XBMC-Kodi.cz
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Ostatní diskuze (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-ostatni-diskuze)
+--- Fórum: OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-off-topic-bez-zamereni)
+---- Fórum: Zajímavé tipy na nákupy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-zajimave-tipy-na-nakupy)
+---- Téma: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni (/prispevek-xiaomi-aqara-smart-home-smarthome-reseni)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 03.6.2019

Takze postup, ktery jsem prevzal od GinBook (ani nevim, jestli je tady na foru, ale urcite to monitoruje 40, tak mu chci tu verejne podekovat).

Vysledkem tohoto navodu je to, ze ma clovek vse na cinskem serveru a hlavne funkcni. V navodu budu pouzivat zkratky: HK - HomeKit, AA - Aqara App, MH/XH - Mi Home resp. nove Xiaomi Home.

> Odstranit vse z HK, AA a XH
> Nasledne v XH vycistit CACHE (Profile -> Settings -> Clear Cache)
> Odinstalovat AA
> Hub/y vytahnout ze zasuvky, vypnout a zapnout telefon
> Ujistit se, ze telefon je pripojeny na WiFi 2.4 GHz
> Dat prvni hub do zasuvky a 10x stisknout tlacitko (tim se vse smaze).
> Nasledne chvilku pockat a potom na 10 sec podrzet tlacitko (tim se uvede do parovaciho rezimu, LED zacnou zlute blikat)
> V XH zvolit/overit, ze jsme na China serveru (Profile -> Settings -> Region -> China)
> Pridat zarizeni v XH pres + vpravo nahore, projit si standardnim nastavenim HomeKitu (oskenovani samolepky, prirazeni nazvu, mistnosti,...)

No a tim by to melo priskocit i na China server. Samozrejmosti je nutnost naparovani vsech stavajicich cidel znova. U me to bylo tak, ze jsem je mel ve stavu offline a pri parovani se to samo priradilo ke stavajicimu i presto, ze samotne parovani vzdy skoncilo "Failed". Automatizace me to prekvapive taky podrzelo. Takze snad se povedlo a vse mate funkcni, jako ja.

Zname chyby:
> HK napise, ze "Prislusenstvi Aqara Hub-1234 nelze pridat". Reseni: restartovat hub pres 10x stisknuti a pokracovat znova v navodu
> XH napise "Request failed. Check your network". Reseni: vytahnout hub z elektriny a po chvilce vratit

A tip nakonec - prepnete si Hub do anglictiny v XH (Xiaomi Home -> vybrat Hub -> nahore Device -> znova vybrat Aquara Hub -> Language of Voice Prompt -> English).


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - GinBook - 03.6.2019

GinBook tu okrajově je. :) 

S kolegou S474N jsme řešili asi 4 týdny co s tím. Takže je to i jeho zásluha. 

U mne byl problém, že mne Aqara HUB1 přestal úplně reagovat, ani jeden reset nepomohl, žádná reakce, mrtvola. Takže jsem si musel objednat nový HUB, přesněji objednal rovnou dva kusy. Po 14 dnech od objednání se HUB1 prakticky bez ničeho rozblikal žlutě při koukání na TV, ale na China server v MH/XH nešel přidat, takže jsem to hodil do Aqara app na EU server, to jsem ani nečekal že to půjde. Jedna podivnost, prej po hard reset se vše vymaže z HUBu, ale není to pravda, pamatuje si to čidla. Jo a Aqara aplikace je špatná kopie HK a nejde se tam přepnout na China server od poslední aktualizace.
Před týdnem přišel HUB2 a pár dní zpět HUB3.
S problémy o kterých víme, jsem dal HUB2 na EU server v Aqara aplikaci a rozběhal čidla, část byla na jedničce a část na dvojce.  HUB3 jsem nechal ležet bokem jako náhradu.

Mezitím proběhly nějaké aktualizace MH/XH, a dokonce i nějaká drobná aktualizace FW na HUBu.
V sobotu večer jsem si hrál s HUBem3 a zkoušel přidat na China server, wau, ono to jde! Tak jsem začal přehazovat čidla na China i kvůli mnoha nastavením v MH/XH. 
V neděli jsem zkoušel přidat HUB2 na China. Pravda, dobrá hodinka hraní, zkoušení a testování a pořád dokola, než se to povedlo dle toho návodu co psal kolega S474N. Nakonec jsem tam dostal i HUB1.

Co bych doplnil ještě do CHYB u párování a poprosím kolegu o doplnění do posledního bodu. 
- Po zapojení do zásuvky, a prakticky hned po napárování se HUB nechce připojit, tváří se online, ale hlásí offline, či že se nepodařilo něco uložit. Je třeba vyčkat, případně off/on a počkat i 5 minut, fakt to trvá.
- pamatuje si to stará čidla (pokud už jste si s tím hráli), je třeba je vyhodit a znova přidat

Co bych vypíchnul. Když se to nepovede v prvním kole, vždy odstranit z HK i MH/XH, vyčistit Cache, restartovat telefon. Prostě pořád dokola. Jinak jakékoliv další pokusy jsou marné a skončí to chybou. Dlouho jsem se trápil s tím, že "zařízení nejde přidat do domácnosti, protože tam už je", samozřejmě nebylo, jen to bylo někde uložené.

Pokud budete neustále restartovat HUB za sebou, nedělejte to mockrát po sobě jako já asi hodinu dokola, jinak si ho umrtvíte. Radši počkejte hodinu, den. Je to taková moje pocitová rada. Tu radu to nechat v zásuvce a čekat jsem sám našel na nějakém EN foru. Někdo říká týden, někdo víc. Mne to trvalo 14 dní.

Ještě jednou díky za podporu S474N a vzájemné posílání k čertu/dáblu, případně do....vertikálního úsměvu. 

Co mne sere je spolehlivost, od toho problému s FW 1.5.9 (1.6.0) se zhoršil dosah čidel. Já to nahradil více kusy HUB.
Další problém vidím v tom, jak jsem na začátku mluvil nadšeně o Aqara systému, dnes říkám, že ta skvělá cena Aqary je vykoupena robustnostní/spolehlivostí funkčnosti systému. Aqara co jsem četl, by měla mít už pomalu EU model HUBu v prodeji a doufejme, že to bude jen lepší a lepší.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 08.6.2019

Jeste pisu varovani k aplikaci Yeelight, ta zacala v poslednich dvou betaverzich nabizet pridani zarizeni do Homekitu, netusim proc nabizi pridani Aqara Hubu do aplikace Yeelight (!?!?!), ale kdyz to zkusite, tak vas ceka opetovne probehnuti vyse uvedeneho navodu a parovani vseho znova.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - frimlik - 09.6.2019

Koukam jako blazen tady co se deje, nejakou dobu jsem tu nebyl, mrknu do aplikace a zjistuju ze mam polovinu veci off-line (fw 1.6.0). Absolutne me nebavi kazdou chvili laborovat a nastavovat, navic poslouchat zbytek rodiny proc to a to zase nejde.. Takze abych to shrnul, mrdky cinsky - vyhozeny penize Sad


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Mujo - 17.6.2019

Má někdo zkušenost s kamerou? Chtěl bych kamerku pro sledování vstupních prostor - pošťáci, návštěvy atd. s vazbou na PIR případně dveřní magnet od Aqary.
Dík


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 17.6.2019

Mujo: a kamerou jakou presne?


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - frimlik - 18.6.2019

Mam Netatmo Presence.. Sice drazsi, ale absolutne bez chyby, vcetne vyborne aplikace a integrace do HK.. S hrackama od TPlinku co jsem mel driv se to neda vubec srovnavat..


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 18.6.2019

NetAtmo Presence opravdu stoji docela ranec, kdyz uvazim, ze za lepsi penize jde koupit pomerne kvalitni dome 4K kamera od Hikvision, ktera umi fajn "ficurky" typu prekroceni definovane cary, poruseni zony, detekci odcizeni zavazadel/objektu nebo naopak detekci nechanych zavazadel/predmetu, atd.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - frimlik - 19.6.2019

Hikvision tusim neni WIFI, coz je pro me zasadni..


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 19.6.2019

WiFi je zasadni? A jak tu WiFi kameru budes napajet? 40


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Mujo - 20.6.2019

Jsem projektant SLBP systémů, takže i CCTV, kamerové systémy znám. Moje představa je přehledová kamera monitorující vstup do baráku se širším objektivem. Chtěl bych jí do HK s vazbou na PIR detektor a MG kontakt (alarmové stavy). Ggggdyby byla možnost jí připojit na NAS server od QNAPu, bylo by to perfektní.
Díky fffšem za reakce


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 20.6.2019

Netusim, co je SLBP, ale drzim ti v tom palce.

Ted ti reknu muj nazor, vychazejici z nekolikatele praxe nejenom provozovani vlastniho kameroveho systemu, ale i z hlediska reseni takovych systemu. Rozhodne bych se vykaslal u techto prvku na jakekoliv bezdraty/wifi a ridil se heslem "metalika je metalika" (a ne, nemyslim tim tu hudebni skupinu). Staci mit natahane bezne kabely UTP Cat 5E, poradnej switch s aktivnim PoE a mas vyresene zaroven i napajeni kamer, vse prave pres ten jeden kabel. Stejne budes muset tahat kabelaz kvuli napajeni, takze bych to udelal tak, jak pisu a nevymyslel uz davno vymyslene.

Nebo si to muzes udelat podle sveho, prijde ti tam frajer s Kali Linuxem a tva kamera bude jen na ozdobu.

Obecne kamery od "Hik"u muzes pripojit i na NAS, ale doporucuji vyuziti specializovaneho NVR. Osobne by mi asi vadilo, kdybych kvuli neustalym zapisu od kamer prisel o disky, kde bych mel ulozene data/zalohy 4


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Mujo - 21.6.2019

Dík za reakci. To co píšeš je mi známo, nechci ale kamerový systém s napojením na NVR. Metalika ať už ta hudební nebo kabelová je jasná volba :-). To, na co se ptám je zkušenost s kamerkou připojitelnou k HK (Netatmo) a možností vytváření "Automatizací" na daný stav - detekce pohybu, otevření dveří.....
SLBP - slaboproud (SCS, EZS, EPS, ACS, CCTV, ER, MR, JČ....)


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 21.6.2019

Takze se bavime o kamerce NetAtmo Presence? U te me prave naprosto odrazuje cena a jeji parametry, takze s tim ti neporadim. Obecne kamery od Hikvision maji na sobe alarm IN i OUT, takze s tim by se urcite dalo "pracovat".

Sam mam vsechny kamery take v HomeKitu, ale pres plugin HomeBridge, nicmene vse funguje na jednicku. Sama kamera umi reportovat ruzne stavy, vcetne treba prekroceni virtualni cary a dokonce i v zavislosti nadefinovaneho spinat poplachovy vystup, viz. prilozeny screenshot.
   


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - blacker91 - 24.6.2019

Zdravím, chci použít xiaomi světla s bezdrátovými vypínači. Můžete prosím někdo poskytnout odkaz nebo název na víčka hranarých krabic která jste použili pod bezdrátový vypínač? Moc děkuji.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 24.6.2019

blacker91: a co mas ted? Pokud ABB, tak maji zaslepku i do ramecku ABB TANGO, ale ono staci vse vymontovat a zaslepit tou nejobycenejsi zaslepkou za par korun.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - blacker91 - 24.6.2019

Mám to právě nachystané na drátové vypínače xiaomi takže tam mám hranaté krabice https://www.kopos.cz/cs/produkt/1181-krabice-pristrojova. Kde budou smart světla tam dam bezdrátové vypínače. Kde budou normální světla dám drátové xiaomi vypínače.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 24.6.2019

Tak na hranatou bych pouzil to nejlevnejsi vicko:
> https://www.elima.cz/obchod/krabice-vicka-c-283_557.html


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - blacker91 - 24.6.2019

Něčím podobným to asi vyřeším zajímalo mě jestli to někdo neřešil a nemá nějaké elegantní řešení. Chtělo by to něco jako plastové víčko na kulatou krabici aby z bočního pohledu bvypadalo že je vypínač přilepený přímo na zdi ale nevím jestli se něco takového vyrábí popřípadě jestli by to šlo z něčeho udělat.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Mujo - 25.6.2019

Cena u NetAtmo mně také odrazuje, proto zjišťuji varianty/možnosti. Je nějaká vyzkoušená levnější varianta?