XBMC-Kodi.cz
Odroid-N2 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: Odroid-N2 (/prispevek-odroid-n2--4646)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Odroid-N2 - hfx9 - 06.9.2019

@Client
promiň že jsem tě připravil o tvůj čas, prostě jsem to z tvého popisu nepochopil.
Ještě jednou jsem si prošel tvoje příspěvky a stejně něco nechápu:

Píšeš:
Vybrat si kód tlačítka, který nepoužíváš a který použiješ na "OFF". Já pro to používám myslím kód pro MUTE, protože ho v Kodi nepotřebuji, hlasitost si pomocí Harmony One řídím v TV nebo Receiveru, takže MUTE používám pro vypnutí Kodi a Volume +/- pro Home/End (BTW doporučuji, je to pohodlné a využijí se parádně ty dvě tlačítkana Harmony One, pro která nebylo jiné využití).
Na toto tlačítko v systému namapuješ proceduru vypnutí Odroid (nebo přechod do standby) nebo to samé uděláš v Kodi. Záleží, jak je to u instalace, kterou používáš udělané. V tomhle ti neporadím, Odroid zatím nemám (ale už s k jeho nákupu chystám) a CoreELEC také ne.
V nastavení Harmony One u tohoto Device změníš parametrizaci z "togle ON/OFF" na samostatné "ON a "OFF". Možná to nepopisuji úplně přesně, parametrizaci Harmony One jsem naposledy měnil asi před rokem a hlava mi už tolik neslouží (ale večer doma se na to můžu podívat). Ale jistě si poradíš, pokud Hamrony One a jeho parametrizaci znáš (což předpokládám).
Jako tlačítko "ON" si vybereš to původní "toggle ON/OFF", jako tlačítko "OFF" tebou vybrané tlačítko.

Jak namapuji proceduru vypnutí Odroid ?
Jaký tlačítko tomu mute bude na ovladači fyzicky přiřazeno, abych ho v kodi mohl pomocí keymapeditoru namapovat na vypnutí?
Vytvořit si vyrtuální tlačítko Power Off a to pak pomocí keymapeditoru namapovat na vypnutí KODI?

Závěrem díky za rady, tvoje příspěvky jsem si četl, podle tebe asi né pozorně, ale vždy mi tam něco nesedělo, co mi hlava nepobrala.


Odroid-N2 - Azazael - 06.9.2019

(06.9.2019, 8:52)hfx9 Napsal(a): Pokud bych nevybral originální ovladač z databáze, mohl bych jít cestou učení a tak opět narazím na to, že se aplikace ptá "Na originálním ovladači je jedno dlačítko pro zapnutí/vypnutí nebo jsou tam dvě?" No a jelikož na originál ovladači je jen jedno, musím zvolit že je jedno a to pak naučím harmony ovladač.

A prečo musíš zadat jedno keď môžeš zadat dve ? Harmony to zistí a za klamstvo ťa nakope do gulí alebo čo spraví :) A to off tlacitko môžeš naučiť z ovladaca tvojho suseda a ten kód nebude reagovať zo žiadnym tvojím zariadením a neprídeš o žiadne tlačidlo.

Jsem uživatel používající SM-G975F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


Odroid-N2 - hfx9 - 06.9.2019

(06.9.2019, 18:45)Azazael Napsal(a):
(06.9.2019, 8:52)hfx9 Napsal(a): Pokud bych nevybral originální ovladač z databáze, mohl bych jít cestou učení a tak opět narazím na to, že se aplikace ptá "Na originálním ovladači je jedno dlačítko pro zapnutí/vypnutí nebo jsou tam dvě?" No a jelikož na originál ovladači je jen jedno, musím zvolit že je jedno a to pak naučím harmony ovladač.

A prečo musíš zadat jedno keď môžeš zadat dve ? Harmony to zistí a za klamstvo ťa nakope do gulí alebo čo spraví :) A to off tlacitko môžeš naučiť z ovladaca tvojho suseda a ten kód nebude reagovať zo žiadnym tvojím zariadením neprídeš o žiadne tlačidlo.

Jsem uživatel používající SM-G975F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


A když budu chtít odroid opravdu vypnout tak půjdu za sousedem ne.

To jsou rady jak..............


Odroid-N2 - Azazael - 06.9.2019

Lol, stlacim tlacidlo on ~ odroid sa zapne , stlacim tlačidlo on ~ odroid sa vypne. Nemáš zač :)


Jsem uživatel používající SM-G975F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Odroid-N2 - hfx9 - 06.9.2019

(06.9.2019, 19:42)Azazael Napsal(a): Lol, stlacim tlacidlo on ~ odroid sa zapne , stlacim tlačidlo on ~ odroid sa vypne. Nemáš zač  :)


Jsem uživatel používající SM-G975F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.

Lol Activities na harmony One nepočítá při vypnutí že bude používat tlačítko On


Odroid-N2 - Azazael - 06.9.2019

To je samozrejme pravda ale rieši to problém z nechcenym vypinanim pri štarte , pri vypinani musíš stlačiť jedno tlačidlo naviac, ak je to pre treba moc tak nič, bol to len taký nápad:)

Jsem uživatel používající SM-G975F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Odroid-N2 - ybadger - 06.9.2019

(14.6.2019, 18:17)chaznik Napsal(a):
(14.6.2019, 15:31)havran99 Napsal(a): Ahojte, mam N2 a mam problem pri boote, vzdy mi bootuje z MMC karty kde mam android, na sd karte mam Coreelec a chcel by som aby ako prve bootlo sd kartu ale akosi mi to nejde. Skusal som uz aj nastavovat v Petitboot ale nikdy mi neulozi to co tam nastavim. Budem rad ak niekto poradi. Dakujem.

https://wiki.odroid.com/odroid-n2/software/boot_sequence

Spíš to vypadá, že boot z eMMC má větší prioritu.



Tady v tomhle fóru to vysvětlují poměrně dobře...


RE: Odroid-N2 - Client - 06.9.2019

@hfx9 Tak nejdříve, jak nastavit Device v Harmony One. Použiješ samozřejmě standardní Logitech Harmony Remote Software:

Budeš upravovat parametry v zařízení, které používáš v Odriod. Ty jsi tuším někdy dříve psal, že jsi tam našel přímo typ Odroid-N2. Já sice v tomto případě používám MCE Remote, ale snad to bude jedno.

1. Na záložce Devices jdeš na Settings tvého Device
2. vybereš Adjust power settings a dáš next
3. Na stránce Do you want to leave your Media Center PC on all the time? necháš co používáš a dáš next
4. Na stránce How do you turn your Media Center PC on and off with your current remote control? si vybereš A button on the remote for On, and a different button for Off a dáš next
[attachment=5585]
5. Na stránce Which command will Power On your device? si ve výběru I don't have the original remote, but I know the command that is used: vybereš tlačítko PowerToggle a dáš next
[attachment=5586]
6. Na stránce Which command will Power Off your device? si ve výběru I don't have the original remote, but I know the command that is used: vybereš tlačítko, kterým budeš chtít vypínat (třeba to Mute, myslím že jsi psal, že hlasitost také ovládáš v televizi, takže asi i Mute používáš v televizi a je tedy volné)
[attachment=5587]
7. Doskáčeš do konce, dáš Done a nahraješ do DO.

Jen aby bylo jasno. Fyzicky to tlačítko samozřejmě nebudeš pro Odroid používat. Jde o to, aby DO mohlo v případě, že budeš chtít vypnout, poslalo do Kodi kód na základě kterého se provede vypnutí, a to v tomto případě tedy bude Mute. Když si vybereš jiné tlačítku, zadáš tam to vybrané a pak to musíš v mapování v Kodi zohlednit.

Teď přijde na řadu Kodi.

Budeš muset ručně editovat uživatelský soubor s mapováním tlačítek, protože adodn pro mapování to asi nebude umět. Předpokládám, že to umíš a že máš vytvořené nějaké uživatelské mapování DO. Soubor je uložen v adresáři .../userdata/keymaps/keymap.xml. Může se jmenovat i nějak jinak, tak se ozvi. Kdybys ho tam náhodou neměl, tak se ozvi taky, pošlu ti, jak má celý vypadat. tady je jenom náznak:

Kód:
<keymap>
  <global>
...
    <remote>
...

Vložíš řádky

Kód:
...
      <power>Noop</power>
      <mute>Shutdown()</mute>
...

První řádek zablokuje funkci tlačítka Power pro vypnutí, druhý řádek ho přemapuje na tlačítko Mute. Pokud tam ty řádky náhodou máš, tak je do této podoby zedituj.

Celý soubor pak může vypadat např. takto. Je to mé mapování i pro jiné účely, to přemapování o které jde, jsou jen ty dva řádky <power> a <mute>:

Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!-- Client 2016-01 -->
<keymap>
 <global>
    <universalremote>
     <obc101>PlayPVRTV</obc101>
     <obc102>ActivateWindow(TVChannels)</obc102>=
     <obc103>ActivateWindow(TVRecordings)</obc103>
     <obc104>ActivateWindow(Videos,Addons,return)</obc104>
     <obc105>ActivateWindow(Videos,videodb://tvshows/titles/,return)</obc105>
     <obc106>ActivateWindow(Videos,videodb://movies/titles/,return)</obc106>
     <obc107>PlayPVRRadio</obc107>
     <obc108>ActivateWindow(RadioChannels)</obc108>
     <obc109>ActivateWindow(Music,musicdb://,return)</obc109>
     <obc110>ActivateWindow(Pictures,"smb://SERVER/Fotografie/Albumy/",return)</obc110>
     <obc111>ActivateWindow(Videos,sources://video,return)</obc111>
     <obc112>ActivateWindow(Weather,return)</obc112>
    </universalremote>
   <remote>
     <start>ActivateWindow(Home)</start>
      <clear>Noop</clear>
      <hash>ToggleWatched</hash>
     <red>FullScreen</red>
     <green>AudioNextLanguage</green>
     <yellow>NextSubtitle</yellow>
     <blue>AspectRatio</blue>
      <volumeplus>firstpage</volumeplus>
     <volumeminus>lastpage</volumeminus>
     <power>Noop</power>
     <mute>Shutdown()</mute>
   </remote>
    <keyboard>
     <F1>ReloadSkin()</F1>
     <F2>Skin.Theme(1)</F2>
     <F3>Skin.ToggleDebug</F3>
     <F4>ToggleDebug</F4>
     <F5>PlayerDebug</F5>
     <F6>reloadkeymaps</F6>
    </keyboard>
 </global>
 <Home>
   <remote>
     <back>FullScreen</back>
     <start>FullScreen</start>
     <clear>ActivateWindow(ShutdownMenu)</clear>
     <hash>ActivateWindow(Settings)</hash>
     <zero>Noop</zero>
     <one>ReloadSkin()</one>
     <two>Skin.Theme(1)</two>
     <three>Skin.ToggleDebug</three>
     <four>ToggleDebug</four>
     <five>PlayerDebug</five>  
     <six>reloadkeymaps</six>
   </remote>
 </Home>
 <TVRecordings>
   <remote>
     <guide>ActivateWindow(TVGuide)</guide>
     <red>FullScreen</red>
     <hash>ToggleWatched</hash>
   </remote>
 </TVRecordings>
 <RadioRecordings>
   <remote>
     <guide>ActivateWindow(RadioGuide)</guide>
     <red>FullScreen</red>
     <hash>ToggleWatched</hash>
   </remote>
 </RadioRecordings>
 <FullscreenVideo>
   <remote>
     <menu>ContextMenu</menu>
     <guide>ActivateWindow(TVGuide)</guide>
     <start>ActivateWindow(Home)</start>
     <select>OSD</select>
     <hash>ActivateWindow(VideoBookmarks)</hash>
     <clear>CreateBookmark</clear>
   </remote>
 </FullscreenVideo>
 <FullscreenInfo>
   <remote>
     <info>Back</info>
     <menu>ContextMenu</menu>
     <hash>CodecInfo</hash>
   </remote>
 </FullscreenInfo>
 <FullscreenLiveTV>
   <remote>
     <menu>ActivateWindow(PVROSDChannels)</menu>
     <guide>ActivateWindow(TVGuide)</guide>
     <left>StepBack</left>
     <right>StepForward</right>
     <up>Up</up>
     <down>Down</down>
     <pageplus>ChannelUp</pageplus>
     <pageminus>ChannelDown</pageminus>
      <hash>CodecInfo</hash>
   </remote>
 </FullscreenLiveTV>
 <TVGuide>
   <remote>
      <guide>NextChannelGroup</guide>
   </remote>
 </TVGuide>
 <FullscreenRadio>
   <remote>
     <menu>ActivateWindow(PVROSDChannels)</menu>
     <guide>ActivateWindow(RadioGuide)</guide>
     <left>StepBack</left>
     <right>StepForward</right>
     <up>Up</up>
     <down>Down</down>
     <pageplus>ChannelUp</pageplus>
     <pageminus>ChannelDown</pageminus>
     <hash>CodecInfo</hash>
   </remote>
 </FullscreenRadio>
</keymap>

Nebo na screenshotu z editoru to může například vypadat takto:
[attachment=5588]
Možná ještě před tím si ověř, jestli je pro původní vypínací tlačítko skutečně použit příkaz Shutdown(). Možná je to v CoreELEC mapováno jinak. Najdeš to v default definici mapování, která je v adresáři .../kodi/system/device/keymaps/remotes.xml.

Ve screenshotu je to uvedeno jako <power>Shutdown()</power>. Zkrátka, to co najdeš v tagu <power> musíš vložit v souboru definice uživatelského mapování do tagu <mute>.
[attachment=5589]
Já používám LibreELEC a Windows, takže některé věci mohou u CoreELEC být jinak. Tak kdybys narazil na nějaké rozdíly proti mému popisu a nebyl si jistý, tak se raději ozvi.

Až tohle všechno uděláš, tak restartuj Kodi, je hotovo.

V mezičase jsem si vyzkoušel i Keymap editor a došlo mi, že celá ta štrápace s přemapováním se dá realizovat i přes něj. Ale to už si jistě vyzkoušíš sám. Já tento editor běžně nepoužívám, protože mi připadá příliš autoritářský a já si rád tu logiku přemapování držím pevně v rukou. Navíc práce s ním je zdlouhavé v případech, kdy potřebuji provést nějaká shodná přemapování ve více sekcích. S editorem je to jen copy/paste, u keymap editoru to může trvat celou věčnost nehledě na to, že se dá občas i ukiknout, což člověk zjistí až později. Navíc mám v dobře strukturovaném souboru, díky ruční editaci v pokročilém xml editoru a používání symbolických jmen pro tlačítka, větší přehled.


RE: Odroid-N2 - ContiHan - 10.9.2019

Kde kupujete N2? Koukám, že na RPishopu je jen 4GB verze a to samotná stojí 2600 Kč. Na Hardkernelu je celý pack 2GB verze (což mi stačí), se zdrojem, boxem a SD kartou za 65$. Nevím, na kolik vyjde doprava a proclení, ale možná ten pack pak vyjde levněji, než ta 4GB verze samotná na RPishopu. Za jak dlouho to z Hardkernelu dorazí? Popřípadě jiné shopy? Cizí nebo tuzemské.
Děkuji


Odroid-N2 - hfx9 - 10.9.2019

Ameridroid

Problém s hardkernel je ten že posílá přes DHL a to si za proclení řekne 500 Kč + to vyměřené clo jde to cca týden.

Ameridroid posílá přes "poštu" a tam proclení stojí 120kc + clo. Jde to ale cca 3 týdny


RE: Odroid-N2 - forsajd - 10.9.2019

@ContiHan  mna to stalo 141,44€ za 2GB verziu  https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-odroid-n2--4646?pid=66059#pid66059 tak ze RPishop je v pohode nezabudaj ze potrebujes toho vic nie len čistu dosku


RE: Odroid-N2 - Client - 10.9.2019

@ContiHan Myslím, že s dopravou, DPH a clem ten 2GB pack levnější jak 4GB z RPi shopu nebude. Vyjde to tak tak na stejno, možná ta Korea bude nakonec o něco málo dražší. Ale to bych nepovažoval za klíčové. Možná by ses ale měl zamyslet nad tím, co si v packu koupíš. Plastovou krabičku, budiž, to je hodně subjektivní. Jimi nabízenou 8 GB SD kartu? Nevím, jakým stylem Kodi provozuješ, ale možná si jednoho dne začneš hrát a vymýšlet a větší karta bude potřeba. Já dnes do Kodi kupuji zásadně už jen 16 GB. Další věc je, že u SD karet víme, že tady hodně záleží na výrobci, typu a skutečných parametrech a tak je lepší si kartu vybrat raději sám. A poslední, to je operační paměť. Rozdíl mezi 2GB a 4GB v ceně není tak dramatický, dělá to cca 10 USD. A s větší pamětí se ti bude, stejně jako u té karty, určitě lépe žít. Použití většího rozlišení obrazu, větší nároky na přenos dat v kombinaci se stále více zatíženější internetem a tedy často i větším kolísáním reálné rychlosti, vyžadující větší video cache, ... Což o to, kartu si nakonec můžeš koupit novou, větší, a tu co dostaneš s packem použiješ jinde. Ale větší RAM, tu si už nepořídíš nikdy.

Otázka zda pack z Koreje nebo holý Odroid z RPi, to závisí na tom, jaký bude rozdíl v ceně a v čí prospěch. Tady ti radit nebudu. Já osobně bych o tom vůbec nepřemýšlel a zvolil bych vždy RPi Shop, i když bude nakonec i dražší. Ale zda 2 nebo 4 GB, tam už bych ti s klidným srdcem doporučil jít do toho dvojnásobku.


RE: Odroid-N2 - jaydoo - 12.9.2019

@Client Odporúčaš radšej SD kartu ako eMMC ?
Už mi to došlo...Ak cchem CoreElec, tak je to jednoduchšie a lacnejšie z SD :)


RE: Odroid-N2 - forsajd - 12.9.2019

eMMC je najlepšia volba ale rýchlou SD kartou nič nepokazíš mam tu to kartu doma  ide super


RE: Odroid-N2 - plesi - 16.9.2019

Přál si někdo 2GB verzi?
https://rpishop.cz/zakladni-desky/1939-odroid-n2-2gb-ram.html
Tedy jestli se to vyplatí okrást se o 2GB při té ceně.


RE: Odroid-N2 - forsajd - 16.9.2019

ak len kodi tak 4GB nepotrebujes aj na coreelec fore odporucaju 2Gb verziu pre kodi


RE: Odroid-N2 - plesi - 16.9.2019

Tohle bych nepsal ...2GB je jako plivnutí do moře a co platí dnes,nemusí platit za měsíc.
Za tu cenu na rpishopu by byl nerozum kupovat jen 2GB verzi.


RE: Odroid-N2 - Client - 16.9.2019

@forsajd Přidám se k @plesi. Přestaňte tady už konečně hlásat tu jedinou a pravou (ale nesmyslnou) pravdu. Jednak je každému rozumnému člověku jasné, že když výrobce nebo tvůrce nějaké aplikace/systému doporučuje velikost paměti, myslím tím vždy minimálně, ne právě! To za prvé. A za druhé, pokud nevíš, co a jak bude, či plánuje uživatel se svou instalací dělat, je každé doporučení stylem "stačí ti koupit model 2 GB" nezodpovědné! Kartu si můžeš nakonec koupit větší, zdroj si můžeš dokoupit silnější, ale paměť u tohoto zařízení si už nikdy nezvětší. A pokud je rozdíl ceny mezi 2 GB a 4 GB cca 12 %, tedy něco málo přes 300 Kč, tím spíše je rada koupit 2GB na pováženou!

Ještě jeden praktický příklad - tohle je denní záznam provozu mého LibreELEC. Ano, Kodi využívám možná více než většina ostatních, ale nic než addons a aplikace, které jsou s Kodi přímo spojované (a takhle to lidé chápou), neprovozuji. Kdyby měl podobnou představu o používání systému člověk, který dostane doporučení, že mu 2 GB paměti stačí, asi by byl dost naštvaný, kdybych jednoho dne dospěl do stavu, kdy to, co od systému chtěl, mu HW s doporučenou pamětí neumožní realizovat.
[attachment=5633]


RE: Odroid-N2 - forsajd - 17.9.2019

Tato otazka padla a nie jeden krát pre vyvojarov coreelecu, tak isto i pre vyvojarov od hardkernel a ty to odporucaju, kto využíva len kodi, aby bral 2GB verziu podla nich, kodi viac ani nevie spracovať, ale kto chce linux a pod. ten by mal kupiť 4GB verziu ja osobne mam tiez 2GB verziu a ide suprovo vytazenie mam max20% a kto chce ušetriť, tak je to dobrá volba ono v ceskych korunach taky rozdiel nie je medzi 2GB a 4GB máte lepši kurz, tak ako v Eurách pre nás SK je 383 Sk a platy sú nizsie, ako u vás, ale na druhu stranu ja sa tiez priklanam k 4GB verzie nekupujem to na rok ale na viac ja ked som to kupoval 4GB verzie ešte neboli


RE: Odroid-N2 - jaydoo - 17.9.2019

Upresním, rozdiel v € je 12,88€ ..Takže je to na zváženie..Ja som chcel povodne 2GB verziu a len na KODI....tak uvidim..