XBMC-Kodi.cz
Náhodné přehrávání videí - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Náhodné přehrávání videí (/prispevek-nahodne-prehravani-videi)Náhodné přehrávání videí - Onygzz - 19.8.2019

Čau,

zkoušel jsem hledat, ale nic moc sem nevyčuchal. Máte někdo zkušenost jak shufflovat přehrávání videí? Konkrétně mi jde o složku se seriálem kterou mám na NASu. Chtěl bych dát náhodně přehrávat obsah složky a jejich podsložek (Serial/řadax-y). Jde to nějak defaultně v Kodi, nebo to chce nějakej plugin nainstalovat?

Díkec


RE: Náhodné přehrávání videí - Client - 19.8.2019

@Onygzz Ano jde to. Vytvoříš si Smart Playlist, nebo v cz, Chytrý seznam stop. Vytvoříš si ho ve Videa > Seznamy stop > Nový chytrý seznam stop. Pokud už bude vytvořený, tak ho také v seznamu Videa > Seznamy stop uvidíš pod jeho jménem, které mu dáš. Pak máš dvě možnosti, buď na ten vytvořený seznam najet a dát na ovladači OK nebo <Enter> a otevře se ti náhodně vytvořený seznam epizod podle kritérií toho playlistu nebo přes kontext menu zvolit a dát Přehrát a spustí se ti rovnou automatické přehrávání.

Formulář pro vytvoření, do kterého jsem zadal pár údajů, pak vypadá nějak takto.
[attachment=5537]
Podle tohoto seznamu se bude přehrávat maximálně 10 epizod (ten počet epizod si můžeš také vybrat), které se v zadané cestě najdou. Můžeš si tam samozřejmě doplnit i další kritéria. Například přehrávat pouze epizody, které nemají nastaven příznak shlédnuto a celou řadu dalších. Ale to si jistě vyzkoušíš.

Máš také možnost si playlist editovat běžným textovým editorem ze systému, vytvářet si další verze (musíš si vždy přejmenovat soubor a také název seznamu), apod. Soubor s playlisty pro videa najdeš v adresáři .../userdata/playlists/video, soubor pro výše uvedený příklad pak vypadá takto:
Kód:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<smartplaylist type="episodes">
   <name>Náhodné epizody</name>
   <match>all</match>
   <rule field="path" operator="contains">
       <value>D:\Videos\Serialy</value>
   </rule>
   <limit>10</limit>
   <order direction="ascending">random</order>
</smartplaylist>Náhodné přehrávání videí - Onygzz - 19.8.2019

Díky moc. Hned na to doma kouknu