zostávajú uložené nastavenia. Prešiel som všetko možné a neviem kde. No už mi to je po vysvetlení jedno. Pozdravujem


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - Montalban - 17.12.2018

Kalibrácia obrazu by nepomohla? Musíš prepnúť nastavenia na "Expert" (Stláčaním OK vľavo dole na "nastavenie") a v "Systémových nastaveniach-Obrazovka" máš rozšírené nastavenia a úplne dole je kalibrácia obrazu. To si nastavíš a nebudeš mať problém, že neuvidíš prvé písmenká z popisu filmu.


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - matchboxx - 17.12.2018

no rekl bych ze v E2 neni nic takoveho mozne , E2 a Kodi to je na dve veci, jedine Octagon Sf8008 to ma vyresene , nepouziva totiz prehravac z kodi

@ PPalo vymaz skryty adresar kodi , jak ho najdes jsem ti napsal


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - Foolproof - 17.12.2018

A navíc změna DVDPlayeru, což je v Enigmě u Kodi default na třeba EMC nic neřeší,
Mně tv vypisuje na co je přepínaná, když startuje Vu, napíše při úvodním logu 576p, potom najede system a objeví se 720p, po dokončení bootu se nastaví 1080p50, tak jak je nastaveno v systemu. Pustím Kodi launcher a přepne se na 720p při jakémkoliv skinu. V kodi mám nastaveno, aby přizpůsobil TV k filmu, takže když je film 1080p24, tak taky do tohoto rozlišení přepne TV. Po ukončení filmu se opět vrátí na rozlišení Kodi 720p. Opustím Kodi a je zpět 1080p50.

Ale už jsem Kodi v Enigmě dávno vzdal, problémy se zvuky v 7.1, s VP9 a další, krebička vše vyřešila


RE: Adresár nastavenia KODI v E2 - PPalo - 18.12.2018

Problém úplne vyriešila kalibrácia obrazu. Ďakujem