XBMC-Kodi.cz
Odroid-N2 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: Odroid-N2 (/prispevek-odroid-n2--4646)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Odroid-N2 - pohlad - 04.5.2020

Mám ODROID N2 už asi jeden a pól roka no tebou pozorované problémy som nikdy nepozoroval možno je to plugínmi ktoré používaš. Ja používam len tri SC. , Youtube , a Skylink. Možno by som vyskúšal iný HDMI kábel.


RE: Odroid-N2 - czfox - 04.5.2020

No nemám hafo pluginnů, mám tam skylink který mě nefunguje, sc, soubory online a primu, kabelem to není a ani vstupem.


Odroid-N2 - hitman222 - 06.5.2020

Ahoj, jde vám pripojiť Bluetooth reprák, mám CoreELEC 9.2.2 a reprák nemůžu připojit. Diky


RE: Odroid-N2 - hfx9 - 06.5.2020

to zelenání obrazu nebude problém odroidu ale televize, konkrétně jeho hdmi portu.
Mě se tohle dělo na RPi4 s jedním portem na TV, když jsem to zapojil do jiného tak bezproblému.
Zkus jiný port na TV, třeba to pomůže.


RE: Odroid-N2 - kockagejsa - 06.5.2020

(04.5.2020, 18:07)czfox Napsal(a): No nemám hafo pluginnů, mám tam skylink který mě nefunguje, sc, soubory online a primu, kabelem to není a ani vstupem.

Už jsi ten Skylink rozjel? Mě funguje.


RE: Odroid-N2 - forsajd - 06.5.2020

@hitman222 mam bluetooth sluchatka a tie mi idu


RE: Odroid-N2 - czfox - 06.5.2020

(06.5.2020, 11:41)hfx9 Napsal(a): to zelenání obrazu nebude problém odroidu ale televize, konkrétně jeho hdmi portu.
Mě se tohle dělo na RPi4 s jedním portem na TV, když jsem to zapojil do jiného tak bezproblému.
Zkus jiný port na TV, třeba to pomůže.
Zkoušel jsem samo jiné, resp. Všechny a i jiné kabely ale bez výsledku, jak jsem psal na rpi2 jsem se s tim nesetkal.

Jsem uživatel používající Redmi Note 7 , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.

(06.5.2020, 21:41)kockagejsa Napsal(a):
(04.5.2020, 18:07)czfox Napsal(a): No nemám hafo pluginnů, mám tam skylink který mě nefunguje, sc, soubory online a primu, kabelem to není a ani vstupem.

Už jsi ten Skylink rozjel? Mě funguje.
Dnes jsem to nezkoušel, snad se k tomu dostanu zítra, dám vědět.

Neřešil jste někdo připojení Meecool dvb t2 k odroidu? Zjistil jsem ze me schází měnič na 1,2V tak to asi budu muset prozatím odložit.


RE: Odroid-N2 - jayD - 07.5.2020

Nekoukl by se prosím někdo, co je defaultně v nastaveni-coreelec-hardware-CEC..vsechny 4 moznosti jsou ON?
Já myslím, že ano. Ale když mám poslední 2 zaplé, tak se mně Odroid "sám" probouzí. A pak mně běží TV třeba celou noc, protože Odroid se pak sám vypne, ale TV ne.
Díky


RE: Odroid-N2 - zsarauer - 07.5.2020

@jayD: Ano, všechny jsou ON. Jakou máš TV. Já mám LG a funguje to dobře - ODROID jde permanentně a na TV to nemá vliv. V periferiích mám výchozí nastavení.


RE: Odroid-N2 - jayD - 07.5.2020

díky moc. Já mám starý samsumg A650. Odroidmám spíš jako settopbox, takže jsem chtěl, když zapnu TV, tak se zapl i Odroid, když vypnu TV tak, aby se vypl. To mně fungovalo. Akorát Odroid neumí vypnout TV, když se sám vypne. A jak je černá obrazovka, tak není poznat, že TV běží (jen, že dole na TV nesvití dioda). Tak jsem se v tom začal štourat a přenastavovat, aby se TV sama vypla  a už nevím co jak bylo. Původně jsem taky měl defaultní nastavení a fungovalo to jak jsem potřeboval (až na to vypínání). Takže v nastavení CEC jsem dal výchozí nastavení, a v položce hardware taky, ale teď ráno přijdu k TV a vidím, že běží (myslel, jsem, že to dělá TV, protože tyhle Samsung na to trpí). Ale když odpojím Odroid, tak se to nestane. Jediná změna, co mě ještě napadá je upgrade na 9.2.2 a jestli to nemůže dělat TV Simpleclient, toho jsem teď zakázal a vypadá to, že se TV nezapíná (ale dřív to s ním fungovalo). Zkusím ještě vrátit 9.2.1, protože na foru coreelec, někdo psal, že mu to v 9.2.0 fungovalo, ale v 9.2.1 ne, tak jestli s tím něco zase neudělali...
Teď jsem koukal do logu, kolem půlnoci jsem vše vypnul (pak se ještě automaticky vypínám wi-fi a ostatní přehrávače ..ale ne TV a Odroid)..a 0:35 Odroid nabehl..myslel jsem, že se Odroid zapne až ráno, kdy se zapne internet..ale ono ne 17
ještě v config.ini mám cec_func_config=3f


Odroid-N2 - czfox - 08.5.2020

Co jednoduše zapnout na Tv úsporu? Prostě po cca půl hodině nečinnosti se sama vypne.


RE: Odroid-N2 - jayD - 09.5.2020

czfox : Asi jsi na to přišel, jak jsem si s tím hrál, tak jsem nastavil i Timer na TV (neumí automatické vypnutí při nečinnosti, musí se nastavit počet minut a ručně pustit). A vypadá to, že v daných intervalech něco TV pouštěla do kabelu, i když byla vyplá a tím zapínala Odroid. Ještě to otestuji. Holt budu muset TV vypínat ručně, ale hlavně, že se nebude zapínat "sama". Díky :-)


RE: Odroid-N2 - nunu - 09.5.2020

Muzete mne prosim nekdo napsat jak Vam funguje na N2 HDR? Mne nefunguje, je to mozna kabelem, tak bych mel rad do pondeli potvrzeno ze Vam to na N2 jede perfektne. Moje TV umi jen HDR10, DV a HLG a FHD filmy mam peknejsi nez 4K coz mne dost mrzi. Mam zaplou plnou podporu pro konkretni vstup, v TV by to byt nemelo ( KD-65XF9005 ). Bohuzel HDMI kabel mam pujceny nejaky kdovijaky...

Mam stable verzi 9.2.2, zkousel jsem nightly a bez uspechu, 4K mam vysedle, jako by v zavoji.


RE: Odroid-N2 - forsajd - 09.5.2020

ziaden problem hdr ide super ale i na filmu zalezi aky je nie vsetky v hdr su dobre niekedy sa lepsie oplati poziet vo fullhd a na tom box nic nezmeni


RE: Odroid-N2 - nunu - 09.5.2020

Dekuji, konkretne Terminator Dark Fate, jeden v 4k cca 61GB, druhy FHD cca 30gb. ten ve FHD je mnohem krasnejsi s lepsima barvama a jasem. Ve 4k je to jak pres sklo umyte hooodne spinavym hadrem. 

V pondli koupim 8k hdmi kabel a budu doufat ze to je tim. 

Kdyz dam v tv info, vypise mne jen rozliseni, ale ne jestli prijima hdr. Alespon nyni teda ne. Mozna zacne s novym kabelem.


RE: Odroid-N2 - forsajd - 09.5.2020

ja mam len 2.0 a znacku pouzivam Ugreen ale nie konretne ten co sa zobrazí na odkaze akde ho najdem Terminator Dark Fate v sc?


RE: Odroid-N2 - nunu - 09.5.2020

jj. Oba sva odtamtud...


RE: Odroid-N2 - pohlad - 12.5.2020

Dnes som preflešoval Odroid N2 na CoreELEC 9.2.2 a zaregistroval  som zmenu cesty na zvýšenie cache pre súbor advancedsettings.xml a zmenu cesty pre pridanie apikey na youtube - api_keys.json.

advancedsettings.xml - /storage/.kodi/userdata/advancedsettings.xml

api_keys.json - /storage/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.youtube/api_keys.json

Samozrejme treba mať zapnuté skryté súbory.


RE: Odroid-N2 - oupee - 12.5.2020

@nunu HDR funguje jen v úplné! tmě a u některých TV musíš mít jas na max. Proto vypadaj hůř oproti nonHDR filmům.

Na mé SONY: Action Menu - obraz a v pravém horním rohu vedle Obraz HDMI1 se objeví nápis HDR pokud má HDR signál


RE: Odroid-N2 - forsajd - 12.5.2020

nunu mal zly kabel uz mu to ide