XBMC-Kodi.cz
Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Ostatní diskuze (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-ostatni-diskuze)
+--- Fórum: OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-off-topic-bez-zamereni)
+---- Fórum: Zajímavé tipy na nákupy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-zajimave-tipy-na-nakupy)
+---- Téma: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni (/prispevek-xiaomi-aqara-smart-home-smarthome-reseni)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - ch_bdxhegz - 20.1.2020

Kdo by koukal na první příspěvek, že 14 . Ano, PayPal je obrovská výhoda. Jakmile ale mám dát za zboží vyšší částku, já osobně to mám vnitřně nastavené na 50 USD a více, tak už raději preferuji Amazon, britský nebo německý, z důvodu reklamace. U obou mám s reklamací zboží velice dobré zkušenosti.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - creck - 20.1.2020

Tak jsem to tu procetl cele (zajimave) , mel bych dotaz, to zaplavove cidlo se pripoji na mou wifi (po pridani do aplikace samozrejme) a notifikace mi budou chodit na mobil ? 
Mam od xiaomi vysavac a ten lze ovladat ci kontrolovat stav na dalku normalne. Koukal jsem ze toto cidlo lze uz pridat i v regionu czech. 
Nebo musim mit vytvorenou branu (pouzil bych asi ipad, ale to se mi moc nechce) 

Mam vse ios. Diky za odpoved, nikde jsem toto nenasel.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 20.1.2020

@creck: nikoliv, zaplavove cidlo komunikuje pres Zigbee. Dneska uz ma smysl kupovat tu nejnovejsi branu (kulata s USB napajenim). Az tu teprve pridas do Homekitu.

Co se tyka “zakladny” pro Homekit, tak doporucuji spise Homepod nebo AppleTV.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - creck - 21.1.2020

S474N diky, no ipad uz mam a jako centrum jde pouzit taky. Jestli to funguje v Apple TV , mel by to ipad zvladnout taky.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 21.1.2020

@creck: zalezi, jakou mas generaci. Nicmene jde hlavne o to, ze u AppleTV/Homepodu je jistota toho, ze je budes mit vzdy doma a ze mas zajistene napajeni. Ono kdyz clovek jede z domu, treba na dovolenou, tak si obvykle tablet bere (minimalne ja ano).

Dalsi nevyhodou je, ze podle poctu cidel a jejich refreshi, ti to dovede pekne zahybat s baterii. Ja to ze zacatku taky zkousel mit na tabletu a za 10 hodin sla baterie papa. Ale ja mam v Homekitu nejakych 130 veci a zjistil jsem, ze tam nejvic lital refresh teplotnich cidel. Potom jsem to omezil casove a i na desetiny (mel jsem setiny a tam byla porad zmena).

Takze resume je, ze na nejake vyzkouseni to muze poslouzit, ale dlouhodobe bych to na tom provozovat rozhodne nechtel.


Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Azazael - 05.2.2020

Tak Xiaomi Multimode brána je doma. Ale k XiaomiHome apk sa nepripojí. Neviem či robím niečo nesprávne alebo nefunguje ako by mala.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 05.2.2020

Azazael: ja uz ji mam doma asi tyden a porad nebyl cas si na to sednout, takze zatim ani nepotvrdim a ani nevyvratim.

Nicmene jen obecne - mas China region? 88


Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Azazael - 05.2.2020

Po stlačení pridať zariadenie vyskoci žiadosť zapnúť gps, si hovorím načo ti je gps kvôli pridani brány, no ale číňan si povedal fku není gps nebude zariadenie :) tak len v tom to bolo, už je pridaná aj fw aktualizovaný.
P.S. ja som po objednani brány na nu v privale povinností a starostí celkom zabudol, na niečo ku nej tiež. Čiže z celého portfólia mám len bránu :)
To čo je v tej aplikácii môžem kupovať, ostatné veci ktoré tam nie sú nemusia fungovať hej?
P.S.2. Je moznost do tohoto pridať rf bránu?
P.S.3. Existuje nejaká stránka kde by boli všetky moduli a ich parametre? Lebo majú asi všetko v 2 až 3 verziách a podla tych označení človek ani nevie ktorá je novsia.

Ďakujem


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 06.2.2020

Jo jo, o GPS jsem uz psal nekolikrat - zacalo to s pridanim i kamery do auta, ktera chce mit povolenou GPS a dela to i u svetel.

O zadne takove strance nevim, vse samostudium a veci, ktere mam overene, tak pridavam i oznaceni typu, aby nemohlo dojit k zamene.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Pitrx - 12.2.2020

Ahoj, resim problem:

Mam ted novou xiaomi multimode gateway. Nahradil jsem tim Aqara hub pro HK. Snazim se pridat zarovku Aqara led light bulb (tunable white) a kdyz ji pridam do xiaomi tak se mi nepropise do HK, ale na Aqara hubu ano.

Mate nekdo tip co s tim? Zkousel jsem to snad milionkrat a nic..vse aktualni a region mailand china...

Diky moc!


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 12.2.2020

@Pitrx: rad bych ti poradil, ale ta nova GTW mi lezi jeste v krabicce. Navic mam vetsinu veci v HK pres Homebridge, takze az tak nelpim na nativni podpore.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Pitrx - 12.2.2020

Vse se mi propsalo. Pohybova cidla, teplotni cidla, vypinace, ale tohle ne.. HB nemam zatim... mel jsem vsechny automatizace v HK a app xiaomi jsem prakticky nepouzival..ted jsem teda naladil jednu automatizaci v app. Jde mi spis o princim :-)

Jinak to vypada, ze pres to pujdou pridat zarovky ikea ale zatim nemam odzkouseno..


Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Azazael - 24.2.2020

Tak dnes mi prišlo...senzor vody, magneticky na dvere a rgb pás, ostatné este ani nie je na ceste...mozno kvôli tomu vírusu. Senzor na dvere išiel od 10 k 5 alebo skôr od 0 do 1000. 3 otvorenie ani neprislo. Ale je to už OK. Odpočúvanie hudby u led pásu mi príde dosť ultras, ak by som to mal popísať dvomi slovami tak ...LSD Disco


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 25.2.2020

Tak jsem kvuli 3D tiskarne zacal resit jeste kourove cidla a pokud to chce mit clovek online, tak je jednoznacnou volbou Mijia Smoke detector. V prepoctu za nejakych 6 stovek neni co resit a pokud se mi prvni dva kousky osvedci, tak je planuju dat do kazde mistnosti.

> Gearbest - $25.99 - Mijia Smoke Detector
> AliExpress - $24.81 - Mijia Smoke Detector

Pouze predchazim dotazum, samozrejme to lze napojit jak do Aqara Hubu, tak pochopitelne i do Xiaomi Home a mit online notifikace.


Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Azazael - 25.2.2020

Ak nezačne horieť zdroj k routru :) ale tiež zvažujem kúpu, plus aj gas detector, tam je uvedené natural gas tak dúfam že to je normálny plyn :)

A ešte ups k routru a bráne ale budem musieť spraviť nejaké úpravy.


Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Azazael - 02.3.2020

Už sa mi 2x stalo že spustim aplikaciu mi home a tam nič... že prihláste sa, po prihlásení 0 zariadení. Spoľahlivosť tým dosť klesá.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 02.3.2020

Problemy posledni dny na Cina serveru. Osobne uz zacinam koketovat s myslenkou uteku z Ciny, potazmo Xiaomi Home, pres RPi s vlozenym ZigBee donglem.


Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Cinda - 02.3.2020

Tak, až to v myslíš, publikuješ nějaký návod? Už mě ten čínskéj server taky štve.


Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - Azazael - 02.3.2020

Mám kúpený Odroid N2 a na ňom som skúšal Ubuntu a hass.io plus niečo naviac. Ako ide to ale ten hass.io nejde podľa mňa tak ako by mal, nenájde ziadne UPnP zariadenia a nezistil som kde je problém. A čím ďalej postupujem,zisťujem že zabezpečiť to nebude ľahké. Teoreticky by to malo pracovať súčasne...aspoň niečo.


RE: Xiaomi AQara Smart Home - smarthome reseni - S474N - 03.3.2020

@Cinda: ono uz to vymyslene je, jen to zabere asi trosicku casu a zkouseni.

> https://www.zigbee2mqtt.io/