XBMC-Kodi.cz
nastavení pozadí-fanartu - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: nastavení pozadí-fanartu (/prispevek-nastaveni-pozadi-fanartu)

Stran: 1 2


nastavení pozadí-fanartu - smarda84 - 27.1.2019

zdravím,jsem v provozování KODI nováček tak se ptám jak nastavím pozadí na různé položky( počasí,systém,filmy ..adt)
díky moc za návod


RE: nastavení pozadí-fanartu - meda - 27.1.2019

Systém/Expert>Systém>Rozhraní>Vzhled>Konfigurovat vzhled>Pozadí, možnosti
Fanarty si vloží doplňky nebo předvolený stream. Hlavní pozadí lze vlastní obrázek.


RE: nastavení pozadí-fanartu - Client - 28.1.2019

@smarda84 Pozadí pro různé položky hlavního menu (počasí, systém, filmy, ...) jsou (či mohou být) řešena ve skinu. Základní skin Estuary to například neumí, pokud se listuje v menu, zobrazuje pouze to jedno vybrané statické pozadí, které si můžeš vybrat tak, jak popisuje @meda. Jiné skiny to ale umí a můžeš si u nich pozadí pro jednotlivé položky menu nastavit samostatně, v nastavení skinu. Jsou to většinou ty skiny, které umožňují definici vlastních položek hlavního menu.

V okamžiku, jakmile opustíš hlavní menu a přejdeš na obsah widgetu, tak se se pozadí zobrazuje podle toho, jaký widget a jakou položku v něm si navolíš. A opět je to skin od skinu různé. Většina skinů v tomto případě zobrazuje obsah databázové položky Art(fanart).

V případě, že si spustíš addon, tak si zobrazení pozadí určuje on, většinou se v nich používá standardní zobrazení obsahu databázové položky Art(fanart), ale může to být v podstatě zcela libovolné, záleží na tvůrci addon.


RE: nastavení pozadí-fanartu - smarda84 - 28.1.2019

takže mám Tv Box X96 + CoreELEC 8.95.7 skin Confluence

Hlavní pozadí se podařilo nastavit


RE: nastavení pozadí-fanartu - Rossi D - 28.1.2019

Lze to i takto :

→ Aeon Nox 5: SiLVO

Obrázky v pozadí každé složky (TV, Film, Video atd..) se dynamicky mění v rámci černobílého tématu, nejsou tedy stálé a rychle "okoukané"  4


RE: nastavení pozadí-fanartu - smarda84 - 28.1.2019

jo,fajn skin,už jsem ho naistaloval ale nevím jak nastavit pozadí každé složky,anglicky moc neumím.
Prosím můžeš mě nasměrovat jak na to.Díky.


RE: nastavení pozadí-fanartu - Rossi D - 29.1.2019




RE: nastavení pozadí-fanartu - smarda84 - 29.1.2019

díky moc, funguje to


RE: nastavení pozadí-fanartu - milankosyna - 13.1.2021

Můžu poprosit o radu jak dostanu obrázky na pozadí tohoto skinu když dám vybrat obrázek z Externího uložení nemůžu ho najít nejlíp kdyby šlo ze stream cinema použít pozadí filmů děkuji za radu


RE: nastavení pozadí-fanartu - JiRo - 13.1.2021

Jakého skinu?


RE: nastavení pozadí-fanartu - milankosyna - 16.1.2021

Skin aeon Nox Silva chci nastavit pozadí plochy tak aby se mě automaticky měnili obrázky filmů co mám stažené měnili třeba co 5 sekund


RE: nastavení pozadí-fanartu - Rossi D - 16.1.2021

@milankosyna: zkus si pohrát, nastavení viz níže  4




RE: nastavení pozadí-fanartu - milankosyna - 17.1.2021

Zkoušel jsem podle návodu ale když dám na pozadí menu stream cinema skin movies jak je v návodu tak mám u menu scc jen černou obrazovku a já bych tam chtěl mít obrázky z filmů aby se mě sami měnili když budu v kodi na položce scc nemyslím v doplňků scc ale v kodi na listě kde mám menu stream cinema


RE: nastavení pozadí-fanartu - JiRo - 17.1.2021

@milankosyna: Proč dotazy vztahující se k funkcím konkrétního skinu nevzneseš v jeho tématu?! Aeon Nox 5: SiLVO (Leia, Krypton, Jarvis, Isengard, Helix). To je fakt tak těžké si to téma najít? Stačí jít do sekce Skiny a máš ho hned na ráně.

BTW Nerozumím tomu "když dám na pozadí menu stream cinema skin movies", to znamená co? Tahle možnost mi asi někde unikla.

Jinak, tohle asi nepůjde, tedy dostat do pozadí vybrané položky hlavního menu obrázky z pluginu. To podle mne Kodi (a ani ANS) neumí. Jde tam dostat obrázky z adresáře, databáze nebo playlistu, ale ne z pluginu. Asi by šel napsat nějaký další addon nebo zkusit případně nějaký addon najít, který by to zajistil, ale já o něm nevím. Nebo možná existje nějaké rozšíření ANS, ale ani o tom nic nevím. To spíše nějací odborníci na tento skin...


RE: nastavení pozadí-fanartu - Rossi D - 17.1.2021

.... má to myslím háček, prezentace pozadí filmů/seriálů bude závislá na obsahu knihovny, pokud ji nepoužíváš - nebude  fungovat  8


RE: nastavení pozadí-fanartu - milankosyna - 17.1.2021

Já ty obrázky mám stažené ve složce download ale když chci dát více obrázkové pozadí tak je tam nevidím jak si udělám playlist obrázku abych je tam mohl vložit


RE: nastavení pozadí-fanartu - playman22 - 17.1.2021

Tie obrázky, ktoré si tam chceš zobraziť, si daj do zvlášť priečinku, kde nebude nič iné, len tie obrázky.. nemaj ich v priečinku download! Choď do nastavení skinu, v nastavení pozadia si vyber viacobrázkové pozadie a tam choď do priečinku, kde ich máš uložené. Žiadne tam neuvidíš, ale daj to uložiť a uloží sa ti cesta do toho priečinku a bude to fungovať


RE: nastavení pozadí-fanartu - milankosyna - 17.1.2021

Povedlo se super díky?


RE: nastavení pozadí-fanartu - playman22 - 17.1.2021

Nie je za čo. Problém je v tom, keď máš v tom priečinku aj iné veci.. skin si s tými súbormi nevie poradiť


RE: nastavení pozadí-fanartu - JiRo - 17.1.2021

Jiný typ souboru než obrázky by neměl v adresáři, který je parametrem multiimage, vadit. Kodi v tomto případě do skinu filtruje pouze soubory obrázků.