XBMC-Kodi.cz
Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou (/prispevek-kodi-nespravne-razeni-nazvu-s-diakritikou)

Stran: 1 2


Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Petrvald - 11.5.2016

Měl bych dotaz ohledně řazení filmů podle abecedy. Na ext. HDD mám složky s filmy, jenže v kodi se mi zobrazují názvy s diakritikou až na konci. Je možné nastavit řazení tak, aby šly názvy podle abecedy ( C,Č,D,Ď....) ?


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Petrvald - 14.5.2016

Tak to zkusím jinak 6 .  Řadí se vám názvy složek začinající diakritikou až na konci nebo to Kodi dělá jen u mě ?
Děkuji za odpověď


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Rossi D - 14.5.2016

Dělá mi to také napříč skiny i OS (Jarvis, Krypton), nějak jsem ani nepátral jak filmy seřadit správně dle abecedy, většinou vybírám pomocí filtru ....



... snad jen asi nepoužívat diakritiku ....  8


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Petrvald - 14.5.2016

Díky moc za snahu, taková blbost a Kodi to neumí  1 , no nic jdu přejmenovávat  8 .


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - matchboxx - 15.5.2016

nezkouseli jste zmenit znakovou sadu v motivu?


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Rossi D - 15.5.2016

Jen tak zkusmo jsem nastavil "Central Europe (ISO)" + "Central Europe (Windows)", změnu jsem však nezaznamenal. Raději se v tomto nastavení rýpat nebudu, skin by si to mohl pak vzít "osobně" a něčím mi to nečekaně vrátit  1
Filmy s diakritikou jak jsem psal výše neřeším, nijak mi nevadí ... Používám "search" či nějaký filtr knihovny, málokdy si otevřu celou filmovou / seriálovou DB k náhledu ...


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Petrvald - 15.5.2016

matchboxx: ano, zkoušel jsem měnit znakovou sadu, ale beze změny momentálně tam mám Central Europe.
Tobě se složky řadí správně podle české abecedy ?


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - matchboxx - 15.5.2016

Nevim, nic neprehravam , nenahravam :-)) NAS pouzivam na jine ucely


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Petrvald - 15.5.2016

matchboxx: ? - řazení je špatně všude : knihovna, správce souborů, externí zdroje (HDD,flash..)....


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - matchboxx - 15.5.2016

hmm, tak to nepomuzu, ja mam vse co pouzivam ok, zadny problem s diakritikou nebo cestinou, ci nejakym razenim


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - flyboysek - 16.5.2016

pokud si v knihovne filmu vyberete film a otevrete si okno s smožnostmi, tak je tam moznost "edit sort title"
kdyz si jako titul pro trideni nastavite nazvy bez diakritiky, tak se budou zobrazovat ve spravnem poradi


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Petrvald - 16.5.2016

flyboysek: dík z tip, ale stejně tímto způsobem nedosáhnu správného pořadí, pokud bych takto upravil vybrané filmy dojde k namíchání názvů s diakritikou a bez (Cela - Četníci - Copak je to za vojáka ......), místo aby se řadily podle české abecedy C-Č.

Ideální by bylo "říct" Kodi, že má pro řazení veškerých souborů a složek používat českou abecedu, jenže jsem nic takového nenašel na změnu znakové sady nereaguje 8 .....


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Pepicek Malina - 17.5.2016

Je to tak jak píšeš. Zkoušel jsem několik variant, které mě napadly, ale vždy stejný výsledek. Vše s diakritikou je mimo pořadí.


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Petrvald - 17.5.2016

Právě jsem to zkoušel na PC (Kodi-Jarvis 16.1) a tam to při jistém nastavení funguje.

Systém - Vzhled - Mezinárodní :

Jazyk: English
Oblast : UK(24)
Znaková sada: Central Europe

Při tomto nastavení jsou veškeré složky a soubory řazeny správně, pokud přepnu jazyk na CZ řadí se názvy začínající diakritikou na konci  8 
Aby toho nebylo málo funguje to pouze na PC na RPi (Openelec) beze změny 8


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - S474N - 17.5.2016

Mozna by nebylo od veci to nahlasit jako bug primo na Kodi.tv


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - palozanota - 17.5.2016

celkom zaujíma hádanka :) tiež mám nastavenú češtinu a preto mi to nedalo a chcel som to nejak rozlúsknuť . problém robí asi nastavenie regiónu cz .Region sa nejak neda zmeniť priamo v kodi , iba ak pri eng . pri slovenskom , chorvatskom a aj iných jazykoch problém s radením nieje . jedno riešenie je si nastaviť slovenčinu , čo asi nebude ono :) Druhe riešenie je troška krkolomnejšie a tiež neviem či je to to najrozumnejšie , ale akotake riešenie ano . 1. možnosť vymeniť subor langinfo.xml zo zdroja slovenčiny (treba ju pridať do kodi)za ten český alebo druha možnosť prepisať v tom českom par veci aby zostala čeština ale aby sa zmenil region na slovensky , vtedy radenie funguje v poriadku . skušal som len základne veci a dva skiny ale všetko ok . čeština naprieč Kodi je nedotknutá , teda aspon čo som stihol pozrieť . Skúšal som to zatial len na win

Edit : na androide uplne nefunkčne žiaden skušany jazyk to nedokaže zoradiť Sad takže možno aj na win to bola nejaka nahoda ? že mi to začalo fungovať ? :)




RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Petrvald - 17.5.2016

S474N: asi by bylo ku prospěchu věci tento problém nahlásit přímo na stránkách Kodi, jen to má takový menší problém a to je jazyková bariéra 8 . Kdyby se toho někdo ujal byl bych mu velice vděčný Klaním se

palozanota: zkoušel jsem změnit na slovenštinu a řazení funguje, ale jde to zase pouze ve Win v Openelec bohužel nic.
Přesto díky za snahu Thumbup .


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - pmads - 02.4.2017

Podařilo se vám tento problém nějak vyřešit? Mně se také názvy začínající diakritikou řadí až na konec a už nevím co s tím.


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - Foolproof - 02.4.2017

Název filmu je s diakritikou, název pro sorting lze upravit tak, aby pasoval, např. Četník ze S.T. je název, název pro sorting aby to bylo dobře třeba Czetnik ze S.T.,atd.
Název pro sorting se nikde nezobrazuje.

A v kolekci je to default podle roků, ovšem je-li to stejný rok (Homevideo) řadí to podle názvu, ne podle názvu, který je určen pro sorting, takže prd.

Neeeumííí čeeesky.


RE: Kodi - nesprávné řazení názvů s diakritikou - pmads - 02.4.2017

No... měl jsem XBMC na Ubuntu s Confluence a české řazení tam šlo úplně v pohodě. Názvy začínající diakritikou jsem měl normálně ve výpisu tak, jak mají být. Takže nějak by to jít mělo. :)