XBMC-Kodi.cz
Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) (/prispevek-trakt-nesynchronizuje-niektore-filmy-lokalna-kniznica)



Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) - playman22 - 27.5.2019

Ahojte. 
Už nejaký čas si všímam, že Trakt ignoruje niektoré filmy v lokálnej knižnici. 
Napríklad taký The Descent (2005). Scraper bol použitý TMDB a v nfo sa nachádza aj IMDB id (tt0435625) aj TMDB id (9392), na stránke traktu sú v profile https://trakt.tv/movies/the-descent-2005 linky na imdb aj tmdb, ktoré sedia s ID v nfo súbore, takže netuším ani kde hľadať problém, lebo trakt má teoreticky všetko potrebné na správnu synchronizáciu.

Otázka č.1: Ako postupovať v takomto pripade a ako zariadiť, aby pridalo film do collection?
Otázka č.2: Je nejaká možnosť si nechať v kodi zobraziť ktoré veci sú synchronizované s trakt a ktoré nie?

Kľudne by stačila nejaká fajka/hviezdička/bodka pri filme, ako je to pri videných/nevidených filmoch.

Otázka č.3 mimo tento problém: Dajú sa do lokálnej knižnice integrovať trakt zoznamy tak, ako je to v plugine SC?
Respektíve, či tak nejak funguje plugin ,,trakt list manager"? V nastaveniach má len prihlásenie pomocou mena a hesla (nie autorizáciu) a keďže to nieje oficiálny trakt plugin, dosť ma to odradilo od ďalšieho skúšania.

Ďakujem za každú pomoc


RE: Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) - Client - 27.5.2019

@playman22
ad. 1 - Správce Traktu, přes položku Trakt menu v kontext menu zavolané na položce filmu, zvolíš Přidat do Sbírky (v sk asi Zbierky) a film se uloží do tvého profilu v Trakt.tv [EDIT] To mi ujelo, tak to není, viz další post od @playmann22, který to uvádí na pravou míru
ad. 2 - Není. V knihovně žádná položka, do které by se zapisovalo, že film byl vložen do Trakt, není. Ta relace funguje obráceně, informace, které filmy máš z Kodi vložené do Trakt.tv, jsou uloženy pouze v profilu v Trakt.tv.
ad. 3 - Do lokální knihovny se Trakt nijak integrovat nedá. Existuje ale addon, který zobrazí seznam filmů z tvého profilu v Trakt.tv. Bohužel ale tento addon (Trakt.tv List Manager) už delší dobu nefunguje, snad kvůli změnám v api Trakt.tv. Zatím nevím o tom, že by ho někdo zprovoznil.
To samé asi platí i pro seriály/epizody.


RE: Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) - playman22 - 31.5.2019

1. To menu o ktorom píšeš je len v doplnku stream cinema, v lokálnej knižnici je len to z trakt doplnku, ktoré nedokáže nič iné, len pridať do zoznamu na pozretie, ohodnotiť film, prepnúť stav pozretia a synchronizovať knižnicu.. Zbierky tam nie sú.

2. a 3. Škoda, dúfal som, že na to poznáte nejaký trik, script, plugin alebo niečo iné, čo sa mi nepodarilo vygoogliť.

Nakoniec som vypol automatickú synchronizáciu knižnice traktu, vymazal celú knižnicu, reštart kodi, nfo scraperom vytvoril knižnicu znovu, dal manuálne synchronizovať s trakt a pozorne sledoval čo to píše..
3 filmy to pridalo a 1 odobralo Big Grin
Lenže netuším ktoré, lebo dátum pridania do kolekcie to píše ten, ktorý je v .nfo, čiže sa ani nedá pozrieť čo pridalo podľa dátumu :-) takže na to kašlem asi a nechám to žiť svojím životom.
Len ma trochu škrie, že nie je mechanizmus ako si to skontrolovať a nezostáva iná možnosť, len tomu dôverovať (a to napriek tomu, že to očividne nesynchronizuje na 100% správne)


RE: Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) - Client - 31.5.2019

@playman22 ad. 1 ano máš pravdu... To mi ujelo...


RE: Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) - playman22 - 16.9.2019

K tomu bodu č.3 (trakt zoznam pre lokálnu knižnicu) som našiel jedno povedzme, že "riešenie", ale je to ako sa škriabať ľavou nohou za pravým uchom.. Nakoľko také riešenia nemám moc rád, tak som nevedel, či to sem vôbec napísať, ale čo keď to bude niekomu vyhovovať, kto používa trakt a lokálnu knižnicu.
Plugin ,,Tag Generator" vie vytvoriť tag podľa zoznamu na trakte. Treba doň napísať meno užívateľa, názov zoznamu a ako sa má ten tag volať (napr. ,,Na pozretie" alebo ,,Top 250") spustiť otagovanie a plugin pridá každému filmu (ktorý nájde v knižnici a je aj v tom zozname na trakte), tag ,,Na pozretie" a/alebo ,,Top 250". Takto sa dá nastaviť 5 rôznych zoznamov a teda 5 rôznych tagov. Filmy sa tak dajú ľahko nájsť vo Filmoch v podmenu ,,Značky". V plugine sa dá nastaviť aj to, aby sa to v nastavenom intervale tagovalo samo.
Malá nevýhoda je tá, že to treba ručne "odtagovať", lebo po zmazaní zo zoznamu na trakte, sa to nespraví samo, čiže sa to nespráva ako dynamický zoznam, len ako automatický ,,označovač".
+Toto isté sa dá nastaviť aj pre IMDB zoznamy (tiež pre max 5 zoznamov)


Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) - chobotmilan - 08.3.2021

Ahojte, dnes som nainštaloval trakt TV, po spustení my napísalo, že mi zaeviduje 1350 filmov s knižnice, ktoré sú stiahnuté, info k ním je z čsfd, no zaevidovalo mi to len 256 filmov, z toho niečo trakt si vymyslel, čo vôbec nemám, opakoval som niekoľko krát spustenie, už mi napísalo o mínus tích 256,ale už sa nič nedialo,nič nezapisalo, vám to funguje dobře?


RE: Trakt nesynchronizuje niektoré filmy (lokálna knižnica) - playman22 - 08.3.2021

Problém by som hľadal v používaní csfd scraperu a v prípade, že používaš kodi 19, môže byť problém aj tam